Pantera (Panther) 201 w Warszawie. Żoliborz.

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Pantera (Panther) 201 w Warszawie. Żoliborz.

Postprzez pzo » niedziela, 4 grudnia 2016, 13:32

Witam,
Jestem tutaj nowy. Interesują mnie drugowojenne militaria, a w szczególności polski i niemiecki ekwipunek bojowy. Pewnych rzeczy raczej nie zdobędę więc trzeba posiłkować się modelami. Bardzo zainteresowała mnie Pantera z numerem 201. Zdjęcie tej Pantery, które zostało zamieszczone w pierwszym tomie serii TankPower, poświęconym Panterze, zostało zrobione na Placu Wilsona, na Żoliborzu, późnym wrześniem lub na początku października 1944 roku. Poszukuję oryginału tego zdjęcia lub pliku elektronicznego w wysokiej rozdzielczości. Podobno było w posiadaniu Pana Adama Jarskiego, z niedziałającego już wydawnictwa AJPress. Przedstawiona Pantera 201 posiada interesujący kamuflaż na fartuchach, który jest doskonale widoczny. Nie widać niestety, jaki kamuflaż znajduje się na wieży i kadłubie. Nie wiadomo także czy i jaki wzór Zimmeritu został położony. Dodatkowe wątpliwości budzą krzyże belkowe. Krzyż na wieży, który chyba został zamalowany, wskazywałby na produkcję zakładu MNH, natomiast krzyż z przodu kadłuba, przesunięty w stronę środka pojazdu, i krzyż na lewym pojemniku (też zamalowany) sugeruje, że kadłub był produkcji DB. Każdy producent kładł Zimmerit według własnego wzoru. Stąd moje poszukiwania oryginalnej fotografii, która być może pozwoliłaby na rozstrzygnięcie wątpliwości dotyczących malowania i detali Pantery 201. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.
pzo
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 3 grudnia 2016, 17:38

Reklama

Re: Pantera (Panther) 201 w Warszawie. Żoliborz.

Postprzez Marek Jaszczołt » niedziela, 4 grudnia 2016, 23:07

To zdjęcie prasowe - czasami jego duże odbitki pojawiają się na e-bayu.
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:48
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości