[literatura] F.A.Q. by Mig Jimenez

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

[literatura] F.A.Q. by Mig Jimenez

Postprzez Yantom » piątek, 11 kwietnia 2008, 19:56

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi zakładania wątków literackich zwracam się do szanownych kolegów o odpowiedz na zadane pytanie.
Podobnoż to "biblia modelarzy", ile w tym prawdy, co zawiera i jeśli warto to za ile można to kupić ?
PZDR Tomek
Obrazek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [literatura] F.A.Q. by Mig Jimenez

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 12 kwietnia 2008, 00:41

biblia jak biblia.. jak nie masz pilniejszych wydatków- kup- bedzie pomocny, jak miał bys zbierac rok cały na inwestycje- bez sensu- na forach internetowych znajdziesz to samo, tyle, że mniej syntetycznie podane..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: [literatura] F.A.Q. by Mig Jimenez

Postprzez Kabanos » sobota, 12 kwietnia 2008, 20:55

A gdzie coś takiego można kupić? I za ile?
Kabanos
 

Re: [literatura] F.A.Q. by Mig Jimenez

Postprzez Akahoshi » sobota, 12 kwietnia 2008, 21:34

W Polsce raczej nie kupisz. Przynajmniej nie w polskim sklepie. Może się trafi na Allegro, ale ceny bywają kosmiczne (200pln to całkiem tanio).
Można się zaopatrzyć u samego wydawcy, czyli Andrea Press (na razie ma status "wyprzedane", cena 62,25€), lub na amazon.com (cena 50.37$).

Miałem okazję przeglądnąć tą książkę i potwierdzę to, co napisał wyżej Kamil. Jest w sposób bardzo prosty i przejrzysty pokazane wszystko co można znaleźć na forach internetowych. Wszystkie techniki pokazane są krok po kroku na kolorowych zdjęciach, więc nie ma problemów z ich zrozumieniem.
Jakbym spał na kasie, na pewno bym kupił :mrgreen:
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [literatura] F.A.Q. by Mig Jimenez

Postprzez Tomek Zieliński » niedziela, 13 kwietnia 2008, 00:53

Można kupić w Krainie Książek za złotówki.
Tu jest F.A.Q.
Tomek Zieliński
 

Re: [literatura] F.A.Q. by Mig Jimenez

Postprzez Sergionex » niedziela, 13 kwietnia 2008, 09:55

Pozycja nr. 1 na półce każdego adepta jak i zaawansowanego modelarza - polecam!!! ;o)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: [literatura] F.A.Q. by Mig Jimenez

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 13 kwietnia 2008, 14:23

troszkę przesadzasz z uwielbieniem dla miga- to że jest pionierem, nie sprawia że jest najlepszy..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: [literatura] F.A.Q. by Mig Jimenez

Postprzez Rafal » niedziela, 13 kwietnia 2008, 14:51

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):troszkę przesadzasz z uwielbieniem dla miga- to że jest pionierem, nie sprawia że jest najlepszy..


Tak długo dopóki jest pierwszy jest najlepszy. Tak z definicji. Jak będzie konkurencja to się oceni, wybierze i będzie najlepszy albo nie...

Rafal
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: [literatura] F.A.Q. by Mig Jimenez

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 13 kwietnia 2008, 14:57

Rafal napisał(a): Jak będzie konkurencja to się oceni


a nie ma? nie mówię o poradniku, a o warsztacie..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: [literatura] F.A.Q. by Mig Jimenez

Postprzez Sergionex » niedziela, 13 kwietnia 2008, 16:26

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):troszkę przesadzasz z uwielbieniem dla miga- to że jest pionierem, nie sprawia że jest najlepszy..



Kamilu! To kogo darzę uwielbieniem to moja sprawa prawda? ;o) Ja napisałem konkretnie o tej pozycji literatury modelarskiej. Osobiście nie znam lepszego, tak kompleksowego opracowania na temat "JAK?" i z całą odpowiedzialnością mogę je polecić nie dla tego bo napisał to jakiś tam "mój" guru tylko bo to kawał dobrej roboty którą wielu może wykorzystać w swojej pracowni. Tyle...
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: [literatura] F.A.Q. by Mig Jimenez

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 13 kwietnia 2008, 16:51

wszystko to racja, zmierzam jedynie do tego, że paru uczniów juz mistrza prześcignęło, a kto, jak kto, ale ty na dokonania miga oglądać się nie musisz
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: [literatura] F.A.Q. by Mig Jimenez

Postprzez Sergionex » niedziela, 13 kwietnia 2008, 16:59

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):a kto, jak kto, ale ty na dokonania miga oglądać się nie musisz


Dzięki za miłe słowa, ale ja lubię takie wydawnictwa. Sam mam jakieś ambicje napisać czasem artykuł a to świetne "know how" ;o) No i po raz kolejny powtórzę - po co wyważać otwarte drzwi...
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: [literatura] F.A.Q. by Mig Jimenez

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 13 kwietnia 2008, 17:24

drzwi nie są otwarte- sa jak kibel w makdonaldzie- na żeton.. a ten żeton tani nie jest.. wiec jak już wspominałem- ksiązka ta jest wartościową publikacją, wartą posiadania, ale żeby się zarzynać i jeść przez rok wyłącznie szprotki z ziemniakami, tylko po to, żeby uciułać na nten poradnik, to sensu nie widzę..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: [literatura] F.A.Q. by Mig Jimenez

Postprzez Yantom » niedziela, 13 kwietnia 2008, 18:44

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a): ksiązka ta jest wartościową publikacją, wartą posiadania,


Dziękuję szanownym kolegom za cenne opinie.
Los skarbonki-świnki jest już raczej przesądzony.


Sergionex napisał(a): Sam mam jakieś ambicje napisać czasem artykuł a to świetne "know how" ;o)


artykuł szanownego kolegi dotyczący malowania KV 2 z Payoporadnika nr 9, jak dla mnie jest wzorcem do malowania sowieckiej pancerki.

PZDR Tomek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: [literatura] F.A.Q. by Mig Jimenez

Postprzez rzelu » niedziela, 13 kwietnia 2008, 19:11

Niegodziwość internautów doprowadziła do tego, że rzeczoną pozycję można ściągnąć w postaci pdf, oczywiście jeno w celu zorientowania się w treści i nabraniu jeszcze większego apetytu na oryginał, coby go w domowej kapliczce wśród kadzidełek ustawić...
www.ostfrontminiature.blogspot.com
Avatar użytkownika
rzelu
 
Posty: 528
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:16
Lokalizacja: Dziki Zachód

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości