Strona 1 z 1

Polski Willys MB

PostNapisane: piątek, 13 września 2013, 20:28
przez Stiopa
Czołem,
chciałbym zapytać Was o zdjęcie Willysa MB z 1 Szwadronu 2 Pułku Pancernego 1 Brygady Pancernej. Na zdjęciu widać dodatkowe światło zamontowane na błotniku. Czy była to jakaś modyfikacja polowa, czy też jest to jakiś podtyp Jeepa, którego nie znam ? Czy może dodatkowy reflektor został zapożyczony z jakiegoś innego pojazdu aliantów ? Nie udało mi się znaleźć żadnego zdjęcia innego Jeepa z takim rozwiązaniem. Zastanawiam się też czy podobny reflektor znajdował się na drugim błotniku (myślę, że nie ale nie widać tego na zdjęciu). Czy może są inne zdjęcia tego konkretnego polskiego Willysa ? Poniżej zdjęcie z kalek Toro Model. W książce "Od Acromy do Zwycięzcy" (tom VIII, strona 305) jest to samo zdjęcie w lepszej jakości. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Obrazek

Re: Polski Willys MB

PostNapisane: niedziela, 22 września 2013, 02:30
przez Sherman
Wygląda to na niestandardowo światło w zwykłym miejscu. Chyba że to zwykłe światło ze zdemontowanym "kapturkiem". Willis miał światełko na lewym błotniku, była to lampka do jazdy w "zaciemnieniu", coś jak Notek u Niemców.

Re: Polski Willys MB

PostNapisane: sobota, 5 października 2013, 18:47
przez Stiopa
Nie wiedziałem, że osłona światła była zdejmowalna. Im dłużej patrzę na zdjęcie, tym bardziej jestem przekonany, że jest to rzeczywiście standardowe oświetlenie po częściowym demontażu. Przy okazji zauważyłem, że pojazd miał nietypowo tylko jedną wycieraczkę.
Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.