[MiG] МиГ-21 бис /Eduard 1:48/

(7.02.2013-6.02.2014)

[MiG] МиГ-21 бис /Eduard 1:48/

Postprzez portalus » wtorek, 11 grudnia 2012, 10:24

No to zaczynamy.

Posklejałem sobie część podwieszeń, które zamierzam wykorzystać. Garb z statecznikiem pionowym, opony i wnęki podwozia oraz zabrałem się za kabinę.
Kolory planuję za instrukcją Eduarda ponieważ jak mnie poinformował jeden znajomy migofil to w sumie czym bym go nie pomalował tam gdzie mogę mieć jakieś wątpliwości (np. wnęki podwozia, golenie) to i tak powinno być dobrze.
Egzemplarz z propozycji Eduarda o nr 0880.

Od biedy dokumentację mogę sobie zrobić sam, w okolicy mam 3 egzemplarze o ile moje informacje są aktualne.
Jeden stacjonuje na lotnisku aeroklubu w Ligowcu - może się tam wybiorę, mam niedaleko jakieś 4km w linii prostej. Drugi w muzeum na Cytadeli w Poznaniu - ostatni raz byłem tam chyba z 3 lata temu. Trzeci w bazie wojskowej na Krzesinach ale tam się nie wejdzie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Reklama

Re: [MiG] МиГ-21 бис /Eduard 1:48/

Postprzez Arcturus » wtorek, 11 grudnia 2012, 11:38

portalus napisał(a):No to zaczynamy.
Kolory planuję za instrukcją Eduarda ponieważ jak mnie poinformował jeden znajomy migofil to w sumie czym bym go nie pomalował tam gdzie mogę mieć jakieś wątpliwości (np. wnęki podwozia, golenie) to i tak powinno być dobrze.
Egzemplarz z propozycji Eduarda o nr 0880.

Z kolorem wnętrza to jest tak, że pasuje dobrać go do koloru barwionej blaszki (jeśli ją wykorzystujesz). A tu kolor sugerowany przez producenta mocno nie pasuje. Znalazłem sugestię, że do blaszek pasuje miks 50/50 Gunze Sangyo H25 Sky Blue i H46 Emerald Green (dyskusja tutaj: http://s362974870.onlinehome.us/forums/ ... pic=240793). Ja chyba będę tak mieszał i zobaczę, co wyjdzie.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [MiG] МиГ-21 бис /Eduard 1:48/

Postprzez young » wtorek, 11 grudnia 2012, 17:28

Tylko nie rób dokumentacji Bisa, na podstawie MF i PFM.
GALERIA 0880
a szczególnie to zdjęcie, na którym widać wnęki podwozia:
LINK
szary dobierz na oko. Zazwyczaj wnęki były malowane standardowym amerykańskim zielonym kolorem do wnętrz, lub też drugim, żółtym podkładowym. Szare, to już końcowy okres eksploatacji.
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: [MiG] МиГ-21 бис /Eduard 1:48/

Postprzez portalus » sobota, 15 grudnia 2012, 10:26

Trochę pomalowałem - chcę jak najszybciej zamknąć kadłub.
Zieleń dość intensywna, dekle kół pomalowane wszystkie bo nie wiedziałem które ma 0880 - tera jż wiem, że te bez trójkątnych otworów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pierwszy raz malowałem tym metalikiem - powierzchnia wyszła matowa, rozumiem, że terazmam ją wypolerować.
Obrazek
Te elementy miały być w czarnym macie - jednak zrobiłem sobie mieszankę mat-półmat.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kolor wnętrza zgodnie z sugestią to mieszanka - H46 i X-14 w stosunku 5:6 (w strzykawce zapas na ewentualne retusze)
Obrazek
Teraz męczę się nad tym elementami, na razie tylko poszedł podkład. Skrzydła mają lekkie zwichrowanie i będzie trzeba na to zwrócić uwagę w końcowym montażu. Wklejone hamulce potrzebują jeszcze delikatnej obróbki na obrzeżach/krawędziach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przed sklejeniem na wszystko zamierzam położyć łosza i mam nadzieję, że intensywność niektórych z kolorów mocno zmaleje.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [MiG] МиГ-21 бис /Eduard 1:48/

Postprzez young » sobota, 15 grudnia 2012, 17:50

Fakt, zielony trochę za mocny, podobnie żółty na hamulcach aero.
Stożek nie był cały zielony. Mniej więcej do 1/3 patrząc od dołu powinieneś go potraktować metalizerem. To samo tyczy się dyszy. Tam był tylko mały pierścień zielony, plus wewnętrzna strona zwieraczy dopalacza.
Jeśli chodzi o zwykłe metalizery gunze, poleruj ;o)
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: [MiG] МиГ-21 бис /Eduard 1:48/

Postprzez Paweł84 » sobota, 15 grudnia 2012, 23:09

young napisał(a):Stożek nie był cały zielony. Mniej więcej do 1/3 patrząc od dołu powinieneś go potraktować metalizerem

Dobrze to widać np tu:
Obrazek
Avatar użytkownika
Paweł84
 
Posty: 300
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 14:54

Re: [MiG] МиГ-21 бис /Eduard 1:48/

Postprzez portalus » niedziela, 16 grudnia 2012, 11:09

Już przemalowany.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [MiG] МиГ-21 бис /Eduard 1:48/

Postprzez portalus » poniedziałek, 24 grudnia 2012, 01:21

Niezbędna dostawa kolorów do tego modelu i kilku rzeczy przy okazji.
Obrazek
Mieszanka którą popełniłem dla wnętrza jest odrobinę za mało niebieska w stosunku do koloru na blaszce Edka - po łoszu w kabinie ta różnica jest prawie nie widoczna.
Obrazek
Połówki prawie gotowe do zamknięcia, brakuje tylko stożka.
Obrazek
Fotel pokolorowany, łosz, blaszki i pasy i można wstawiać na miejsce.
Obrazek
Stożek pomalowany na gotowo.
Obrazek
Wyważenie, mam nadzieję, że ilość obciążników będzie wystarczająca.
Obrazek
Obciążniki zalałem CA i dodatkowo dorobiłem dekielek z otworami do odparowania CA.
Obrazek
Złożyłem sobie na taśmę bo się nie mogłem doczekać tej klasycznej sylwetki.
Obrazek
Obrazek
Największy babol jak na razie w mojej sztuce to zwichrowane skrzydła - górne poszycia są prawie idealne, będę musiał to skleić tak aby całość wyszła prościutka - coś wymyślę.
Obrazek
Detale czekające na poprawki podkładem i swoje kolory docelowe - głównie zawieszenie.
Obrazek
I na koniec wszystko zaparkowane na święta - teraz kilka dnie bez modeli.
Obrazek
Wesołych Świąt
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [MiG] МиГ-21 бис /Eduard 1:48/

Postprzez ROBERT » poniedziałek, 24 grudnia 2012, 23:31

Na stożku ,pierścień nie aluminium jak dobrze widze a stal albo grafitowy ,powinien być.

Warsztat piekny a foty ,ehhh/ jakie masz oświetlenie? /
Avatar użytkownika
ROBERT
 
Posty: 421
Dołączył(a): środa, 7 marca 2012, 21:27

Re: [MiG] МиГ-21 бис /Eduard 1:48/

Postprzez portalus » wtorek, 25 grudnia 2012, 10:50

Na stożku nie ma aluminium - jest albo stal albo tytan z supermetalika Gunze - niestety nie zrobiłem zdjęcia i nie pamiętam czym to malowałem bo na lakierni wszystkie stoją sobie teraz razem.
Na MW w jednej z galerii z Migiem jest zastrzeżenie co do koloru pierścienia na wlocie - tam jest srebrny/alu - jednak nie podano jaki powinien być - na niektórych zdjęciach jest bardzo ciemny a na niektórych prawie taki jak poszycie.

Oj spodobały mi się rury i zastanawiam się czy nie dokupić mu do pary wersji F-13, Jak może poczekać.

Aparat oraz 2 lampy wraz ze świetlówkami 32W 5600K.
Obrazek
Obrazek
Potem Gimp.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [MiG] МиГ-21 бис /Eduard 1:48/

Postprzez portalus » niedziela, 30 grudnia 2012, 01:12

Pomalowałem wszystko co potrzebne do zamknięcia rury.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak wyglądają moje specyfiki do łosza, nie wiem czy są to dobre farby czy nie. Miła pani powiedziała, że w zupełności wystarczą, a że są wyprzedawane to kosztują ułamek ceny tych markowych, Kolory mieszam sobie na oko - raz więcej czarnego raz brązowego lub sam czarny. Po wstępnych doświadczeniach mam wrażenie, że się nadają i podjadę sobie kupić trochę innych kolorów.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [MiG] МиГ-21 бис /Eduard 1:48/

Postprzez Arcturus » niedziela, 30 grudnia 2012, 11:51

Bardzo to wszystko fajne jak dotąd, dobrze pomalowane i realistycznie zwashowane. Aż mnie ręka świerzbi żeby zacząć mojego. Już nawet ramki wykąpałem w wodzie z mydłem :) Muszę tylko podoklejać resztę drobnicy do Flankera i odkołować go na półkę, żeby zwolnić miejsce na warsztacie.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [MiG] МиГ-21 бис /Eduard 1:48/

Postprzez portalus » niedziela, 30 grudnia 2012, 16:30

Arcturus napisał(a):dobrze pomalowane i realistycznie zwashowane.

Uczę się i podglądam tu i tam co i jak.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [MiG] МиГ-21 бис /Eduard 1:48/

Postprzez Maciek_66 » niedziela, 30 grudnia 2012, 17:23

Fajnie Ci idzie Maciek, podziwiam. Ja też już mam wszystko do mojego - model, Big Sina i kalkomanie Montex. Ciekawi mnie tylko ten kolor wnęk podwozia. Zawsze kojarzyłem, że to taki żółtawy metaliczny? Nie zgłębiałem tematu, ale tak jakoś pamiętam. Zielony amerykański mnie zdziwił...
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MiG] МиГ-21 бис /Eduard 1:48/

Postprzez portalus » niedziela, 30 grudnia 2012, 18:26

Maciek_66 napisał(a):Ciekawi mnie tylko ten kolor wnęk podwozia. Zawsze kojarzyłem, że to taki żółtawy metaliczny? Nie zgłębiałem tematu, ale tak jakoś pamiętam. Zielony amerykański mnie zdziwił...

Lecę wg instrukcji.
Opcjonalnie tam był chyba jeszcze inny kolor - sprawdzę i uzupełnię odpowiedź.
Co do kolorów to co zdjęcia to co innego więc nie za bardzo się przejmuję.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Następna strona

Powrót do MiG i inne sowieckie wynalazki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości