Oświetlenie wagonu - dlaczego odcina zasilanie

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa kolejowego.

Moderator: xenomorph

Oświetlenie wagonu - dlaczego odcina zasilanie

Postprzez Piotr1410 » poniedziałek, 5 lipca 2021, 20:00

Witajcie,
jestem zupełnie początkującym fanem kolei w wersji HO. Swój pierwszy zestaw startowy - PIKO analogowy - postanowiłem rozszerzyć o wagony IC i samodzielnie zrobić ich wewnętrzne oświetlenie. Korzystałem z filmiku na Ytubie. Wyszło {po wielu próbach, uczyłem się lutowania :) } naprawdę fajnie, rozświetliłem 4 wagony, świecą równo, bez mrugania. Tyle, że po podłączeniu do lokomotywy po osiągnięciu ok 60% prędkości odcina zasilanie. Za każdym razem. Dwa wagony z lokomotywą jadą na maxa bez problemu, ale przy 4 rozświetlonych wagonach odcina zasilanie powyżej tej prędkości, z mniejszą jeździ bez problemu. Same wagony na torach świecą bez problemu nawet na max ustawieniu sterownika, dowolnie długo.
Użyłem taśmy led o zasilaniu 12V + stabilizator napięcia 8V LM7808 + mostek prostowniczy 2A 1kV {KBP210} + kondensator 1000uf 13x25 50V. To nie jest problem słabego zasilacza z zestawu startowego PIKO, bo próbowałem z mocniejszym i problem tak samo wystąpił.
Pomóżcie proszę, co zrobiłem źle? Nie jestem elektrykiem / elektronikiem nawet amatorem, odtwarzałem to, co było na filmie.
Piotr1410
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 5 lipca 2021, 19:28

Reklama

Re: Oświetlenie wagonu - dlaczego odcina zasilanie

Postprzez _OldMan_ » wtorek, 6 lipca 2021, 18:54

Nie to forum. Próbuj tu: https://www.forumkolejowe.pl/
Avatar użytkownika
_OldMan_
 
Posty: 250
Dołączył(a): sobota, 31 sierpnia 2019, 18:52


Powrót do Kolej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości