Willys MB Jeep, półcalówka 0.50 M2

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Willys MB Jeep, półcalówka 0.50 M2

Postprzez Marcin Koszuta » czwartek, 11 czerwca 2009, 12:51

Witam!
Mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość (regulamin czytałem) :)

Chciałbym się zapytać o występowanie tego uzbrojenia (M2 0.50) przy "dżipach" dostarczanych dla armii sowieckiej.
Z góry dziękuję za pomoc :)
Marcin Koszuta
 

Reklama

Re: Willys MB Jeep, półcalówka 0.50 M2

Postprzez pawel » niedziela, 14 czerwca 2009, 18:51

Witam
O ile wiem, to pojazdy dostarczane do ZSRR miały standardowe wyposażenie, czyli nie posiadały żadnego uzbrojenia. Nie przypominam sobie, żebym kiedyś widział zdjęcie radzieckiego Jeepa z zamontowanym Browningiem. Inna sprawa, że taki montaż był bardzo prosty (każdy pojazd był fabrycznie do tego przystosowany) i mogli to robić w warunkach polowych (jako konwersje).
pawel
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2009, 18:28

Re: Willys MB Jeep, półcalówka 0.50 M2

Postprzez Marcin Koszuta » niedziela, 14 czerwca 2009, 20:20

Do tej pory odnalazłem halftracki i shermany z lend-leasu, które posiadają zamontowane M2. Więc na pojazdach dostarczanych z USA montowano takie dodatki, natrafiłem także na brytyjskie transportery Universal z Brenami, Boysami i DSzK.
Temat założyłem, gdyż pracuję nad Jeepem z RKKA i nie wiem czy dodać wkm, który wizualnie nawet ładnie się prezentuje :)
Marcin Koszuta
 

Re: Willys MB Jeep, półcalówka 0.50 M2

Postprzez pawel » poniedziałek, 15 czerwca 2009, 19:04

Marcin Koszuta napisał(a):Więc na pojazdach dostarczanych z USA montowano takie dodatki, )
Wcale nie twierdziłem, że nie montowano. Pisząc o "pojazdach bez uzbrojenia" miałem na myśli konkretnie Jeepa.
Marcin Koszuta napisał(a):Temat założyłem, gdyż pracuję nad Jeepem z RKKA
A jaki model i w jakiej skali? Ja bym sobie ten M2 odpuścił, chyba, że masz zdjęcia na poparcie istnienia takiej wersji (teoretycznie mogły takie być). A jak chcesz "ciężko uzbrojonego" Jeepa, to podepnij do niego holowane działo 45mm :)
Pawel
pawel
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2009, 18:28

Re: Willys MB Jeep, półcalówka 0.50 M2

Postprzez Marcin Koszuta » poniedziałek, 15 czerwca 2009, 22:09

Academy 1/72 :) Dostałem w prezencie od kolegi, który miał go przy mustangu :)
Marcin Koszuta
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości