Wagon pociągu pancernego w Wielkiej Brytanii 1:72

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa kolejowego.

Moderator: xenomorph

Wagon pociągu pancernego w Wielkiej Brytanii 1:72

Postprzez kub » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 16:43

Witam
Po raz kolejny rzucam się na głębokie wody swoich planów...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek


Mam rysunki z poligonu 1/2011, ale bez skali, a co gorsza nie znam wymiarów tych węglarek na których zbudowano te wagony.
Kolejnym problemem jest budowa spodu platformy... i moja całkowita nieznajomość kolei :P

Postaram się wyrobić do września, a po drodze zrobić kopie swojego dzieła/pokraki (niepotrzebne skreślić) w żywicy
Avatar użytkownika
kub
 
Posty: 255
Dołączył(a): wtorek, 14 sierpnia 2012, 11:52
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Wagon pociągu pancernego w Wielkiej Brytanii 1:72

Postprzez Greif » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 18:13

Czołem
No będe podglądał sam szukałem nieco materiałów na ten temat... no za wiele to nie ma jak znajde chwilkę czasu musze poszukać w "tutejszych" zasobach mam nadzieję że coś znajde to dam znać.
Dokopałem się wstępnie do lokomotywy: kompania Great Eastern Railway, Holden Class G69 LNER F4 lub F6 2-4-2 T gdzie oznacza to układ osi czyli jedna oś +2 napędne+ jedna oś czyli po ludzku małe kółko 2 duże z wiązarem i małe na końcu ;)
Mam kilka fotek jak co to pw i podaj maila.
Co do wagonów jeszcze nie mogę pomóc bo o ile w niemieckich coś nie coś wiem to brytyjskie to masakra, nie mam pojęcia ani o typach ani o oznaczeniach a bez tego ciężko coś wygrzebać z netu. Walka trwa...
Pozdrawiam
Greif
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:05
Lokalizacja: Motherwell/Scotland

Re: Wagon pociągu pancernego w Wielkiej Brytanii 1:72

Postprzez rotpol13 » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 18:35

Może się przyda - http://forum.axishistory.com/viewtopic. ... &start=180

Obrazek

Obrazek

Platforma na bazie 20 ton(10 Plank) 25ft single plank open wagon - powinny być fotki i rysunki w sieci, poszukaj.
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 09:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Wagon pociągu pancernego w Wielkiej Brytanii 1:72

Postprzez kub » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 20:44

Greif napisał(a):Dokopałem się wstępnie do lokomotywy: kompania Great Eastern Railway, Holden Class G69 LNER F4 lub F6

Dzięki za zainteresowanie i oferowaną pomoc na pewno się przyda :)
Na razie zostanę przy samym wagonie ale i poszuka się za tą lokomotywą bo brakowało mi właśnie nazwy.
:mrgreen:

rotpol13 napisał(a):Może się przyda - http://forum.axishistory.com/viewtopic. ... &start=180

Platforma na bazie 20 ton(10 Plank) 25ft single plank open wagon - powinny być fotki i rysunki w sieci, poszukaj.

Wielkie dzięki za ten trop :)
Akurat te zdjęcia posiadam ale jak jeszcze ci się coś trafi to proszę uniżenie o podesłanie :)
Avatar użytkownika
kub
 
Posty: 255
Dołączył(a): wtorek, 14 sierpnia 2012, 11:52
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Wagon pociągu pancernego w Wielkiej Brytanii 1:72

Postprzez Tomasz Mańkowski » wtorek, 16 czerwca 2015, 07:31

kub napisał(a):Akurat te zdjęcia posiadam ale jak jeszcze ci się coś trafi to proszę uniżenie o podesłanie :)


W aktualnym (23) tomie "Śladami polskich gąsienic" masz trochę fotek jak i kolorowe rysunki (opsss... teraz to się mówi - wizualizacje graficzne ) które może Ci się przydadzą...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 23:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Wagon pociągu pancernego w Wielkiej Brytanii 1:72

Postprzez kub » wtorek, 16 czerwca 2015, 16:48

Patrzyłem w kioskach i u mnie nie ma tej serii... Trzeba będzie zajrzeć do empiku.

Panowie odlewacze... Jaką żywicę polecacie do domowych warunków?
F-32, FC- 52, FC-55?
Avatar użytkownika
kub
 
Posty: 255
Dołączył(a): wtorek, 14 sierpnia 2012, 11:52
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski


Powrót do Kolej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości