T-34 - co to za wersja?

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

T-34 - co to za wersja?

Postprzez lwi » czwartek, 31 marca 2016, 13:35

Witam wszystkich Forumowiczów,

dziś mam pytanie do ekspertów od teciaków.
Znalazłem kiedyś takie zdjęcie na stronie: http://foto.karta.org.pl/
niestety nie zapisałem opisu a teraz ni jak nie mogę ponownie go odnaleźć.
Czy ktoś zna to zdjęcie? zna jakieś szczegóły/opis?
co to za wersja czołgu jest? niby patrzę ale nic nie widzę... (wieży/lufy też nie widzę ???)
wiem że zdjęcie jest słabej jakości ale może ma ktoś lepszą.
z góry dziękuję za pomoc.

Obrazek

zdjęcie zamieszczone tylko do dyskusji.
Pozdrawiam
Łukasz
Avatar użytkownika
lwi
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota, 5 maja 2012, 22:55
Lokalizacja: Skierniewice/łódzkie

Reklama

Re: T-34 - co to za wersja?

Postprzez ESP » czwartek, 31 marca 2016, 15:06

Wygląda jak ciągnik ewakuacyjny T34T.
Obrazek
Avatar użytkownika
ESP
 
Posty: 113
Dołączył(a): niedziela, 22 listopada 2015, 19:59

Re: T-34 - co to za wersja?

Postprzez Ritornel60 » sobota, 21 maja 2016, 14:57

Jest to z pewnością T-34 produkowany w latach 1940-41 bo w 42 już inny był właz mechanika. Przypuszczalnie nie ma tam wierzy bo była dość wysoka, pewnie stracona w boju. Widać że nie jest to jakaś specjalna wersja tylko mocno uszkodzony egzemplarz. Z braku części oraz z przewózu kół dodatkowych wnioskuje że to jakiś powrót uszkodzonego pojazdu po małym remoncie na miejscu uszkodzenia do zakładu remontowego.
Ritornel60
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota, 21 maja 2016, 11:22

Re: T-34 - co to za wersja?

Postprzez PiterATS » sobota, 21 maja 2016, 21:04

Ritornel60 napisał(a):Jest to z pewnością T-34 produkowany w latach 1940-41 bo w 42 już inny był właz mechanika. Przypuszczalnie nie ma tam wierzy bo była dość wysoka, pewnie stracona w boju. Widać że nie jest to jakaś specjalna wersja tylko mocno uszkodzony egzemplarz. Z braku części oraz z przewózu kół dodatkowych wnioskuje że to jakiś powrót uszkodzonego pojazdu po małym remoncie na miejscu uszkodzenia do zakładu remontowego.


Raczej dość śmiała teoria. Ja obstawiam, że to zwykły wóz zabezpieczenia technicznego, wykonany na bazie jakiegoś uszkodzonego Teciaka. A to że ma dodatkowe koła tym bardziej świadczy że to prowizoryczny WZT, obładowany częściami zapasowymi.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 789
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: T-34 - co to za wersja?

Postprzez Ritornel60 » niedziela, 22 maja 2016, 08:18

Potraktowałem jego uszkodzenia i braki jako wynik walki i stąd moje przypuszczenia ale może to być i wóz techniczny.
Ritornel60
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota, 21 maja 2016, 11:22


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości