Pojazdy zabezpieczenia technicznego na bazie T-34

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Pojazdy zabezpieczenia technicznego na bazie T-34

Postprzez Kuba » czwartek, 27 września 2007, 22:30

Szukam zdjęć tych pojazdów i jakichkolwiek usystematyzowanych informacji nt. jakie typy tych pojazdów istniały. Pan google nie chce pomóc, przynajmniej póki nie mogę czegoś konkretnego szukać. Rzekomego T-34-T nie chce za bardzo znaleźć.

Chodzi mi o pojazdy w takim stylu i podobne (produkcji wojennej):
Obrazek
Oprócz tego dysponuję tylko jednym zdjątkiem które zrobiono T-34-T (powiedzmy...) kiedy przygotowywał się do wzięcia na hol teciaka z sześciograniastą wieżą z oznaczeniem A-110
Jest też rycina z książki o T-34 Broniekolekcji - ale ten już wygląda bardziej na przemyślaną i raczej mniej improwizowaną powojenną konstrukcję. A może to był właściwy T-34-T?
W T-34 in combat ajaksu na jego temat nic nie znalazłem.
To samo w T-34 in combat squadron/signal.
Zaloga w poligrafii radzieckich czołgów wspomina o fakcie istnienia takich pojazdów i pisze, że generalnie otwór w którym powinna "siedzieć" wieża był zaślepiany a czasem dodawano wieżyczkę dowódcy.

Więcej - posucha. Temat tych teciaków jest ciekawy i chyba warty rozwinięcia. Liczę na pomoc!

Pozdrawiam
Kuba
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Pojazdy zabezpieczenia technicznego na bazie T-34

Postprzez Michal » piątek, 28 września 2007, 10:27

Trzeba się liczyć z tym ze część tego typu pojazdów to "samoróbki". Po prostu warsztatowcy brali uszkodzony czołg (np. z rozbitą wieżą) i montowali na nim to co sami uważali za potrzebne. W takim przypadku tylko zdjęcia konkretnego wozu cokolwiek pomogą.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Pojazdy zabezpieczenia technicznego na bazie T-34

Postprzez Kuba » piątek, 28 września 2007, 16:00

Michal napisał(a):Trzeba się liczyć z tym ze część tego typu pojazdów to "samoróbki".

Właśnie zdjęcia takich pojazdów mnie najbardziej interesują.
Kuba
 

Re: Pojazdy zabezpieczenia technicznego na bazie T-34

Postprzez Kamil K. » piątek, 28 września 2007, 16:13

Ostatnio też szukałem zdjęć takich pojazdów, ale stwierdzam, tak samo jak Kuba, że w internecie i sporej cześci książek posucha na ten temat.
Zdjęć ukazujących otwór po wieży - nie znalazłem. Jedynie rysuneczki sugerujące zainstalowanie w tym miejscu kopułki d-cy i ew. włazu ładowniczego.
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Pojazdy zabezpieczenia technicznego na bazie T-34

Postprzez Michal » piątek, 28 września 2007, 17:52

Jeszcze jedno zdjęcie jest w Militariach XX wieku z listopada - grudnia 2006. W artykule jest tez kilka fotek innych mniej typowych T-34 - z dźwigiem,z faszyną, z mostem, z pługiem do kopania transzei, z wyposażeniem do forsowania przeszkód wodnych po dnie.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Pojazdy zabezpieczenia technicznego na bazie T-34

Postprzez Radek Katowicz » wtorek, 2 października 2007, 11:24

Ja dysponuję jeszcze takim zdjęciem wyrwanym z czeluści internetu. Niestety nie pamiętam źródła.

Obrazek

Nie jest to jakieś cudo jeśli chodzi o jakość i rozdzielczość, ale może sie przyda.
Radek Katowicz
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron