Pytanie o model Tiger I

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Pytanie o model Tiger I

Postprzez luke » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 02:47

Witam. Od jakiegoś czasu mam ochotę na jakiś czołg. Wybór padł na niemiecki Tiger I. I tu właśnie potrzebuję porady. Jakiej firmy ten właśnie model polecacie?
Jestem co prawda niedoświadczonym modelarzem ale wyzwań się nie boję. Jeżeli chodzi o blaszki i inne dodatki to też bardzo bym był wdzięczny za porady co kupić.
Pozdrawiam
luke
 

Reklama

Re: Pytanie o model Tiger I

Postprzez Bathin » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 11:29

A skala jaka ?
Mam nadzieję że 1:35, a w tej skali na początek polecam modele Tamiya, potem jak nabierzesz doświadczenia to możesz spróbować z Dragonem.
Pzdr
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Pytanie o model Tiger I

Postprzez luke » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 12:01

No tak skala 1:35. A czy do tego modelu Tamiya są dostępne jakieś blaszki, dodatki ect. ?
luke
 

Re: Pytanie o model Tiger I

Postprzez Bathin » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 14:33

luke napisał(a):No tak skala 1:35. A czy do tego modelu Tamiya są dostępne jakieś blaszki, dodatki ect. ?

Z dodatków masz wszystko czego dusza zapragnie:
Lufy - ArmoScale, Aber, Jordi Rubio, Eduard (dwóch ostatnich nie polecam)
Zimmerit - Atak
Blaszki - Eduard, Aber, Voyager
Ze swojej strony polecam blaszki Eduarda, jeden komplet i wszystko jest, a np. Aber to musisz już dwa komplety kupić. Jeden to podstawowe pierdoły, a drugi to błotniki i osłony rur wydechowych. Jedyna wada Eduarda to niektóre elementy są za bardzo uproszczone.
Jak masz jakieś jeszcze pytania to wal śmiało, niedawno zbudowałem dwa Tygrysy Tamiyi.
Pzdr
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Pytanie o model Tiger I

Postprzez luke » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 18:48

Bathin dziękuje bardzo za rady. Dziś zakupiłem model Tygrysa I wersja późna. Poniżej zamieszczam zdjęcia pudełka modelu i figurek ktore także kupiłem.
Postanowiłem poszukać blaszek tych firm które mi polecasz i niestety nie mam pojęcia co wybrać :/ Jako kompletny laik w tym temacie poprostu nie wiem jakie blaszki dobrać do mojej wersji Tygrysa. Czy mogę prosić jeszcze o pomoc jeżeli chodzi o dokładne sprecyzowanie jakie konkretnie blaszki tych firm dokupić do mojego czołgu?. A oto zdjęcia.

Obrazek
Obrazek
luke
 

Re: Pytanie o model Tiger I

Postprzez Bathin » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 21:58

Bardzo dobry wybór.
To ja proponuję do Twojego Tygrysa takie zestawienie:
- elementy fototrawione Eduard, nr kat. 35441 (jeden komplet z tym wszystkim co u Abera w trzech osobnych zestawach),
- lufa Aber, nr kat. 35L26
- żywiczny zimmerit Atak nr kat. 35005
- liny holownicze Eureka XXL nr kat. ER-3502
No i ekstremalnie metalowe gąsienice Friulmodel ATL-06

Sprawdź priva.
Pzdr
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Pytanie o model Tiger I

Postprzez luke » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 23:26

Wow, dziękuję. Naprawdę mi pomogłeś. To jest to czego szukam :) Zamówiłem już parę rzeczy tj. blaszki Eduarda i lufę Amber. Reszta poźniej. Będe miał masę pytań podczas budowy już to czuję hehe ;) A twoje tygrysy to poprostu mistrzostwo świata bardzo mi się podobają.

Ps. Czy mógłbyś mi podać jescze raz numer katalogowy albo konkretny link do gąsienic Friulmodel bo nie moge coś ich w katalogu znaleźć.
luke
 

Re: Pytanie o model Tiger I

Postprzez Bathin » wtorek, 6 stycznia 2009, 09:25

Rzeczywiście, nie ma Friuli ATL-06 w Jadarze, ale poszukaj na Allegro u sprzedawcy "onmg", ma taniej ;o)
Pzdr
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Pytanie o model Tiger I

Postprzez Mariusz 72 » wtorek, 6 stycznia 2009, 21:03

Pomądruję się tylko na temat figurek :)
Figurki które kupiłeś są niezłe. Siedzący facecik (ten w furażerce) ma trochę za małą głowę lub za duże bary (jak kto woli).
Jeśli tego przypadkiem nie wiesz to dodam, że zielone mundurki są dla artylerzysatów, czyli to Tigera malujesz na czarno.
Życzę udanego modelu.
War-sztat klik: Obrazek Obrazek Obrazek
Portfolio: klik
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Pytanie o model Tiger I

Postprzez luke » środa, 7 stycznia 2009, 01:22

Dzięki Mariusz 72. Wszystkiego uczę się wraz z każdym postem :) Proszę dodawać swoje sugestie i przemyślenia. Bardzo mi się to wszystko przyda ;)
luke
 

Re: Pytanie o model Tiger I

Postprzez _fiber_ » czwartek, 8 stycznia 2009, 09:14

Mam pytanie dotyczące elementów fototrawiennych firmy Eduard (nr 35441) - Czy w tym zestawie też są 'błotniki" ??
_fiber_
 

Re: Pytanie o model Tiger I

Postprzez Bathin » czwartek, 8 stycznia 2009, 09:32

_fiber_ napisał(a):Mam pytanie dotyczące elementów fototrawiennych firmy Eduard (nr 35441) - Czy w tym zestawie też są 'błotniki" ??

Tak jak pisałem wyżej, są i błotniki, osłony boczne i rur wydechowych.
Można sobie sprawdzić na stronie Eduarda.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Pytanie o model Tiger I

Postprzez _fiber_ » czwartek, 8 stycznia 2009, 09:44

Dzięki za odpowiedź,
Sprawdzałem na stronie ale dla pewności wolałem się zapytać, bo też niedawno zakupiłem model późnego tygrysa tylko że z Dragona i też właśnie staram się skompletować liny, elementy fototrawienne itd.
_fiber_
 

Re: Pytanie o model Tiger I

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 8 stycznia 2009, 09:46

Mariusz 72 napisał(a):zielone mundurki są dla artylerzysatów

a ściślej rzez biorąc, dla załóg dział zamobieżnych. bo artylerzyści, jako tacy, mieli zwykłe uniformy piechoty.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Pytanie o model Tiger I

Postprzez _fiber_ » czwartek, 8 stycznia 2009, 10:21

Mam jeszcze pytanie odnośnie właśnie elementów waloryzujących. Czy te zestawy będą pasowały również do modelu dragona ??
http://www.jadarhobby.pl/eduard-35441-t ... -2198.html
http://www.jadarhobby.pl/atak-35005-zim ... -3506.html
_fiber_
 

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości