Sd.Kfz.173 Jagdpanther - detale

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Sd.Kfz.173 Jagdpanther - detale

Postprzez kelo83 » czwartek, 28 maja 2009, 21:15

1) Na jaki kolor malowano wnętrze przedziału silnikowego :?: - instrukcja CMK podaje kolor Humbrol 41 "ivory", ale mam co do tego koloru wątpliwości (trochę za jasny :? )

2) Poszukuję dokumentacji silnika Maybach HL 230 P30 i jego okablowania - obecnie dysponuję tylko AJpress'em GunPower 8, proszę o inne tytuły
3) Proszę o identyfikację przewodów widocznych w "dużym" włazie rewizyjnym (może ktoś ma lepsze zdjęcia widoku przedziału silnikowego od strony włazów)
Obrazek
4) Co powinno być widoczne w "małym" włazie rewizyjnym (tym otwartym) :?:
naprzeciwko niego jest (tak mi się wydaje) zbiornik oleju, tyle że z niego coś wychodzi, końcówka tego czegoś ma frez, więc jest do czegoś podłączana do czego i czy to widać przez właz :?:
Obrazek
5) Proszę o informacje na temat blach widocznej po lewej stronie pojazdu, pomiędzy kołem napinającym, a kadłubem - co to jest i jak głęboko sięga nad gąsienicą :?:
Obrazek
6) Czy pogięta krawędź blachy "poziomej" po prawej stronie pojazdu, nad gąsienicą należy do: a) wanny pojazdu, b) resztka blachy o którą pytam w punkcie 5)

Jeżeli ktoś może pomóc i zna odpowiedź, lub dysponuje zdjęciami które mogły by pomóc, to bardzo proszę o pomoc
pozdrawiam Olek
Obrazek
Avatar użytkownika
kelo83
 
Posty: 276
Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2009, 10:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther - detale

Postprzez Akahoshi » czwartek, 28 maja 2009, 22:07

Ad.1. Raczej minia.
Ad.2. Kilka zdjęć tegoż silnika, jakie znalazłem u siebie na dysku:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther - detale

Postprzez materiusz66 » piątek, 29 maja 2009, 13:57

Może przyda Ci się coś takiego:
Widok na silnik
Obrazek
Teraz widok bez silnika (wnętzre przedziału silnikowego raczej ciemne, czyli minia...?)
Obrazek
Oraz zdjęcie samego silnika trochę lepszej jakości - można się zastanowić co jest widoczne za małym włazem rewizyjnym...
Obrazek
Zdjęcia z książki W.Spielderger "Panther and its Variants"
materiusz66
 

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther - detale

Postprzez Marek Jaszczołt » piątek, 29 maja 2009, 22:09

Takie zdjęcie kiedyś znalazłem w internecie, może się przyda:
Obrazek
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther - detale

Postprzez kelo83 » sobota, 30 maja 2009, 00:00

Dziękuje Panowie, kilka niewiadomych zostało bardziej lub mniej rozwiązanych. To że filtry w zestawie CMK są za szerokie (nie mieszczą się w mocowaniach) to wiedziałem, ale to że zbiornik oleju jest skopany dowiedziałem się z Waszych zdjęć. Marku, Twoje zdjęcie pomoże w improwizacji :mrgreen: z koro nie wiadomo co i jak więc wymyśle. Puki co temat nadal aktualny bo malować zacznę dopiero w lipcu (nie mam w akademiku aero i sprężarki :cry: )

Kontynuując numerację pytań
7) Na pierwszym i trzecim zdjęciu widać podłużny pionowy ślad, pomiędzy płytą boczną kadłuba a mocowaniem prawego zasobnika. Czy ktoś coś wie o naturze tego "śladu" :?: Od czego to lub po czym powstał i czy jego kontynuacja przenosi się na dach przedziału silnikowego :?:

Dziękuję za zainteresowanie i proszę o dalsze wsparcie :D
pozdrawiam Olek
Obrazek
Avatar użytkownika
kelo83
 
Posty: 276
Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2009, 10:13
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości