Paryski Schwimmwagen

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Paryski Schwimmwagen

Postprzez Salva » niedziela, 8 lutego 2009, 01:03

Znalazłem w sieci (na Axis Forum) takie oto zdjęcie Schwimmwagena zdobytego w Paryżu przez Ruch Oporu:

Obrazek

No i jak to zwykle bywa zaciekawiony nabrałem ochoty na zbudowanie modelu. Znacie może jakieś miejsce w sieci gdzie można znaleźć więcej informacji i zdjęć w tym temacie lub ogólnie na temat pojazdów zdobycznych we Francji. Wyszedł właśnie fajny zestaw figurek "Maquis" więc można coś z tym zrobić.

Wpisywanie w googlach haseł: Schwimmwager, resistance, Maquis daje w wynikach dziesiątki sklepów modelarskich :cry:

Krzysiek
Pozdrawiam, Krzysztof Salwiczek
------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Na warsztacie:
Hispano-Nieuport NiD-52 - Azur 1/72
Avatar użytkownika
Salva
 
Posty: 320
Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2008, 16:51
Lokalizacja: Szamotuły

Reklama

Re: Paryski Schwimmwagen

Postprzez marder » niedziela, 8 lutego 2009, 11:51

Czyli zamierzasz zrobić swojego "szwimiego" coś w stylu powyższego zdjęcia?
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Paryski Schwimmwagen

Postprzez Salva » niedziela, 8 lutego 2009, 14:02

Póki co to tylko zaciekawienie i wstępny pomysł ale chętnie bym spróbował. Fajnie by się prezentował z francuską flagą obok Hetzera z Powstania Warszawskiego którego mam na warsztacie. Wszystko zależy od tego czy znajdę jakieś kwity na ten konkretny pojazd. Figurki "Maquis" już do mnie idą więc prędzej czy później jakąś winietkę z ichnim Ruchem Oporu zmajstruję.

Może ktoś z forumowiczów zna język francuski i mógłby podać jakieś konkretniejsze hasła do wpisania w googlach?
Pozdrawiam, Krzysztof Salwiczek
------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Na warsztacie:
Hispano-Nieuport NiD-52 - Azur 1/72
Avatar użytkownika
Salva
 
Posty: 320
Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2008, 16:51
Lokalizacja: Szamotuły


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości