Gąsienice czołgów współczesnych.

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Gąsienice czołgów współczesnych.

Postprzez greatgonzo » piątek, 20 lutego 2009, 14:27

Znajomy poprosił mnie o pomoc. Nie mój temat, więc teraz ja o pomoc proszę. Potrzebna jest powierzchnia styku gąsienicy z podłożem współczesnych czołgów 60 ton +. Np Leopard II albo Abrahms. Nie jest konieczna wielka dokładność. Może być wymiar zdjęty z modelu, jeżeli ktoś nie ma odpowiednich źródeł a chciałby pomóc.
Mam nadzieję, że sie da :D ?
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Reklama

Re: Gąsienice czołgów współczesnych.

Postprzez Michal » piątek, 20 lutego 2009, 19:04

Najprościej przeliczyć z nacisku jednostkowego na podłoże i masy. Jedno i drugie można znaleźć w dowolnym opracowaniu czy stronie o konkretnym czołgu. Tylko na jednostki uważać trzeba!
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Gąsienice czołgów współczesnych.

Postprzez Rafal » sobota, 21 lutego 2009, 00:19

Michal napisał(a):Najprościej przeliczyć z nacisku jednostkowego na podłoże i masy. Jedno i drugie można znaleźć w dowolnym opracowaniu czy stronie o konkretnym czołgu. Tylko na jednostki uważać trzeba!


Długość styku gąsienicy z podłożem w Leopardzie 2 A4 - 500 cm, szerokość 53 cm - jeśli dobrze wyszło mi ze skalowania rysunku. 3 minuty roboty bez sięgania na półkę.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Gąsienice czołgów współczesnych.

Postprzez greatgonzo » sobota, 21 lutego 2009, 07:06

Dzięki! :D
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości