PzKpfw IV D

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

PzKpfw IV D

Postprzez Wolfi » piątek, 27 marca 2009, 20:07

Witam! jako że pracuje nad kilkoma modelami jednocześnie mam kolejną prośbę odnośnie pojazdu z tematu- 1czy są może zdjęcia tego wozu w kamumlażu stosowanym od 1944 roku? 2czy malowanie z afryki w piaskowy kolor a na nim zielone wężyki jest poprawne (widziałem AusfF w takim tarnungu) i 3czy ktoś wie gdzie w necie mogę zdobyć jakieś info o wersji z dłuższą lufą? Model został mi do pomalowania i nie wiem na co się zdecydować a ewentualnie mogę wymienić lufę na dłuższą i pomalować go tak jak mi bardziej odpowiada ale chciałbym wiedzieć coś więcej na temat tej wersji
Wolfi
 

Reklama

Re: PzKpfw IV D

Postprzez Adam Obrębski » piątek, 27 marca 2009, 21:06

Nie wiem, czy znajdziesz gdzieś fotki D używanego w 44 roku... wszak później przerabiano je raczej na pojazdy inżynieryjne, niźli używano na polu bitwy. Jakieś tam próby przezbrojenia były np. w 5cm KwK 39 L/60, albo w 105mm K18 L/52, ale o D z dlugolufowym działem to nie słyszałem... no ale moja wiedza jest mocno podstawowa, więc nie chcę Ci mieszać. Najlepiej jakby potwierdził to ktoś bardziej kompetentny.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: PzKpfw IV D

Postprzez Wolfi » sobota, 28 marca 2009, 18:22

Adam Obrębski napisał(a): D z dlugolufowym działem to nie słyszałem...


Eeee... w googl są zdjęcia egzemplaży z muzeum i można znalezć wzmianki o nim tak więc na pewno był. swoją drogą dml ostatnio go wydał
Wolfi
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości