Prośba o pomoc - niemieckie drezyny w pociągach pancernych

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa kolejowego.

Moderator: xenomorph

Prośba o pomoc - niemieckie drezyny w pociągach pancernych

Postprzez 45Tomi » środa, 14 kwietnia 2021, 12:18

Witam,

Mam prośbę - jako posiadacz kilku modeli niemieckich pojazdów szynowych kupowanych początkowo bez ładu i składu zaczął mi kiełkować w głowie pomysł zestawienia z nich pociągu (fragmentu pociągu). Dysponuję dwoma drezynami: Schwerer Panzerspähwagen (po jednej w wersji piechoty i wersji dowódczej, są też obecnie łatwo dostępne drezyny artyleryjskie z wieżami PZ IVN - mogę dokupić), Panzerjagerwagen z wieżą Panzer IVH, dwoma wagonami-platformami 0MMR i wagonem-platformą SSYMS. Czytałem na zagranicznym forum, że pod koniec wojny Niemcy z platform (m.in. z Flakvierlingiem) i drezyn (dowódcze, piechoty i przed wszystkim artyleryjskie) "składali" pociągi pancerne. Jakiś udokumentowany zestaw platform do przewozu pojazdów uzupełniony o drezyny też byłby atrakcyjny. Byłbym wdzięczny za wszelki informacje i materiały pozwalające mi na rozpoczęcie projektu. Chciałbym móc wykorzystać w projekcie jak najwięcej z w/w modeli, ale oczywiście wyłącznie w sytuacji, gdy będzie to miało oparcie w materiałach i/lub zdrowym rozsądku.
45Tomi
 
Posty: 248
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2010, 15:08

Reklama

Powrót do Kolej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość