Tygrys-dziwak

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Tygrys-dziwak

Postprzez urquart » sobota, 20 sierpnia 2016, 18:14

Szukając informacji na temat Tigera F02 z Kampfgruppe Fehrmann natknąłem się na dwie ciekawe fotki i trochę mnie zamurowało :shock:

http://www.tiif.de/thread.php?threadid= ... b38e09d79a

czołg wydaje się być generalnie wersję średnią, sądząc po wizjerze wieży,
najciekawszy jest jednak kaflowy zimmerit;
numer też ciekawy: 19X, moim zdaniem 195 lub 199, co już całkiem zbiło mnie z tropu :shock:
czy któryś z Kolegów natknął się na jakieś info o tym dziwolągu, bo ja przerzuciłem internet i całą moją literaturę bez efektu
ps. smaczku sprawie dodaje fakt, że fotki były do nabycia na polskim Allegro :mrgreen:
Avatar użytkownika
urquart
 
Posty: 269
Dołączył(a): czwartek, 9 września 2010, 21:26

Reklama

Re: Tygrys-dziwak

Postprzez Marek Jaszczołt » sobota, 20 sierpnia 2016, 22:10

Nie ma żadnych informacji o tym czołgu. Natomiast mim zdaniem przypisanie go do grupy Fehrmann tylko ze względu na nietypowy zimmerit jest błędem. Jest trochę czołgów w tym kaflowym zimmerecie - występuje na wyremontowanych wozach gdzieś koło połowy 1944. Wydaję się że te wozy trafiły głównie do szkół. W tym wypadku obstawiam na inna jednostkę (po kroju i wysokim numerze) a mianowicie na Pz.Abt.Pultos wchodzący w skład improwizowanej Pz.Div.Clausewitz ( a dokładniej w Kampfgruppe "von Benningsen").
Pz.Abt.Pultos był jednostką powołaną na bazie szkoły pancernej w Pultos i miała w składzie 2 czołgi T1. Z Pultos pochodziły też Panthery dywizji o znanych numerach i analogicznym kroju - 177,179, 178 lub 176, tak więc 19x by tu pasował. Niestety to tylko spekulacje.
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tygrys-dziwak

Postprzez urquart » niedziela, 21 sierpnia 2016, 07:38

Marek Jaszczołt napisał(a):Nie ma żadnych informacji o tym czołgu. Natomiast mim zdaniem przypisanie go do grupy Fehrmann tylko ze względu na nietypowy zimmerit jest błędem. Jest trochę czołgów w tym kaflowym zimmerecie - występuje na wyremontowanych wozach gdzieś koło połowy 1944. Wydaję się że te wozy trafiły głównie do szkół. W tym wypadku obstawiam na inna jednostkę (po kroju i wysokim numerze) a mianowicie na Pz.Abt.Pultos wchodzący w skład improwizowanej Pz.Div.Clausewitz ( a dokładniej w Kampfgruppe "von Benningsen").
Pz.Abt.Pultos był jednostką powołaną na bazie szkoły pancernej w Pultos i miała w składzie 2 czołgi T1. Z Pultos pochodziły też Panthery dywizji o znanych numerach i analogicznym kroju - 177,179, 178 lub 176, tak więc 19x by tu pasował. Niestety to tylko spekulacje.

jak zawsze zadziwiasz-)))))
czapki z głów! :mrgreen:
Avatar użytkownika
urquart
 
Posty: 269
Dołączył(a): czwartek, 9 września 2010, 21:26

Re: Tygrys-dziwak

Postprzez Pawel Burchard » niedziela, 21 sierpnia 2016, 09:32

Marek Jaszczołt napisał(a):Pz.Abt.Pultos


Putlos :)

p.
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tygrys-dziwak

Postprzez Marek Jaszczołt » niedziela, 21 sierpnia 2016, 12:36

Pawel Burchard napisał(a):
Marek Jaszczołt napisał(a):Pz.Abt.Pultos


Putlos :)

p.

No tak :oops:
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:48
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości