Pytanie o polskie firefly i nosorożce

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Pytanie o polskie firefly i nosorożce

Postprzez Modelarz » niedziela, 7 października 2007, 12:55

hello!

Jak wiadomo armia brytyjska (WW2) przejęła od Amerykanów wynalazek zwany Hedgerow Cutter, czyli nosorożec do męczenia żywopłotów skonstruowany przez sierżanta Curtisa Culina.
Te brytyjskie były czasem inne niż amerykańskie, wariant angielski wygląda jak amerykański T1 Culina, w którym środkowy "ząb" oraz boczne "zęby" są krótsze.

Moje pytanie jest następujące:
czy hedgerow cuttery były używane na polskich Shermanach Firefly Vc i jak one wyglądały ?
Mam fototrawionego nosorożca i kusi mnie, żeby go zamontować na "długim" Firefly'u ale nie chcę popełnić merytorycznego babola :D
any photos ?

z góry dziękuję za odpowiedź.
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Reklama

Re: Pytanie o polskie firefly i nosorożce

Postprzez Sherman » niedziela, 7 października 2007, 16:14

Obawiam się, że brytyjskie podkaszarki nie wyszły poza fazę prób. Np. ta z modelu Cromwella Revella to kompletne sci-fi.

Pozdrawiam
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Pytanie o polskie firefly i nosorożce

Postprzez Jostein » poniedziałek, 8 października 2007, 09:49

A ja mam pytanie dotyczące zdjęć polskich Firefly VC z 24 Pułku Ułanów. Można gdzieś je uświadczyć?

PZDR

Jostein
Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 października 2007, 12:56 przez Jostein, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytanie o polskie firefly i nosorożce

Postprzez Bigmodel » poniedziałek, 8 października 2007, 10:16

Witam

Jostein napisał(a):A ja mam pytanie dotyczące zdjęć polskih Firefly VC z 24 Pułku Ułanów. Można gdzieś je uświadczyć?

PZDR

Jostein


Można.
Między innymi od Acromy do Zwyciężcy podajże w cz 8. Oraz w książce Sherman
M4A4 V c Firefly - W.J.Gawrycha.

Pozdrawiam
Jacek
Avatar użytkownika
Bigmodel
 
Posty: 242
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:58
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości