Bristol F2B fighter Draf model

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa kartonowego.

Bristol F2B fighter Draf model

Postprzez iras67 » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 09:01

Wiadomość stulecia :-) !Świetnie narysowany z wszystkimi dodatkami. Po wielu latach "proszenia" różnych projektantów...
Obrazek
https://www.drafmodel.pl/modele/modele- ... OKlnsUFRrI
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Reklama

Re: Bristol F2B fighter Draf model

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 21:44

Tylko jedno malowanie?
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Bristol F2B fighter Draf model

Postprzez iras67 » środa, 13 stycznia 2021, 18:38

Mecenas napisał(a):Tylko jedno malowanie?
Jedno ale dosyć znane, z okresu walk późnym latem i jesienią 1920 nad Niemnem. Opracowanie bardzo staranne i pięknie wydrukowane. Szczególnie drewno i sporo detali. Mam tylko jedno ale , pasy załogantów są chyba lekko przewymiarowane.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Bristol F2B fighter Draf model

Postprzez maestro » piątek, 15 kwietnia 2022, 08:08

Potwierdzam i polecam , model świetnie rozrysowany, bez zbędnych ozdobników. Szata płótna w malowaniu zgodnym z rzeczywistością a nie jakieś wymysły jak u Marcina Dworzeckiego.
maestro
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 15 kwietnia 2022, 07:46

Re: Bristol F2B fighter Draf model

Postprzez Pashal » piątek, 15 kwietnia 2022, 09:46

To fakt - jeden z najlepiej wydanych i opracowanych tematów z tej półki, a jakoś z relacjami słabo :?:
Pashal
 
Posty: 1592
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 13:10

Re: Bristol F2B fighter Draf model

Postprzez maestro » piątek, 15 kwietnia 2022, 13:51

Pashal mam ten model w planach więc istnieje wielka szansa że trafi on na matę i z moją relacją tutaj. Wybacz ale chyba trochę znasz środowisko modelarskie i wiesz że na "czarnym" nikt tego tematu nie weźmie ze względu na zbyt dużą ilość du#owłazów-klakierów chcących się przypodobać paru którzy mają większy dostęp do serwisu KONDRADUSA. Sam miałem tam niejednokrotnie kasowane konto, za zbyt dociekliwą analizę tematu. Jest sporo utalentowanych modelarzy ale ze względu na powyższe siedzą cicho - i szczerze powiedziawszy się nie dziwię . Być publicznie oplutym i nie mieć możliwości obrony bo akurat jakiś na http://www.konradus.com/forum/ moderatorski cymbał wcześniej skasuje Tobie konto.
Popatrzyłem sobie na nasze podwórko i o dziwo odkryłem że tutaj DO WSZYSTKICH MODELARZY odnosi się Z SZACUNKIEM.

Popatrz prosty przykład kolega opty1972 , znałem tego człowieka jego relacja pomimo że nieukończona jest dalej wśród nas viewtopic.php?f=34&t=87244 - i tak być powinno.
Pomimo że go już dawno wśród nas nie ma. Cześć jego pamięci.

Dlatego z powyższych powodów nikt na topowych forach modelarskich nie zabiera się za temat Bristol F.2B Fighter z 1 Eskadry Wywiadowczej z DRAF MODELu.

Czas najwyższy to zmienić aby forum PWM dział Karton było obowiązkowym punktem dla każdego modelarza kartonowego.
Myślę że będę mógł liczyć na Twoją pomoc.
maestro
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 15 kwietnia 2022, 07:46

Re: Bristol F2B fighter Draf model

Postprzez Pashal » piątek, 15 kwietnia 2022, 21:04

Maestro - nie czaj się tylko startuj z relacją - wszak nick zobowiązuje, a wiesz chyba, że ja lubię chwalić dobrą robotę :idea:
Tak zmieniając chwilowo diametralnie temat to zapytam się "znienacka" :P - też uważasz, że wstawione zdjęcie przez "ciapaty vel ciapaty1" żaglowca "Lwów" z zasobów NAC na forum Konradus w relacji Art-a ze sklejania modelu kartonowego żaglowca "Lwów" na bazie "Małego Modelarza" to jest autentyk, czy tylko mamy do czynienia z pomylonym podpisem pod zdjęciem na którym widnieje fragment całkiem innego statku ?
Pashal
 
Posty: 1592
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 13:10

Re: Bristol F2B fighter Draf model

Postprzez maestro » piątek, 15 kwietnia 2022, 22:48

Z Bristolem F2B także z tym od Draf model ruszę jak jeszcze rozwiążę jedną kwestię ale to niebawem nastąpi bo nastąpić musi.
Póki co to mam dość zaawansowanie rozpoczęte grzebanie się w C-360 i tej relacji spodziewałbym się najpierw.
Co do żaglowca STS Lwów i tego nieszczęsnego zdjęcia z zasobów NAC , powiem tyle - bardzo dobrze stało się że je wstawił na forum Konradus w relacji Art-a "ciapaty vel ciapaty1" - niech się wypowiedzą Ci którzy do tej pory na czarnym uważali się za mega znawców i mentorów od wszechrzeczy. Pamiętam dość dobrze że tak jest z każdą produkcją Małego Modelarza iluś tych samych najpierw niemiłosiernie kopie autora wycinanki po to by koniec końców jak , ktoś rozpocznie budowę nagle stać się znawcami stojącymi na straży prawdziwej wiedzy. Mamy więc do czynienia u tych ludzi albo z rozdwojeniem jaźni albo z dość mocno posuniętym debilizmem. Najlepsze jest to że śledziłem z zapartym tchem relację Arta, po tym kasowaniu dość chamskim kont użytkowników którzy zamiast się wymądrzać po prostu pytają i liczą na rzeczową odpowiedź - wiem jedno , nieprędko dostanę odpowiedź. Tak Paschal popytałem w paru miejscach ludzi którzy się znają a nie tylko brylują na Konradusie.
Odpowiedź była zawsze ta sama :
Skoro zdjęcie nie jest fotografią ŻSTS Lwów to proszę o podanie odpowiedzi jakiego statku jest.
Skoro nie jest prawdziwe to proszę o podanie : dlaczego.
Skoro tak spece na forum Konradusa i nie tylko się na tym znają to niech odpowiedzą.
Nie tylko Ty Pashal ale ja również i wielu innych czekamy na odpowiedź , może się doczekamy od np. takiego konradusowego Ryszarda. Pamiętam że na "czarnym" niemiłosiernie kopano produkcje Akry , Lecha Zuzańskiego i jeszcze paru innych tylko dlatego że pod szyldem Małego Modelarza, a potem o zgrozo płacz i lament dlaczego autorzy nie odpowiadają na maile podczas relacji z montażu modelu. Właśnie dlatego nie odpowiadają już raz zostali zmieszani z błotem.
I tak właściwie to jest jedyne pewne.
maestro
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 15 kwietnia 2022, 07:46

Re: Bristol F2B fighter Draf model

Postprzez Pashal » czwartek, 9 czerwca 2022, 21:13

Jak nic nie stanie na przeszkodzie to czeka nas kolejna uczta modelarska, ponieważ wykonawca tego modelu :
https://papermodels.pl/thread-11898.html - poinformował, że zamierza sklejać właśnie tytułowy model.
Pashal
 
Posty: 1592
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 13:10

Re: Bristol F2B fighter Draf model

Postprzez Pashal » poniedziałek, 13 czerwca 2022, 19:14

No i uczta się rozpoczęła - smacznego oglądania :mrgreen:
https://papermodels.pl/thread-11901.html
Pashal
 
Posty: 1592
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 13:10

Re: Bristol F2B fighter Draf model

Postprzez maestro » wtorek, 14 czerwca 2022, 17:24

Dla mnie fantastyczna wiadomość.
Mam nadzieję że w końcu coraz więcej modelarzy będzie bronić honoru rzetelnych projektantów i rzetelnego wydawnictwa.

Ale , chwilka , chwileczka , chwilunia - czyżby deja vu :
http://www.konradus.com/forum/read.php? ... 15&filtr=0
No nie toż to ten sam modelarz wziął się za bary z tematem i bardzo dobrze że wstawił również swoją relację na "czarnuchu".

Coś , czuję że pseudonaukowcy tak srogo wypowiadający się o niekompetencji autora modelu i partactwie wydawnictwa
(między innymi tutaj :
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=381554&t=381554&filtr=0
i tutaj:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=387214&t=387214&filtr=0 )

Dostaną srogie baty - i dobrze im tak :evil: :mrgreen:

Swoją drogą warto nadmienić iż w pierwszym wymienionym linku (tym w nawiasie), niejaki jegomość mocno kalał ten model. Między innymi że znaki przyporządkowujące do dyonu mają niewłaściwy kolor, ciekawe jak to sprawdził na czarnobiałych fotkach. :oops: :?: :idea:
No i te linki steru , no - nie wiecie , przecie każdy ma dokumentację takowego w domu i se sprawdzi ??? No nie ???
A nie przyszło do główek, że nawet w pojedynczych egzemplarzach w tych zamierzchłych czasach były jednostkowe modyfikacje w j.w. konstrukcji. No tak ale do tego jest potrzebna głowa do myślenia , a nie tylko noszenia czapki zimową porą.
Natomiast dalej
A może ??? - tak , z pewnością tak to tylko jego/ich chore majaki.
Natomiast, w drugim wymienionym linku (tym w nawiasie), ten sam jegomość już raczył wywodzić się na temat frazeologii słowa in-box. Czym serdecznie rozbawił do łez niejednego językoznawcę. Ale idąc za ciosem, już łagodniej - widocznie wymył sobie gębę mydłem - doczepił się oznaczeń dyonu na płatowcu gubiąc się w swoim wywodzie dokumentnie.
To może odcyfrujmy cóż to za persona - otóż to nikt inny jak wszech wiedzący mistrzunio wszewiedzy o nicku Ryszard.
Cóż , stary emerytowany dziadyga mający skromne pojęcie o czymkolwiek . Jeśliby tylko lepił swoje modeliki - to pół biedy , ale skoro nie odróżnia zwężki Venturiego od Venturi tube, zarzucając projektantom że mylą oba powyższe z rurkami Pitota. :-/ :shock:
To zapytam się wprost jakaż jest jego wiedza ??? jak żadna. :lol:
Ale i też potrafi zabłysnąć mistrzem intelektu w relacjach szkutniczych , np: poprawiając inżyniera okrętownictwa swoimi wywodami, bo kiedyś pływał jako majtek na jakiejś krypie. ŻENADA.

Wiem , warto by było gościa wyprowadzać z błędu. Jednakże powiem z doświadczeń moich modelarzy iż kończy się to zawsze jednym. Banowaniem kont użytkowników którzy znają się na swojej robocie , natomiast modele kleją ot , tak . Po prostu sprawia im to radochę i robią to dla FUN'u.
Cóż smutna rzeczywistość kondradusowego rynsztoka.

Mam nadzieję że relacja Das79pl z klejenia Bristol f.2b wydawnictwa Drafmodel w skali 1:33 - nie podzieli losu relacji tych którzy próbowali a mają wiedzę znacznie przekraczającą poziom percepcji "czarnuchowatych" malkontentów.

Pożyjemy - zobaczymy.
Ja tam autorowi relacji, życzę wszystkiego najlepszego i sukcesu w edukacji kondradusowych niedouków.
maestro
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 15 kwietnia 2022, 07:46

Re: Bristol F2B fighter Draf model

Postprzez Seweryn » wtorek, 14 czerwca 2022, 18:47

Co taki sceptyczny do konradusa ;) i jego fachowcuf
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2067
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Bristol F2B fighter Draf model

Postprzez maestro » wtorek, 14 czerwca 2022, 22:01

Doświadczenie , doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie
w odbieraniu telefonu czy czytaniu maili od ludzi którym upupiono na czarnym relację.
Przestało mnie również bawić czytanie wypocin fachur gdzie widząc opisywany model , mając wiedzę od projektanta dlaczego zrobił tak a owak , dysponując bibliografią i planami nie tylko z powszechnie dostępnych źródeł rozbijam się o bezwład moderatorów ,
z ich: "My tylko mamy patent na najprawdziwszą , prawdę i basta".
A jak nie pasi to BAN. :roll: :shock:
Podam dwa przykłady FM-2 rozrysowany przez Dworzeckiego z wydawnictwa Card Army było rozważanie czy na Kondracie - odpuściliśmy sobie - kurcze ilu ludzi może zakładać konto i rozpoczynać pracę jak ten czy inny mod i tak to wykopie w wirtualny niebyt.
Surówki na Kondradzie nie liczę, bo to była zwykła akcja przedpromocyjna - ot, co.
Koniec końców ktoś zrobił sobie prostą kalkulację , i widzę że wzięto się za to na kartonwork.
Dziwne jakoś Dworzeckiemu to nie przeszkadza i jakoś nie słyszałem aby ktoś dla projektanta wygrażał z użytkowników kartonwork , co niestety miało miejsce na czarnym. O dziwo, tamże https://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=19378&sid=4ce9c820128c91fe77ca17c56bb1da26 relacja pomimo wymiany poglądów, opinii i zdań skrajnie odmiennych przebiega spokojnie.
I drugi już z mojego podwórka, jak uwalono na czarnym chłopaczkowi relację:
no bo zastanawianie się aż Mucha zrobi wersję włoską na podbudówce MMowskiego Cant 506B i wstawi relację na Kondradusie , poskutkowało tym że wersja polska jest na Kartonbau ( zrobiona nie przez nas ), hehe spadnę z krzesła jeśli tym mistrzem modelarskim okaże się na przykład dentysta Helmut dla zabawy dłubiący w kartonie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a :arrow: ostatnie szlify u projektantów wersji włoskiej .
Tylko czekać na wypust z drukarni i relację kogokolwiek , gdzieniebądź.
Oczywiście przykładów jest znacznie więcej , i mam nadzieję że wypłyną .
Co tu dużo mówić ot ,ten Bristol F2B fighter z Draf model , niby model miał być be i blee według konradusowych szpeców a wystarczy popatrzeć na chronologię postów w relacji Das79pl (DAS79pl ) na różnych forach. Plus to co pisałem już wcześniej. :roll:

Więc sceptycyzm chyba uzasadniony :( ;o)
maestro
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 15 kwietnia 2022, 07:46


Powrót do Karton

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości