PL-01 - czołg, którym Polacy podbiją świat !

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Re: PL-01 - czołg, którym Polacy podbiją świat !

Postprzez kub » środa, 23 kwietnia 2014, 20:28

piotr dmitruk napisał(a):A zwłaszcza:
http://zatruteniebo.wordpress.com/2013/ ... embustera/

to mnie zniszczyło...
Że ktoś ma czas na takie bzdety
Avatar użytkownika
kub
 
Posty: 255
Dołączył(a): wtorek, 14 sierpnia 2012, 12:52
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Reklama

Re: PL-01 - czołg, którym Polacy podbiją świat !

Postprzez radoslaw6363 » środa, 23 kwietnia 2014, 22:48

Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PL-01 - czołg, którym Polacy podbiją świat !

Postprzez spiton » czwartek, 24 kwietnia 2014, 10:02

To dziwne coś z filmiku Piotra przynajmniej nie kosztuje 100 000 000 PLN... Jak ten "super czołg".
A przydatność obu urządzeń na moje oko jest podobna.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: PL-01 - czołg, którym Polacy podbiją świat !

Postprzez Sherman » czwartek, 24 kwietnia 2014, 11:22

Może i z tego czołgu nic nie wyjdzie. Może kilka ładnych milionów na to pójdzie, może się nawet część zmarnuje. Nie mniej wolę aby rząd marnował pieniądze na przeprowadzenie badań nad zaawansowaną technologicznie bronią niż na kolejną reklamówką z McCartneyem i jest dla tego dość konkretny powód. Czołg budują Polacy, nad tymi wszystkimi dziwnymi wynalazkami siedzą polscy naukowcy. Prowadzenie badań nad technologiami wymaga kasy, laboratoriów i innych takich rzeczy, a tego wciąż w Polsce brakuje. Efekt jest taki że najlepszych naukowców "kradną" nam Stany i inne kraje i potem musimy "płacić dwa razy", za wykształcenie tego człowieka i potem kupując od obcego państwa produkt który wymyślił, już za granicą, Polak. Dla mnie takie podejście to galopujący idiotyzm w sytuacji gdy istnieje możliwość żeby Ci ludzie pracowali i tworzyli u nas w kraju. Mamy sporo dobrych naukowców, ambitnych studentów (którzy często w międzynarodowych konkursach pokazują że potrafią bardzo mocno konkurować ze studentami z krajów bardziej rozwiniętych). Nawet jak ludzie pracujący nad tym projektem teraz zrobią jakieś błędy to zdobędą doświadczenie w budowie takich wynalazków. Doświadczenia nie da się kupić. A jeśli wyjdzie? Wtedy się ten czołg sprzeda i będzie zarabiać, proste jak budowa cepa!

Zastanówcie się sami, lepiej wydać 100mln we własnym kraju, na własny przemysł i własnych naukowców, mieć w perspektywie zarobienie jakiejś kasy na tym projekcie, zmodernizowanie naszej zbrojeniówki i wojska czy lepiej za te 100mln kupić sprzęt od innego kraju i napędzać mu rozwój gospodarki (zubażając jednocześnie własną)?
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: PL-01 - czołg, którym Polacy podbiją świat !

Postprzez spiton » czwartek, 24 kwietnia 2014, 14:31

Sherman. Przecież te 100 baniek rozkradną ci co zawsze rozkradają, a nie jacyś naukowcy czy studenci. A za milion, zrobią jakąś atrapę, żeby była przykrywka . Nie bądź aż tak naiwny ,-)). Jeśli w Polsce pojawi się jakiś zdolny naukowiec, to ja ci gwarantuje, że nie znajdzie tutaj pracy. Chyba, że jako przedstawiciel handlowy ,-))) Ciesz się, że tacy ludzie mogą wyjechać za granice i godnie żyć. Bo oni są najlepszymi ambasadorami Polski.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: PL-01 - czołg, którym Polacy podbiją świat !

Postprzez Sherman » czwartek, 24 kwietnia 2014, 15:15

spiton napisał(a):Sherman. Przecież te 100 baniek rozkradną ci co zawsze rozkradają, a nie jacyś naukowcy czy studenci. A za milion, zrobią jakąś atrapę, żeby była przykrywka . Nie bądź aż tak naiwny ,-)). Jeśli w Polsce pojawi się jakiś zdolny naukowiec, to ja ci gwarantuje, że nie znajdzie tutaj pracy. Chyba, że jako przedstawiciel handlowy ,-))) Ciesz się, że tacy ludzie mogą wyjechać za granice i godnie żyć. Bo oni są najlepszymi ambasadorami Polski.

Ale pitolisz... :roll: Nie napiszę że tam gdzieś pieniądze nie wyciekną bo pewnie wciekną, ale stwierdzenie że ukradną z tego 99 milionów to hasło populistyczne i oderwane od rzeczywistości. A z tą "gwarancją" to bujda na resorach, z całym dla Ciebie szacunkiem.

Sebastian, świat nie jest ani czarny, ani biały. Więc już wyjdź z tego mroku i przestań pisać glupoty ;o)
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: PL-01 - czołg, którym Polacy podbiją świat !

Postprzez radoslaw6363 » środa, 30 kwietnia 2014, 12:57

No Panowie ! sam Pan Buzek ! projektantów czołgu odwiedził , widać że Panowie lubią gry komputerowe http://technowinki.onet.pl/otwarcie-cen ... cach/fsxzr
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PL-01 - czołg, którym Polacy podbiją świat !

Postprzez spiton » środa, 30 kwietnia 2014, 14:08

Sherman napisał(a):
spiton napisał(a):Sherman. Przecież te 100 baniek rozkradną ci co zawsze rozkradają, a nie jacyś naukowcy czy studenci. A za milion, zrobią jakąś atrapę, żeby była przykrywka . Nie bądź aż tak naiwny ,-)). Jeśli w Polsce pojawi się jakiś zdolny naukowiec, to ja ci gwarantuje, że nie znajdzie tutaj pracy. Chyba, że jako przedstawiciel handlowy ,-))) Ciesz się, że tacy ludzie mogą wyjechać za granice i godnie żyć. Bo oni są najlepszymi ambasadorami Polski.

Ale pitolisz... :roll: Nie napiszę że tam gdzieś pieniądze nie wyciekną bo pewnie wciekną, ale stwierdzenie że ukradną z tego 99 milionów to hasło populistyczne i oderwane od rzeczywistości. A z tą "gwarancją" to bujda na resorach, z całym dla Ciebie szacunkiem.

Sebastian, świat nie jest ani czarny, ani biały. Więc już wyjdź z tego mroku i przestań pisać glupoty ;o)

te 100 baniej zostało JUŻ ukradzione. Teraz tylko trzeba je podzielić. Jednemu zlecić wykonanie planszy na cała ściane, drugiemu grę komputerową, trzeciemu obrazek, jak czołg podnosi lufę do góry ,-)). Przecież to dziecinada.Nie mamy żadnych doświadczeń w projektowaniu czołgów, a każdy, kto się na tym chociaż trochę zna, i przeczytał ze zrozumieniem tekstu monografie nowoczesnych czołgów, wie, że zbudowanie dobrego czołgu to trudna sprawa. I bardzo kosztowna. Czołg, to podwozie, atmata, pancerz, silnik. I załoga.Na czym polega sens tego naszego czołgu. Ze ma fajny kształt. Przecież wygląda, jakby na pierwszym lepszym -byle jakim podwoziu zamontować futurystyczną bryłę z kartonu. Czemu ta bryła ma taki kształt ? Zeby wygladała super ?? Wyglada głupio. Wyglada to na gąsienicową pralnie pieniedzy, pustą w środku.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: PL-01 - czołg, którym Polacy podbiją świat !

Postprzez Sherman » środa, 30 kwietnia 2014, 15:06

Spition, ja wiem że to forum jest apolityczne, ale czy ty jesteś wyznawcą Korwina? Ewentualnie Macierewicza? Wybacz ale z tobą się NIE DA w tym momencie dyskutować.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: PL-01 - czołg, którym Polacy podbiją świat !

Postprzez rotpol13 » środa, 30 kwietnia 2014, 15:10

Sherman napisał(a):Spition, ja wiem że to forum jest apolityczne, ale czy ty jesteś wyznawcą Korwina? Ewentualnie Macierewicza? Wybacz ale z tobą się NIE DA w tym momencie dyskutować.


http://spitonsaid.blogspot.com/

piątek, 25 kwietnia 2014
,-))) o, gdybym kiedy dożył tej pociechy, żeby broń palna trafiła pod strzechy... ,-))
Gdybyśmy chcieli zwiększyć obronność kraju, wystarczyłoby wybudować strzelnice w każdej gminie. Taka tanią. Jak najtańszą. I pozwolić obywatelom posiadać broń. Bez ograniczeń. Każdego typu. Od procy po myśliwiec odrzutowy. Kosztowałoby to tyle co ten "czołg" a obronność kraju zwiększyłaby się BARDZO.
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: PL-01 - czołg, którym Polacy podbiją świat !

Postprzez spiton » środa, 30 kwietnia 2014, 20:02

Sherman napisał(a):Spition, ja wiem że to forum jest apolityczne, ale czy ty jesteś wyznawcą Korwina? Ewentualnie Macierewicza? Wybacz ale z tobą się NIE DA w tym momencie dyskutować.

Wolałbym jakieś MERYTORYCZNE argumenty.
Czy jeśli te 100 baniek były Twoje, to byś je zainwestował w TEN czołg, "tworzony" przez TYCH ludzi ?? A jeśli tak, to proszę bardzo. Ale ja nie. A to z mojej kieszeni idą na to pieniądze.

Kamil, fajnie, ze zrobiłeś bloga poświęconego mojej skromnej osobie, ale go tak nie reklamuj.
Ja w rewanżu nie zdobędę się na zrobienie bloga poświęconego Tobie. Nie chce mi się ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: PL-01 - czołg, którym Polacy podbiją świat !

Postprzez Rafal » środa, 30 kwietnia 2014, 20:20

spiton napisał(a):ci co zawsze rozkradają


Jakieś konkretna nazwiska możesz podać? Czy to tylko mityczni "oni"?
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: PL-01 - czołg, którym Polacy podbiją świat !

Postprzez Sherman » środa, 30 kwietnia 2014, 22:14

Seba, a to że ONI ROZKRADNĄ to merytoryczny argument? Błagam Cię...

Btw: nie jesteś jedyną w tym kraju osobą płacącą podatki.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: PL-01 - czołg, którym Polacy podbiją świat !

Postprzez Greif » środa, 30 kwietnia 2014, 22:54

Czołem
Skoro takie kraje jak USA i Rosja obcinają wydatki na zbrojenia "oficjalnie", i mimo wszystko są z technologią sporo do przodu w porównaniu z Polską , to może jednak jest to taka "fatamorgana", że przemysł polski da radę udźwignąć "taki" projekt?
Mnie najbardziej zabolało że został wybrany AS 90 jako system artyleryjski dla Pl, na siłę posadzony na polskim podwoziu, coś tam "nie teges" jakieś mikro pęknięcia i na siłę robiona "polonizacja" (wtyczka nie z tej strony???) itp itd, a teraz kupujemy Leosie za grosze, to może lepiej było nabyć PzH 2000?
Unifikacja części itd... problem logistyczny byłby z głowy... a teraz nagle że budujemy "nowy" "genialny" czołg na miarę XXI wieku???
Może ktoś wierzy w takie bajki ale ja nie ...
Pozdrawiam
Greif
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Motherwell/Scotland

Re: PL-01 - czołg, którym Polacy podbiją świat !

Postprzez Sherman » środa, 30 kwietnia 2014, 23:01

Obcinanie wydatków nie oznacza koniecznie obcinania pieniędzy na badania nad rozwojem broni bo to największy możliwy idiotyzm.

Jednocześnie budowa ten projekt czołgu to coś zupełnie innego niż Leo który się starzeje (jako konstrukcja). PL-01 pewnie nie wyjdzie, ale wole żeby Nasi sami pracowali nad pojazdami niż za parę lat znowu kupowali jakieś niewiadomoco z zagramanicy.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron