Tygrys II z 75mm?

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Tygrys II z 75mm?

Postprzez macias13_84 » wtorek, 23 lutego 2021, 21:51

Takie coś przypadkiem trafiłem
Obrazek

I podpis pod zdjęciem
"...03.28.1945 In the morning during the German counter-attack near the village of Küstrin-Kitts (Küstrin-Kietz), a tank hit a mine, lost speed, but continued to fire the gun. As a result, he was finished off with captured Faustpatrone. Only one member of crew survived.

Unusual armament due to the difficulties of supply of German troops in the last months of the war. The original 88-mm KwK 43 L/71 gun has been replaced by 75-mm KwK 42/70 of PzKpfw V «Panther» tank."

Faktycznie pukawka z Pantery czy jednak porzucona maszyna z uszkodzonym przez załogę oporopowrotnikiem?
Zdaje się, że przed frontem pancernej osłony jarzma widać zgrubienie jak z KwK43, na KwK42 nic takiego nie było, lufa była gładka aż do osłony
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 10:59
Lokalizacja: Zabrze

Reklama

Re: Tygrys II z 75mm?

Postprzez Marek Barański » środa, 3 marca 2021, 22:00

Podejrzewam, że o ile tłumik z polo dało by się zamontować w golfie, to z czołgowymi armatami sprawa jest cokolwiek poważniejsza. Tak to ostatnimi czasy bywa, że ludzie zamiast zająć się poważnym badaniem tematu "ogłaszają" takie sensacje. Co więcej, próbują udowodnić wszystkim że taka zamiana to fraszka a takie armaty można kupić w każdym sklepie. Szkoda czasu...

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tygrys II z 75mm?

Postprzez rhinoceros » czwartek, 4 marca 2021, 11:02

Marek Barański napisał(a):Podejrzewam, że o ile tłumik z polo dało by się zamontować w golfie, to z czołgowymi armatami sprawa jest cokolwiek poważniejsza. Tak to ostatnimi czasy bywa, że ludzie zamiast zająć się poważnym badaniem tematu "ogłaszają" takie sensacje. Co więcej, próbują udowodnić wszystkim że taka zamiana to fraszka a takie armaty można kupić w każdym sklepie. Szkoda czasu...

Pozdrawiam.

Szacunek!
Nie dajmy się zwariować...
ZTS Lublin- to lubię!
Lubelskie Spotkania Modelarskie- Team!
Avatar użytkownika
rhinoceros
 
Posty: 423
Dołączył(a): piątek, 13 lutego 2009, 21:07

Re: Tygrys II z 75mm?

Postprzez GrzeM » piątek, 5 marca 2021, 18:59

Nie znam się więc się wypowiem - fejk czy nie fejk, ale lufa armaty L/70 z Pantery była bardzo długa, ta wcale nie jest. To już może raczej Kwk 40 L/48?
Akurat w "sklepie" który produkował albo remontował Tygrysy armaty też mogły się jakieś znaleźć. A niemieckie zdolności do stosowania ersatzy były legendarne już w I wojnie. Ja bym się nie zdziwił.
Jeśli Angole potrafili zrobić coś takiego, i to wcale nie w macierzystej fabryce...
Obrazek
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Tygrys II z 75mm?

Postprzez Marek Barański » sobota, 6 marca 2021, 15:57

Jeżeli kolega nie widzi różnicy w przyspawaniu do wieży churchilla kompletnego jarzma z armatą od M4 (był to element przykręcony na śruby do oryginalnej wieży) a zamontowaniem lufy innego kalibru w armacie czołgowej...
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tygrys II z 75mm?

Postprzez 666OLO71 » niedziela, 7 marca 2021, 11:34

Ja bym obstawiał uszkodzony oporopowrotnik i oddany strzał dla zwiekszenia uszkodzeń, to tak po mojemu pozdrawiam OLO.
666OLO71
 
Posty: 73
Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2008, 18:56

Re: Tygrys II z 75mm?

Postprzez GrzeM » niedziela, 7 marca 2021, 16:53

Marek Barański napisał(a):Jeżeli kolega nie widzi różnicy w przyspawaniu do wieży churchilla kompletnego jarzma z armatą od M4 (był to element przykręcony na śruby do oryginalnej wieży) a zamontowaniem lufy innego kalibru w armacie czołgowej...

Dżizas, przecież nie mówię że wymieniono w armacie lufę na inny kaliber, bo to rzeczywiście byłoby bez sensu.

666OLO71 napisał(a):Ja bym obstawiał uszkodzony oporopowrotnik i oddany strzał dla zwiekszenia uszkodzeń, to tak po mojemu pozdrawiam OLO.

To rzeczywiście najbardziej prawdopodobna opcja.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości