[MiG] MiG-21MF Eduard 1:48

(7.02.2013-6.02.2014)

Re: [MiG] MiG-21MF Eduard 1:48

Postprzez Arcturus » czwartek, 7 lutego 2013, 20:01

Powoli montuję kolejne duperelki, no i przed wszystkim próbowałem zróżnicować powłokę malarską farbami olejnymi. Na piaskowy kolor nanosiłem kropki żółtej farby olejnej dla plastyków i rozcierałem ją pędzlem - efekt moim zdaniem nie najgorszy, delikatny ale jednak widoczny. Gorzej z zieloną - próbowałem zarówno żółtej, jak i jasnozielonej olejnej, a efekt nikły. Empirycznie doszedłem więc do wniosków, że w kolejnych modelach będę jednak robił mocniejsze cieniowanie z aerografu, a później ciaprał to olejnymi. I chyba spróbuję jeszcze na tym etapie punktowo popsikać jaśniejszymi odcieniami, szczególnie tę smętną zieleń. Raz się żyje...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Uzbrojenie, gotowe tak w 90%.
Obrazek
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [MiG] MiG-21MF Eduard 1:48

Postprzez MIRO » czwartek, 7 lutego 2013, 20:30

Coraz bardziej mi się ta Twoja rura podoba. Hmmm... trochę dziwnie to zabrzmiało :mrgreen:

Arcturus napisał(a): Gorzej z zieloną - próbowałem zarówno żółtej, jak i jasnozielonej olejnej, a efekt nikły.


Nie baw się w półśrodki, tylko użyj białej farby.

Obrazek
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: [MiG] MiG-21MF Eduard 1:48

Postprzez Arcturus » czwartek, 7 lutego 2013, 21:19

MIRO napisał(a):Coraz bardziej mi się ta Twoja rura podoba. Hmmm... trochę dziwnie to zabrzmiało :mrgreen:


Uznam że nie widziałem drugiej częsci :) Dzięki za dobre słowo. Jakoś tak przypadkiem kupiłem tego MiGa, nie gustowałem wcześniej w odrzutowcach. A jak go złożyłem i pomaziałem farbą to się okazało, ze to bardzo piękny samolot, czego jakoś nie widziałem na zdjęciach czy schematach. Jednak model to model, zupełnie inaczej odbiera się bryłę z jej proporcjami, niż płaski obrazek. Aż mam ochotę na kolejne, najlepiej w jakichś egzotycznych malowaniach


MIRO napisał(a):
Arcturus napisał(a): Gorzej z zieloną - próbowałem zarówno żółtej, jak i jasnozielonej olejnej, a efekt nikły.


Nie baw się w półśrodki, tylko użyj białej farby.

Obrazek

To robiłeś białą olejną "z tubki"?
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [MiG] MiG-21MF Eduard 1:48

Postprzez MIRO » czwartek, 7 lutego 2013, 23:44

Arcturus napisał(a):To robiłeś białą olejną "z tubki"?


Dokładnie tak. Ten model leży już parę lat i teraz zrobiłbym to nieco subtelniej, ale uważam, że jest w miarę ok.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: [MiG] MiG-21MF Eduard 1:48

Postprzez Arcturus » piątek, 8 lutego 2013, 19:54

Efekt na Łaggu jak najbardziej fajny! Ja jednak zdecydowałem na zabawę z rozjaśnianiem farbą z aero. Oto efekty - chyba jest trochę lepiej. W weekend może uda się złożyć MiGa do reszty.ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [MiG] MiG-21MF Eduard 1:48

Postprzez Arcturus » niedziela, 10 lutego 2013, 09:37

Zamontowane 99% bambetli. Dodane odrapania i jeszcze różne wycieki (część chyba do starcia). Dodana tez nieszczęsna uszczelka na oszkleniu, niech jej ziemia lekką będzie... Wiedziałem że lepiej tego nie tykać...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
A teraz wytęż wzrok i znajdź TDW (Tradycyjną Debilną Wtopę):
Obrazek
Nie zauważyłem,że zebrało mi się za dużo rzadkiego kleju na pędzlu i zalałem model; zebrał się szczególnie w przejściu skrzydło-kadłub - do szlifowania i przemalowania...
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [MiG] MiG-21MF Eduard 1:48

Postprzez BOMI21 » niedziela, 10 lutego 2013, 21:21

Piekniusi :D . Nie czuję się wystarczająco kompetentny, aby dawać jakieś rady, ale sugerowałbym nieco stonować dyszę :mrgreen: .
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 19:27

Re: [MiG] MiG-21MF Eduard 1:48

Postprzez Arcturus » niedziela, 10 lutego 2013, 21:24

BOMI21 napisał(a):Piekniusi :D . Nie czuję się wystarczająco kompetentny, aby dawać jakieś rady, ale sugerowałbym nieco stonować dyszę :mrgreen: .

I słusznie, bo kopeć z pigmentów jest jak najbardziej w planach.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [MiG] MiG-21MF Eduard 1:48

Postprzez Paweł84 » poniedziałek, 11 lutego 2013, 07:40

Świetnie się prezentuje. Mógłbyś delikatnie "przykopcić" UB-16 - wyglądałby bardziej bojowo.
Avatar użytkownika
Paweł84
 
Posty: 300
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 13:54

Re: [MiG] MiG-21MF Eduard 1:48

Postprzez Arcturus » środa, 13 lutego 2013, 16:48

Dzięki za pochwały - MiG już na ostatniej prostej. Uszkodzona klejem część modelu już poprawiona, pozostało jeszcze zwashować tam farbę, podoklejać poodłamywane antenki i poretuszować różne wpadki, widoczne jeszcze na zdjęciach. UB-16 dokopcone :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Poprzednia strona

Powrót do MiG i inne sowieckie wynalazki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości