JAGDPANZER IV L/48

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

JAGDPANZER IV L/48

Postprzez Łukasz Orczyc - Musiałek » piątek, 2 listopada 2007, 17:39

Witam!

Jak w temacie. Na gwałt poszukuję jakichś plansz z malowaniami tego pojazdu. Z neta ściągnąłem już chyba wszystko co się dało... Nie ma tego dużo, dlatego zwracam się do Kolegów o pomoc.
Jesli ktoś ma i mógłby mi wypożyczyć monografię Kagero byłbym bardzo wdzięczny. Forma (papierowa czy jakaś inna) jest mi obojętna.

Więc jak? Pomożecie? ;o)

Lukas
Avatar użytkownika
Łukasz Orczyc - Musiałek
 
Posty: 364
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 07:29
Lokalizacja: Giżycko

Reklama

Re: JAGDPANZER IV L/48

Postprzez Akahoshi » piątek, 2 listopada 2007, 17:56

Pomożemy! :mrgreen:

Zaraz poleci na PW.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: JAGDPANZER IV L/48

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 2 listopada 2007, 20:54

To przy okazji ja też się podłączę.

Mógłbyś Artur sprawdzić, czy w monografii Kagero jest jakaś tablica barwna, a jeszcze lepiej fotka oryginału Jgdpzera IV L/48 z hamulcem wylotowym, zimmeritem i schurtzenami? Znalazłem tylko egzemplarz muzealny z Munster i kilka fotek pojazdów z okresu wojny, ale na tych zawsze brakuje któregoś z elementów (najczęściej schurztenów).

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: JAGDPANZER IV L/48

Postprzez Akahoshi » piątek, 2 listopada 2007, 21:24

Mówisz - masz ;o)
Nie z publikacji Kagero, ale z własnych zbiorów. Z hamulcem wylotowym, zimmeritem i schurtzenami. Numer taktyczny 212.
http://rapidshare.com/files/66999315/Jagdpanzer_IV.rar.html
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: JAGDPANZER IV L/48

Postprzez Jarek Gurgul » sobota, 3 listopada 2007, 13:55

Dzięki Artur za odzew, problem w tym, że Jgdpzer na Twoich fotkach to właśnie ten z Munster, a ja mam brzydkie podejrzenia, że zimmerit na nim jest powojenny i działo w takiej konfiguracji w czasie wojny nie istniało - w monografii Militariów jest zdjęcie tego egzemplarza sprzed wielu, wielu lat, niestety tak kiepskiej jakości, że nie można na jego podstawie określić, czy jest tam zimmerit, czy nie. Prócz tego nie da się też określić, czy było zrobione w czasie wojny, czy już po. Czyli kicha... Jest kilka plansz barwnych, ale nie bardzo im ufam. Wolałbym potwierdzenie w postaci zdjęcia oryginału. Może masz jakąś fotkę pojazdu z tymi trzema 'wynalazkami' z czasów wojny?

Do Łukasza - jeśli potrzebujesz jeszcze czegoś na temat Jagdpanzera IV, daj znać. Trochę rzeczy zebrałem podchodząc do mojego modelu.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: JAGDPANZER IV L/48

Postprzez Akahoshi » sobota, 3 listopada 2007, 16:35

Hmm... To może coś takiego?
Obrazek
Poniżej link, do kilkunastu barwnych plansz Jagdpanzer'a IV. Tych samych, które przesłałem Łukaszowi. Może znajdziesz coś co Cię zainteresuje.
http://rapidshare.com/files/67164262/Jagdpanzer_IV_L48.rar.html
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości