Firefly Vc

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Firefly Vc

Postprzez Rayl » wtorek, 9 czerwca 2015, 15:00

Witam,
Mam ogromną prośbę do kolegów zgłębiających tematykę Shermanów. Chodzi mi o pomoc w interpretacji tego egzemplarza z unikalnym i ciekawym frontalnym dopancerzeniem:
Obrazek
Czołg przypisywany jest 29th Armoured Brigade a zdjęcie wykonano w Venray 18 października 1944. Zależy mi najbardziej na określeniu typu wieży, o ile na podstawie zdjęcia da się to określić.
Avatar użytkownika
Rayl
 
Posty: 344
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 10:26

Reklama

Re: Firefly Vc

Postprzez Domi » wtorek, 9 czerwca 2015, 16:30

Cześć,

Wydaje mi się że powinna to być wieża z integralnym dopancerzeniem policzka i bez pistol portu.
Coś na wzór tego co proponuje Tasca w tym modelu:
http://www.perthmilitarymodelling.com/r ... 35011.html

Dominik
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Firefly Vc

Postprzez GrzeM » wtorek, 9 czerwca 2015, 23:38

Mnie się też tak wydaje.
Natomiast jeśli bawimy się w szczegóły to się wymądrzę co do nazwy: albo Firefly V, albo Sherman VC.
Firefly VC to tautologia.
Ewentualnie Sherman VC Firefly.

Tu nieco inna wersja tego zdjęcia:
Obrazek

Ta gąsienica szeroka to z Tygrysa?
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3108
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Firefly Vc

Postprzez Rayl » środa, 10 czerwca 2015, 10:07

Wielkie dzięki za pomoc :D. Jak na złość mam wersję wieży z boczną klapą i bez pogrubionej prawej strony przodu wieży :-| . Cóż, będę musiał chyba zakupić właściwy model...
Wziąłem tego Shermana na celownik właśnie ze względu na to dopancerzenie gąsienicami Panthery. Nie znam innego egzemplarza tego czołgu posiadającego takie "ulepszenie".
Korzystając z zainteresowania tematem spytam jeszcze o jakieś ciekawe zdjęcia Firefly V (tym razem piszę poprawnie :P ) pasujących do posiadanego na tą chwilę przeze mnie modelu tzn. z pistolportem i bez pogrubienia wieży z prawej strony.
Avatar użytkownika
Rayl
 
Posty: 344
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 10:26


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości