Malowanie narzędzi osprzętu na czołgach

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Malowanie narzędzi osprzętu na czołgach

Postprzez TrakeRr » sobota, 28 września 2019, 15:30

Witam! Chciałbym się Was doradzić odnośnie malowania osprzęt i narzędzi na czołgach. Mianowicie przeglądając filmy i fotki w internecie widziałem jak część z was przykleja narzędzia takie jak łopata korba czy gaśnica, potem maluje kolorek bazowym itd. , a nieraz narzędzia są malowane na swój naturalny kolor i dopiero przyklejane na pojazd. Czym się sugerować przy wykonywaniu takiego malowania? Domyślam się jedynie że jeśli kamuflaż był wykonywany w warunkach polowych nikt nie bawił się w ściganie tych rzeczy, ale jak to wygląda naprawdę.
TrakeRr
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 28 września 2019, 15:26

Reklama

Re: Malowanie narzędzi osprzętu na czołgach

Postprzez Thalgonis » sobota, 28 września 2019, 16:33

Jak Ci wygodnie - można tak i tak. Ja staram się osobno, bo ręka niepewna i oczy już nie te :) Tylko wtedy trzeba pilnować żeby miejsce/punkty doklejenia było bez farby, bo inaczej mogą być problemy z trzymaniem się tego do kupy...
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1366
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 16:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Malowanie narzędzi osprzętu na czołgach

Postprzez TrakeRr » sobota, 28 września 2019, 17:16

Mam jeszcze takie pytanie, czasem na modelach osprzęt narzędzia mimo swojego koloru właściwego są pomalowane kolorem bazowym ,kolorem czołgu i chippingu odslania sie tylko ich pewne miejsca. Kiedy stosuje się taką technikę?
Ostatnio edytowano niedziela, 29 września 2019, 11:59 przez TrakeRr, łącznie edytowano 1 raz
TrakeRr
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 28 września 2019, 15:26



Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości