8 dywizja pancerna 1945 Wehrmachtu 1945

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

8 dywizja pancerna 1945 Wehrmachtu 1945

Postprzez 45Tomi » czwartek, 5 maja 2016, 14:22

Witam,

Ostatnio sporo kręcę się po terenach, gdzie zimą 1945 walczyła 8 dywizja pancerna (tereny między Rybnikiem a Raciborzem). Mam nawet znajdkę, którą można przyporządkować do Panzer IV. Wiem, że w tym czasie dywizja miała na uzbrojeniu Panzery IVH, Pantery i Jagdpanzer IV/70. Chętnie przelałbym moje zainteresowania terenowo-historyczne na modelarskie. W związku z tym byłbym wdzięczny za pomoc w znalezieniu zdjęć/wiarygodnych "malunków" pozwalających mi na to.
45Tomi
 
Posty: 248
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2010, 16:08

Reklama

modele polskich samolotów

Re: 8 dywizja pancerna 1945 Wehrmachtu 1945

Postprzez Marek Jaszczołt » czwartek, 5 maja 2016, 18:09

Jest trochę zdjęć wraków ich czołgów z terenu Czech z końca wojny np finalny Panzer IV J (4 rolki) z numerem taktycznym 721 w Svitavka-Letovice koło Boskovic. Z terenów polskich jest problem materiałami.
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: 8 dywizja pancerna 1945 Wehrmachtu 1945

Postprzez Marek Barański » czwartek, 5 maja 2016, 21:14

Jeśli wiadomo co dywizja dokładnie posiadała w danym czasie i kiedy to dostarczono to wygląd pojazdu można sobie mniej więcej odtworzyć. W tym czasie występowały malowania fabryczne więc jeśli wozy były w miarę nowe to można malować korzystając ze zdjęć wozów z innych jednostek.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości