Tygrysy II z Gdańska

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Tygrysy II z Gdańska

Postprzez Jostein » sobota, 16 sierpnia 2008, 13:58

W jednym z zamierzchłych numerów czasopisma "Milatria i Fakty" znalazł się artykuł dotyczący trasy odwrotu kilku, prawdopodobnie czterech, Tigerów II ulicami Gdańska. Niestety, nie posiadam tego numeru. Chciałbym zapytać o odmianę produkcyjną, jednostkę, do której te czołgi należały, trasę przemarszu przez Gdańsk i ich późniejsze losy. Wiem, że jeden z nich wpadł do leja czy też kanalizacji na ulicy Długie Ogrody, drugi zerwał gąsienicę na ulicy Stryjewskiego na Stogach, trzeci podobno pozostał na Przeróbce (wówczas Trojan bądź Troyl) przy najeździe na most Siennicki. Nie posiadam żadnych informacji o losach czwartego pojazdu. Zwracam się zatem o pomoc do specjalistów od broni pancernej.

Pozdrawiam

Andrzej "Jostein" Kowalski
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: Tygrysy II z Gdańska

Postprzez klajus » sobota, 16 sierpnia 2008, 14:06

Mam takie zdjęcie z jakiegoś forum internetowego, przedstawiające tygrysa z Gdańska:
Obrazek
Może to pomoże.
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości