Rosjanie pokazali T-14 Armata i inne pojazdy

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Rosjanie pokazali T-14 Armata i inne pojazdy

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 5 maja 2015, 10:00

Rosyjski T-14 Armata
Obrazek
Inne pojazdy na stronie http://www.defence24.pl/news_armata-wre ... ez-zaslony
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2547
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Rosjanie pokazali T-14 Armata i inne pojazdy

Postprzez Krowa » wtorek, 5 maja 2015, 12:02

Tak przy okazji, czy wiecie o co chodzi z tymi pomarańczowo-czarnymi pasami?
O zmianie wzoru gwiazdy wiadomo od jakiegoś czasu, ale paski to dla mnie nowość :/
Krowa
 
Posty: 414
Dołączył(a): poniedziałek, 16 marca 2009, 22:11

Re: Rosjanie pokazali T-14 Armata i inne pojazdy

Postprzez Marek Jaszczołt » wtorek, 5 maja 2015, 12:14

Krowa napisał(a):Tak przy okazji, czy wiecie o co chodzi z tymi pomarańczowo-czarnymi pasami?

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 28142.html
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rosjanie pokazali T-14 Armata i inne pojazdy

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 5 maja 2015, 18:19

Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rosjanie pokazali T-14 Armata i inne pojazdy

Postprzez Sherman » wtorek, 5 maja 2015, 19:53

Chwilowo i tak ich na niego nie stać. Ale na pewno jest lepszy od PL-01 bo trzymają go pod wiatą a nie jak nasi ;)
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Rosjanie pokazali T-14 Armata i inne pojazdy

Postprzez potez » wtorek, 5 maja 2015, 22:02

Krowa napisał(a): czy wiecie o co chodzi z tymi pomarańczowo-czarnymi pasami?

wiecie 8-)
to jest tak zwana wstążka giorgijewska inaczej nazywana stonką ;o)
10 lat temu na 60 lecie pabiedy wymyślono to jako symbol zwycięstwa.
Po 10 latach intensywnego marketingi politycznego jest w dawnym CCCP wszechobecna ludzie to mają w pracu na biurkach, w samochodach pod lusterkiem jak różaniec w Polsce w domach a po podboju Krymu mnoży się jak stonka :-/ 8-)
No i 9 maja na paradzie wszyscybęda mieli takie kokardki wpięte
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rosjanie pokazali T-14 Armata i inne pojazdy

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 5 maja 2015, 22:39

Pod linkiem od Marka przeczytałem taki oto wpis :lol: :lol:

,,Naprawdę - to nie wstyd dla Polaka nosić wstążkę, która symbolizuje zwycięstwo nad faszystami, dlatego banderowcy-faszyści jej nie uznają i dlatego mianują "koloradem". Ktoś juz zażartował - no niech będę koloradem, ale proszę zapamiętać sobie, że walka z koloradami do tej pory jeszcze nie przyniosła żadnego sukcesu )))''

Ja po przeczytaniu tych paru słów :!: czuję zapach starych walonek :!: :!: charakterystyczny dla wszech obecnych ruskich troli :lol:
Ostatnio edytowano wtorek, 5 maja 2015, 22:59 przez radoslaw6363, łącznie edytowano 2 razy
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2547
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Rosjanie pokazali T-14 Armata i inne pojazdy

Postprzez Rafal » wtorek, 5 maja 2015, 22:46

piotr dmitruk napisał(a):http://by24.org/2015/05/05/new_rusian_tanks_are_really_made_from_paper/


Piotrze, a doczytałeś że wg świadków wieże są z... kartonu?
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Rosjanie pokazali T-14 Armata i inne pojazdy

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 5 maja 2015, 22:53

To ja już wiem dlaczego Rosjanie przed defiladami rozpędzają chmury :lol:
To konieczność :idea: żeby im woda nie wypaczyła czołgów z tektury :-|
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2547
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Rosjanie pokazali T-14 Armata i inne pojazdy

Postprzez piotr dmitruk » środa, 6 maja 2015, 00:13

Rafal napisał(a):
piotr dmitruk napisał(a):http://by24.org/2015/05/05/new_rusian_tanks_are_really_made_from_paper/


Piotrze, a doczytałeś że wg świadków wieże są z... kartonu?


Dlatego właśnie podrzuciłem tego linka.
Zastanawiałem się jeszcze, dlaczego wyrzutnie granatów dymnych umieszczono w tak newralgicznym miejscu jak nasada wieży. Odbyłoby się to kosztem opancerzenia tego miejsca i obniżyłoby wielkość stawianej zasłony. Przebajerowali.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rosjanie pokazali T-14 Armata i inne pojazdy

Postprzez Rafal » środa, 6 maja 2015, 01:38

piotr dmitruk napisał(a):
Rafal napisał(a):
piotr dmitruk napisał(a):http://by24.org/2015/05/05/new_rusian_tanks_are_really_made_from_paper/


Piotrze, a doczytałeś że wg świadków wieże są z... kartonu?


Dlatego właśnie podrzuciłem tego linka.
Zastanawiałem się jeszcze, dlaczego wyrzutnie granatów dymnych umieszczono w tak newralgicznym miejscu jak nasada wieży. Odbyłoby się to kosztem opancerzenia tego miejsca i obniżyłoby wielkość stawianej zasłony. Przebajerowali.


Sądzę, ze to co widzimy to nie jest pancerz właściwy. Zautomatyzowana wieża spawana z blach pancernych. Podobno Rosjanie opracowali nowy stop o lepszych parametrach. Do tego pancerz reaktywny. A to wszystko przykryte cienkimi blachami pancernymi żeby póki co nie ujawniać co jest w środku. W takim przypadku wyrzutniki granatów przeciwpiechotnych/dymnych mogą być gdziekolwiek.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Rosjanie pokazali T-14 Armata i inne pojazdy

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » środa, 6 maja 2015, 07:58

Wsadzenie przez Rosjan automatu ładującego do czołgów serii T-72/T-80/T-90 skutkowało pojawieniem się pierwszych na świecie czołgów z katapultą dla załogi: każde trafienie w bok pojazdu (nawet z przestarzałego granatnika RPG-7) powodowało eksplozję karuzelowego magazynu z amunicją, oderwanie wieży i rozsmarowanie załogi po okolicy. Tu wieża ma być bezzałogowa. Zobaczymy...
Podobnie pancerz reaktywny był pewnym lekiem na brak opanowania przez Rosjan technologii produkcji pancerzy wielowarstwowych (Chobham). Trzeba jasno powiedzieć, że praktycznie nikt poza Rosjanami w czołgach generacji 2+ czy 3 ich nie stosuje. Wszystkie inne pancerzy czołgowych opierają się na laminatach.
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rosjanie pokazali T-14 Armata i inne pojazdy

Postprzez net_sailor » środa, 6 maja 2015, 08:16

piotr dmitruk napisał(a):
Rafal napisał(a):
piotr dmitruk napisał(a):http://by24.org/2015/05/05/new_rusian_tanks_are_really_made_from_paper/


Piotrze, a doczytałeś że wg świadków wieże są z... kartonu?


Dlatego właśnie podrzuciłem tego linka.
Zastanawiałem się jeszcze, dlaczego wyrzutnie granatów dymnych umieszczono w tak newralgicznym miejscu jak nasada wieży. Odbyłoby się to kosztem opancerzenia tego miejsca i obniżyłoby wielkość stawianej zasłony. Przebajerowali.

To co widać na zewnątrz wieży jest tylko lekką blaszaną osłoną/maskownicą. Sama wieża jest bezzałogowa. Dzięki temu część opancerzona, która chroni mechanizmy działa jest bardzo mała w stosunku do tego, co zwykliśmy widzieć w "normalnych" wozach. Po zdjęciu blaszanych osłon byłoby mniej więcej tak:
Obrazek
Pod osłonami są czujniki i kamery. Przecież pancerza zasadniczego nie montuje się na zawleczkach:
Obrazek
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rosjanie pokazali T-14 Armata i inne pojazdy

Postprzez merlin_PL » środa, 6 maja 2015, 09:20

Czołgi z dykty i papieru ? Jakieś wspomnienia z historii . Tuż przed wojną polska propaganda też o czołgach niemieckich z dykty pisała. I lud w to uwierzył i nawet guzika nie chciał oddać. Tylko potem się z dykty te czołgi na polu walki się nie okazały .
A Rosjanie jak mają w praktyce i naturze pokażą to co będą chcieli pokazać, a nie to co my pragniemy zobaczyc.

radoslaw6363 napisał(a):Pod linkiem od Marka przeczytałem taki oto wpis :lol: :lol:

,,Naprawdę - to nie wstyd dla Polaka nosić wstążkę, która symbolizuje zwycięstwo nad faszystami, dlatego banderowcy-faszyści jej nie uznają i dlatego mianują "koloradem". Ktoś juz zażartował - no niech będę koloradem, ale proszę zapamiętać sobie, że walka z koloradami do tej pory jeszcze nie przyniosła żadnego sukcesu )))''

Ja po przeczytaniu tych paru słów :!: czuję zapach starych walonek :!: :!: charakterystyczny dla wszech obecnych ruskich troli :lol:


A co ten na końcu wpis/ komentarz ma do dyskusji. Kogo obchodzą Twoje odczucia? . I naprawdę myślisz , że wszyscy myslą jak Ty.
A ja bym Cię bardzo prosił kolego Radosławie 6363 byś sobie darował te i podobne komentarze , bo do dyskusji poza podgrzewaniem atmosfery nic kompletnie nie wnosisz i coraz bardziej swoimi artystycznymi występami jakąś lokalną mutację grzesia 2107 przypominasz.
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: Rosjanie pokazali T-14 Armata i inne pojazdy

Postprzez merlin_PL » środa, 6 maja 2015, 09:31

radoslaw6363 napisał(a):To ja już wiem dlaczego Rosjanie przed defiladami rozpędzają chmury :lol:
To konieczność :idea: żeby im woda nie wypaczyła czołgów z tektury :-|


Zawsze mozesz im projekt wiaty model 6363 zaproponować :D

A tak na marginesie był w ostanim numerze Raport WTO porządny artykuł na temat nowych rosyjskich konstrukcji
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości