Pytania dotyczące konkursu pojazdów cywilnych (5.edycja)

Podforum piątej edycji konkursów w kategorii pojazdów cywilnych. Chcesz wziąć udział w konkursie i zmierzyć się z pozostałymi ? Powinieneś tutaj zajrzeć !

Pytania dotyczące konkursu pojazdów cywilnych (5.edycja)

Postprzez Jarek Gurgul » środa, 2 stycznia 2013, 00:47

W tym wątku możecie zadawać pytania dotyczące konkursu, regulaminu oraz innych tematów związanych z tą edycją konkursu w kategori pojazdów cywilnych.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6075
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: Pytania dotyczące konkursu pojazdów cywilnych (5.edycja)

Postprzez Krzychu126 » środa, 2 stycznia 2013, 14:01

Witam!
Chciałbym po raz pierwszy wystartować w waszym konkursie. Bardzo fajnie, że jest podział na modele waloryzowane i te standardowe. Mam pytanie odnośnie modyfikacji, chciałbym nieznacznie zmodyfikować standardowy model, zawieszenie, koła i może nieco kształt karoserii, bez blach czy żywicy. Rozumiem, że takie zmiany kwalifikują model już do klasy OPEN?

Z góry dziekuję za odpowiedź ;o)
Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu126
 
Posty: 90
Dołączył(a): wtorek, 24 kwietnia 2012, 18:50

Re: Pytania dotyczące konkursu pojazdów cywilnych (5.edycja)

Postprzez portalus » środa, 2 stycznia 2013, 17:15

Krzychu126 napisał(a):Mam pytanie odnośnie modyfikacji, chciałbym nieznacznie zmodyfikować standardowy model, zawieszenie, koła i może nieco kształt karoserii, bez blach czy żywicy. Rozumiem, że takie zmiany kwalifikują model już do klasy OPEN?

Zdecydowanie TAK, masz rację OPEN.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Pytania dotyczące konkursu pojazdów cywilnych (5.edycja)

Postprzez Krzychu126 » środa, 2 stycznia 2013, 18:33

No też właśnie, wolałem się upewnić na milion procent żeby nie było niedomówień. Jeszcze sie zapytam tylko o jedno, STANDARD to kompletnie z standardowe modele bez żadnych waloryzacji autora, czyli tak jak producent zrobił tak ma być?
Hmm, czyli wnioskuję, że jeśli chciałbym wziąć udział to jedynie w klasie OPEN, choć z minimalnymi przeróbkami ciężko będzie się wybić ponad grono faworytów, nie jestem żadnym PRO :mrgreen:

Dzięki za odpowiedź, raczej zdecyduje sie na udział bo mam kilka ciekawych, nie rozgrzebanych modeli ;o)
Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu126
 
Posty: 90
Dołączył(a): wtorek, 24 kwietnia 2012, 18:50

Re: Pytania dotyczące konkursu pojazdów cywilnych (5.edycja)

Postprzez portalus » czwartek, 3 stycznia 2013, 00:13

Nie kombinuj za dużo i odpuść sobie te przeróbki i startuj w STANDARDZIE.
Zrób tam model na maxa z zachowaniem reguł standard - wbrew pozorom nie jest to taki pikuś. Jeśli jednak czujesz się na siłach to zapraszam do OPEN - może namieszasz w szykach.
Gdy masz za dużo wolnego czasu to obsadź obie klasy.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Pytania dotyczące konkursu pojazdów cywilnych (5.edycja)

Postprzez Krzychu126 » czwartek, 3 stycznia 2013, 12:28

Wielkie dzięki za odpowiedź i wyrozumiałość. Tak sie składa, że mam dwa modele, które chciałbym nieco przerobić i jeden, który już prosto z pudła może robić wrażenie, tak wiec jeśli czas i siły pozwolą to zagoszczę w obu kategoriach :lol:
Dzieki i pozdrawiam ;o)
Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu126
 
Posty: 90
Dołączył(a): wtorek, 24 kwietnia 2012, 18:50

Re: Pytania dotyczące konkursu pojazdów cywilnych (5.edycja)

Postprzez powerpablo » piątek, 11 stycznia 2013, 12:40

Ja mam takie troszeczkę dziwne pytanie a za razem prośbę do szanownego - nieznanego jury.
Robiąc model w kategorii standard, gdzie nie można zastosować flock'u oraz kalki carbon ale można zastosować pasy i tutaj moja prośba.
Chciałbym w modelu położyć kalkę nie za dużo (środkowa konsola i tylna część foteli) oraz flock, ale przy ocenianiu modelu żeby nie były brane pod uwagę.
Chodzi mi tylko o to aby przy wykończeniu modelu był bardziej realistyczny natomiast w kategorii OPEN to za mało by powalczyć z innymi kolegami.

dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Pytania dotyczące konkursu pojazdów cywilnych (5.edycja)

Postprzez DarkWing » piątek, 11 stycznia 2013, 14:01

A ja mam w ogóle pytanie do.... właśnie do kogo ??

Dziwny ten konkurs...
jury - brak
lista uczestników - brak
miał być uzupełniony regulamin - brak.

Czy ktoś w ogóle na tym panuje i koordynuje ??? :mrgreen:
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 15:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pytania dotyczące konkursu pojazdów cywilnych (5.edycja)

Postprzez TomZak » piątek, 11 stycznia 2013, 20:04

powerpablo napisał(a):Ja mam takie troszeczkę dziwne pytanie a za razem prośbę do szanownego - nieznanego jury.
Robiąc model w kategorii standard, gdzie nie można zastosować flock'u oraz kalki carbon ale można zastosować pasy i tutaj moja prośba.
Chciałbym w modelu położyć kalkę nie za dużo (środkowa konsola i tylna część foteli) oraz flock, ale przy ocenianiu modelu żeby nie były brane pod uwagę.
Chodzi mi tylko o to aby przy wykończeniu modelu był bardziej realistyczny natomiast w kategorii OPEN to za mało by powalczyć z innymi kolegami.

dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam
Paweł


+ dywaniki z filcu - tani i łatwo dostępny w Empiku. Skoro pasy, to czemu nie filc/flock? Moim zdaniem są to równorzędne dodatki.
Avatar użytkownika
TomZak
 
Posty: 442
Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 21:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytania dotyczące konkursu pojazdów cywilnych (5.edycja)

Postprzez Seweryn » piątek, 11 stycznia 2013, 20:23

Znowu jest to samo :) Proponuję w następne edycji to co już wcześniej pisałem - jedna kategoria + wyróżnienie za najlepszy model prosto z pudła, ale taki sklejony bez grama dodatku w postaci pasów itp.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2078
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Pytania dotyczące konkursu pojazdów cywilnych (5.edycja)

Postprzez Karol_Max » sobota, 12 stycznia 2013, 14:19

Czy konieczne wymagane jest wstawienie in-boxa, czy można wystartować z już rozpoczętym modelem?
Avatar użytkownika
Karol_Max
 
Posty: 135
Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 12:02

Re: Pytania dotyczące konkursu pojazdów cywilnych (5.edycja)

Postprzez portalus » sobota, 12 stycznia 2013, 16:29

Seweryn - tak będzie zawsze, już się przyzwyczaiłem.

Karol_Max - nie ma obowiązku, jednak weź pod uwagę fakt niższych not za prowadzenie relacji. Dodam tylko że zadając takie pytanie dobrze by było wrzucić zdjęcie z postępu prac - tu nie sekcja jasnowidzów.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Pytania dotyczące konkursu pojazdów cywilnych (5.edycja)

Postprzez wuen » sobota, 12 stycznia 2013, 17:40

Jakie nagrody?
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Pytania dotyczące konkursu pojazdów cywilnych (5.edycja)

Postprzez Copycat » sobota, 12 stycznia 2013, 21:20

Moja żona wciąż liczy na wycieczkę, może być zagraniczna.
Copycat
 
Posty: 251
Dołączył(a): czwartek, 6 października 2011, 10:52

Re: Pytania dotyczące konkursu pojazdów cywilnych (5.edycja)

Postprzez fliper_nx » niedziela, 20 stycznia 2013, 21:37

Drodzy koledzy!

Zwracam się do Was z pytaniem czy mogę wystartować z modelem zaczętym kilka lat temu? Chodzi o model AMT-ERTL Chevy Fleetside '72. Pytanie kieruję do Was ponieważ koordynator konkursu nie odpisał już na moje dwie wiadomości dotyczące podobnego podejścia do modelu - z kilku części chciałem zbudować zupełnie inny model ciężarówki - dlatego pragnę prosić Was o pozwolenie w braniu udziału w konkursie.
Już tłumaczę czemu z zaczętym - mianowicie mam ogromną wenę na niego od kilku miesięcy, a i tak finalnie użyję tylko kabinę, pakę, kilka elementów chromowanych które i tak pójdą do przeróbki. Niestety podwozia nie użyję - rama jest krzywa ale przede wszystkim odlany jest z nią tylny most i wydech.
Elementy już zaczęte do oszlifowany lewy bok z listew i nie udolnie po szpachlowany.

Oto Chevy w skali 1:1:
Obrazek

Moja wersja będzie customem lecz z zachowaniem charakteru klasycznego pick-up'a.

To tyle, proszę o opinię oraz decyzję. Do decyzji ustosunkuję się z pokorą :) .
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.
"I gotta thank the Lord !!" :)
"Gdy Subaru slajdem tnie dzika chuć ogarnia mnie, a gdy Misiek zatnie bok orgazm jest o krok" :D
Avatar użytkownika
fliper_nx
 
Posty: 194
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:52
Lokalizacja: wroclaw.pl

Następna strona

Powrót do Piąty konkurs w kategorii pojazdów cywilnych 1.01.2013-30.06.2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość