Jaki kolor dla Brytyjczyka?

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Jaki kolor dla Brytyjczyka?

Postprzez Akahoshi » środa, 7 maja 2008, 07:26

Jaki powinien być kolor bazowy brytyjskiego pojazdu z Afryki? Jestem właśnie w czasie produkcji Bishop'a (masakra :-/ ) i w instrukcji kmpletnie nie ma informacji o malowaniu. Oglądając (nieliczne) zdjęcia tego pojazdu i biorąc pod uwagę teren jego działań, to będzie jakichś żółty, bądź piaskowy... Albo coś w ten deseń...
Zastanawiam się nad dwoma kolorami: H84 (Light Grey/Mid Stone), lub H121 (Light Stone/Pale Stone).

I małe pytanko nie związane z głównym tematem. Malując pojazd, gdzie wnętrza włazów są inne niż kolor powierzchni całego pojazdu, jakiego koloru powinny bić "boki" włazu? Białe, czy w kolorze maskowania?
Obrazek
Źródło: własne zbiory
Ostatnio edytowano środa, 7 maja 2008, 17:07 przez Akahoshi, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Jaki kolor dla Brytyjczyka?

Postprzez subgrafik » środa, 7 maja 2008, 08:15

Tak troche nie na temat ale piszesz ze bishop masakra.
Czy to 1/35 a jesli tak to czy masz makiette czy drgona starego?

zastanawiam sie wlasnie nad nabyciem.

pozdr
pawel
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Jaki kolor dla Brytyjczyka?

Postprzez Smigi » środa, 7 maja 2008, 11:09

Mam nadzieje , że sie przyda :
Obrazek

źródło: Wydawnictwo Militaria 120 Afryka 1942.
Smigi
 

Re: Jaki kolor dla Brytyjczyka?

Postprzez Marek Naja » środa, 7 maja 2008, 11:33

Jak poczekasz, to będą dostępne wkrótce (ponoć) takie o to farbki:
http://www.perthmilitarymodelling.com/n ... ecolor.htm
Jeśli Ci się nie chce czekać, to w domu mogę sprawdzić jaką farbkę proponuje Academy do M7 Priesta z serii Gunze. W instrukcji są podane i zwykłe i te serii C. Ja malowałem C ale nie pamiętam numeru. Jest to taka ładna piaskowa farbka ale "tylko" piaskowa. Jeżeli w grę wchodzi Desert Pink, to trzeba mieszać i kiedyś nawet życzliwi ludzie podawali mi receptę na to mieszanie tutaj.
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: Jaki kolor dla Brytyjczyka?

Postprzez Bathin » środa, 7 maja 2008, 11:48

Akahoshi napisał(a):I małe pytanko nie związane z głównym tematem. Malując pojazd, gdzie wnętrza włazów są inne niż kolor powierzchni całego pojazdu, jakiego koloru powinny bić "boki" włazu? Białe, czy w kolorze maskowania ?

Wklejasz zdjęcie i pytasz o kolor :-/ Widać że wew. strona włazu jest w kolorze podstawowym czyli w tym wypadku panzer grey, ale bywało i tak:

Poszukajcie sobie w Googlach.
Ostatnio edytowano środa, 7 maja 2008, 18:44 przez Bathin, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Jaki kolor dla Brytyjczyka?

Postprzez Tomek » środa, 7 maja 2008, 12:03

Tutaj podane są humbrolowe miksy na brytyjskie kolory:
http://www.mafva.net/other%20pages/Starmer%20camo.htm
Tomek
 

Re: Jaki kolor dla Brytyjczyka?

Postprzez Marek Barański » środa, 7 maja 2008, 12:27

Dragon i Maquette to na 99 % to samo > patrz koszmarna SU-76 Alan/Dragon.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki kolor dla Brytyjczyka?

Postprzez Akahoshi » środa, 7 maja 2008, 12:50

subgrafik :arrow: Tak, to skala 1/35, RPM. Prawdopodobnie przepak Maquette. Z tym jest masakra, że niektóre ramki były pokrzywione, a co za tym idzie części również. Tak, że cała wieża nie za bardzo chciała mi się zgrać z podwoziem. Reszta nawet ujdzie (lekki zgrzyt przy pasowaniu wanny z kadłubem, ale naprawdę bardzo mały zgrzyt). Samo działo sklejało się bezproblemowo.
Przede mną jeszcze gąski z pojedynczych ogniwek...
Smigi :arrow: Dzięki, akurat posiadam w swojej kolekcję tą grafikę.
Marek Naja i Tomek :arrow: Dzięki za linki. Raczej sam piaskowy niż Desert Pink. Wnioskując po samej nazwie koloru z Lifecolor i podanych przez Tomka linków, najlepiej podchodziłby H121 Light Stone.
Bathin :arrow: Przeczytaj jeszcze raz uważnie mojego pierwszego posta. Nie pytam o wewnętrzną stronę włazu, tylko o jej krawędź. Dokładnie to miejsce, które wskazuje czerwona strzałka.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki kolor dla Brytyjczyka?

Postprzez Bathin » środa, 7 maja 2008, 13:03

Akahoshi napisał(a):Bathin :arrow: Przeczytaj jeszcze raz uważnie mojego pierwszego posta. Nie pytam o wewnętrzną stronę włazu, tylko o jej krawędź. Dokładnie to miejsce, które wskazuje czerwona strzałka.

To jeszcze gorzej, to ma być problem ?
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Jaki kolor dla Brytyjczyka?

Postprzez Smigi » środa, 7 maja 2008, 13:14

Oglądałem , przed chwilką model Academy M3 Grant, jest tam na zdjęciach pokazany juz pomalowany i wyraźnie widać , że krawędzie włazów jak i również i wewnętrzna cześć jest w kolorze kamuflażu.

Czołg ten służył w tym samym czasie co Bishop więc części malowane były w tym samym schemacie.

Tylko od siebie dodam , że krawędzie najlepiej jak byś zrobił farbą metaliczną, bo w końcu od tego otwierania i zamykania włazów nieźle sie przecierały ich krawędzie.
Smigi
 

Re: Jaki kolor dla Brytyjczyka?

Postprzez Akahoshi » środa, 7 maja 2008, 13:33

Dzięki Smigi na taką odpowiedź właśnie liczyłem. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że powinny być dosyć "wytarte" (chyba najlepiej będzie to zrobić ołówkiem).
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki kolor dla Brytyjczyka?

Postprzez matejson » środa, 7 maja 2008, 16:25

A ja poproszę kolegę Bathin'a i Akahoshi'ego, o podanie źródeł skąd pochodzą zdjęcia archiwalne(edytując własnego posta).

Pozdrawiam
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości