M3 GMC 75mm 'CAIRO' - Pytanie

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

M3 GMC 75mm 'CAIRO' - Pytanie

Postprzez KrisFX » czwartek, 6 sierpnia 2009, 16:37

Witam,
Nie udało mi się za wiele informacji na temat tego pojazdu odszukać w sieci, a mam zamiar w przyszłości zbudować model tego pojazdu w oparciu o nowy modelu Dragona.
Czy istnieją jego zdjęcia?
Czy był pomalownay jednolicie na Olive Drab czy miał jakiś inny schemat malowania?
Dragon w swoim modelu daje dwie opcje przedniego zderzaka i wyciągarki, nie wiem która opcja jest właściwa dla tego konkretnego wozu?
Wiem że Bison Decals wypuścił dwa lata temu zestaw 35048 zawierający kalki do tego pojazdu, ale jako że nie jest on już produkowany, na stronie producenta nie ma już dostępnej nstrukcji ze schematem malowania. Znalazłem tylko zdjęcie samego arkusza kalek co nie jest zbyt pomocne.

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam,

Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
KrisFX
 
Posty: 166
Dołączył(a): czwartek, 6 sierpnia 2009, 15:37
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: M3 GMC 75mm 'CAIRO' - Pytanie

Postprzez Anunaki » czwartek, 6 sierpnia 2009, 17:20

Witam.

Zdjęcia istnieją, chociaż by w książce Artyleria samobieżna w Polskich Siłach Zbrojnych 1940-45 wyd.Pegaz-Bis.
Nie jestem pewien do końca ( musiał bym sprawdzić ) ale chyba był pomalowany jednolicie na Olive Drab.

Pozdrawiam
Anunaki
 
Posty: 8
Dołączył(a): piątek, 5 grudnia 2008, 10:16

Re: M3 GMC 75mm 'CAIRO' - Pytanie

Postprzez KrisFX » czwartek, 6 sierpnia 2009, 22:12

Anunaki - dziękuję bardzo za pomoc :). Zakupię w takim razie tą książkę.

Pozdrawiam,

Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
KrisFX
 
Posty: 166
Dołączył(a): czwartek, 6 sierpnia 2009, 15:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: M3 GMC 75mm 'CAIRO' - Pytanie

Postprzez skala72 » czwartek, 27 sierpnia 2009, 02:02

Może te zdjęcia pomogą tobie, co prawda jest to M3 z działem 57 mm (T-48/SU-57):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Polecam książkę Janusza Magnuskiego: 'Wozy bojowe LWP 1943-1983 oraz część I monografii M3 Patryka Janda Half-Track vol. I (AJ-Press)
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości