Późny tygrys 1

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Późny tygrys 1

Postprzez Niko 77 » piątek, 13 marca 2009, 13:26

Witam mam pytanko czy wszystkie późne tygrysy na stalowych kołach miały zimmerit ?
Niko 77
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Późny tygrys 1

Postprzez Bathin » piątek, 13 marca 2009, 14:28

Niko 77 napisał(a):Witam mam pytanko czy wszystkie późne tygrysy na stalowych kołach miały zimmerit ?

Tak.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Późny tygrys 1

Postprzez Hubert Michalski » piątek, 13 marca 2009, 14:43

Serdecznie Witam,
Bathin napisał(a):
Niko 77 napisał(a):Witam mam pytanko czy wszystkie późne tygrysy na stalowych kołach miały zimmerit ?

Tak.

Jako ciekawostkę może podać, że znany jest pewien Tygrys o numerze podwozia 250053 skompletowany w grudniu 1942 roku i służący Wa Pruef 6 jako "platforma testowa" dla prób stalowych kół i nie posiadający Zimmeritu.

pozdrawiam,
Hubert Michalski
 
Posty: 24
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:46

Re: Późny tygrys 1

Postprzez Marcin B. » piątek, 13 marca 2009, 15:00

to ja zapytam, czym różnią się gąsienice dla późnych tygrysów na stalowych kołach od gąsienic tygrysów wczesnych na kołach z gumowym płaszczem?
"Accept the challenges, so that you may feel the exhilaration of victory." - G.S. Patton
Avatar użytkownika
Marcin B.
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 16:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Późny tygrys 1

Postprzez Bathin » piątek, 13 marca 2009, 15:43

faj3r napisał(a):to ja zapytam, czym różnią się gąsienice dla późnych tygrysów na stalowych kołach od gąsienic tygrysów wczesnych na kołach z gumowym płaszczem?

Innym wzorem bieżnika, ale Tygrysy wersji środkowej miały już późniejszy model gąsienic, a nadal jeździły na kołach z bandazami gumowymi.

ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Późny tygrys 1

Postprzez Marcin B. » piątek, 13 marca 2009, 17:11

Bathin, dzięki. tego mi było trzeba.
"Accept the challenges, so that you may feel the exhilaration of victory." - G.S. Patton
Avatar użytkownika
Marcin B.
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 16:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Późny tygrys 1

Postprzez Hubert Michalski » sobota, 14 marca 2009, 09:58

Bathin napisał(a):Innym wzorem bieżnika, ale Tygrysy wersji środkowej miały już późniejszy model gąsienic, a nadal jeździły na kołach z bandazami gumowymi.

Bathin :arrow: To co widzimy na pierwszym zdjęciu to gąsienice wyposażone w tzw. Gleitschutzpickeln czyli płozy antypoślizgowe wprowadzone do użytku na gąsienicach wraz z Tygrysem o numerze podwozia 250570. Czołg ten opuścił hale montażowe w październiku 1943 roku a w tym czasie w produkcji wciąż była wersja średnia.

Widzę , że kolega Faj3r ma w planach jakiegoś Tygryska więc z doborem gąsienic najlepiej byłoby poczekać do czasu wybrania odpowiedniej wersji pojazdu i co najważniejsze , znalezieniem jego zdjęć. To bardzo ważne ponieważ modernizacje i zmiany jakim poddano gąsienice tego pojazdu rozpoczynają się od wprowadzenia do użytku w październiku 1942 roku standardowych Kgs 63/725/130 a kończą dopiero w maju 1944 roku po zastosowaniu mniejszego koła napinającego o średnicy 600 mm.

pozdrawiam,
Ostatnio edytowano niedziela, 15 marca 2009, 15:59 przez Hubert Michalski, łącznie edytowano 1 raz
Hubert Michalski
 
Posty: 24
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:46

Re: Późny tygrys 1

Postprzez Marcin B. » sobota, 14 marca 2009, 10:22

Hubert, dzięki wielkie za uściślenie informacji.

Hubert Michalski napisał(a):Widzę , że kolega Faj3r ma w planach jakiegoś Tygryska więc z doborem gąsienic najlepiej byłoby poczekać do czasu wybrania odpowiedniej wersji pojazdu i co najważniejsze , znalezieniem jego zdjęć. To bardzo ważne ponieważ modernizacje i zmiany jakim poddano gąsienice tego pojazdu rozpoczynają się od wprowadzenia do użytku w październiku 1942 roku standardowych Kgs 63/725/130 a kończą dopiero w maju 1944 roku po zastosowaniu mniejszego koła napinającego o średnicy 600 mm.


Tak, mam w planach Tygrysa I i to nawet nie jednego ale kilka. Chciałbym sobie zrobić przekrój różnych wersji. Na razie zbieram literaturę i informacje i zaczynam kompletować różne akcesoria. Jako pierwszy na warsztat wezmę Tygrysa z Italeri 1/35 bo takiego kupiłem hmmm... sporo lat temu. Leży niezrobiony bo fabryczne gąsienice nie pasowały, a dawniej z braku internetu nie mogłem zdobyć innych.

Jak by kolega mógł polecić źródła informacji / zdjęć, będę wdzięczny.
"Accept the challenges, so that you may feel the exhilaration of victory." - G.S. Patton
Avatar użytkownika
Marcin B.
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 16:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Późny tygrys 1

Postprzez Bathin » sobota, 14 marca 2009, 14:11

faj3r napisał(a):Tak, mam w planach Tygrysa I i to nawet nie jednego ale kilka.

Bardzo fajne założenie, takie jak moje, właśnie pracuje nad czwartym z rzędu Tygrysem.[/quote]
faj3r napisał(a):Jak by kolega mógł polecić źródła informacji / zdjęć, będę wdzięczny.

Od siebie polecam:
Obrazek
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Późny tygrys 1

Postprzez Niko 77 » wtorek, 17 marca 2009, 16:06

Witam
Znalazłem takie dwa tygryski
Obrazek
Obrazek
źródło
Wydawnictwo Militaria 136 TigerWitam
Ostatnio edytowano środa, 18 marca 2009, 13:12 przez Niko 77, łącznie edytowano 1 raz
Niko 77
 

Re: Późny tygrys 1

Postprzez Bathin » wtorek, 17 marca 2009, 19:50

Niko 77 napisał(a):Witam
Znalazłem takie dwa tygryski

Jak widzisz są to hybrydy, tzn późne zawieszenie + wczesny kadłub.
Tygrys F13 z tzw "Gruppe Fehrmann" wyglądał całkiem inaczej i miał zimmerit.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pzdr
Ps. Foty z Google grafika.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Późny tygrys 1

Postprzez Niko 77 » środa, 18 marca 2009, 13:12

A ma ktoś może fotki tego tiga?
Obrazek
Niko 77
 

Re: Późny tygrys 1

Postprzez Bathin » środa, 18 marca 2009, 13:57

Masz model późnego Tygrysa z którego i tak nie zrobisz hybrydy nie kupując modelu wczesnego Tygrysa.
Nie kombinuj, wykonanie zimmeritu będzie łatwiejsze.
Pzdr
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości