Figurki niemieckich żołnierzy

Chcesz zacząć przygodę z modelarstwem? A może wracasz po długiej przerwie? Masz pytania wątpliwości? Pamiętaj kto pyta nie błądzi!

Figurki niemieckich żołnierzy

Postprzez Leszek1988 » niedziela, 2 września 2018, 11:06

Witam

Jestem świeżym modelarzem , złożyłem dwa modele i pomalowałem z Tamiya (Panther ,,A'' i pojazd Sd.kfz 251/1) w skali 1/35
Modele wyszły Ok , tylko mam problem z malowaniem kamuflarzy niemieckich żołnierzy , chciałbym obsadzić wieżyczkę czołgu dowódcą , ale muszę wykorzystać jednego z żołnierzy . Fajnie jakby ktoś rzucił fotkę na jakie wzoru można je malować .

Mam pytanie do doświadczonych modelarzy
-Czy figurki , modele można wiele razy malować , poprawiać itd. ?
Leszek1988
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 26 sierpnia 2018, 09:39

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Figurki niemieckich żołnierzy

Postprzez PiterATS » niedziela, 2 września 2018, 18:45

Pytanie podstawowe- z jakiej jednostki jest czołg i załoga? Wehrmacht, czy Waffen-SS?
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Figurki niemieckich żołnierzy

Postprzez Leszek1988 » poniedziałek, 3 września 2018, 11:55

Nie jestem znawcą , ale żołnierze nie mają na kołnierzach ,,SS'' więc pewnie z Wermachtu
Leszek1988
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 26 sierpnia 2018, 09:39

Re: Figurki niemieckich żołnierzy

Postprzez PiterATS » poniedziałek, 3 września 2018, 14:43

To, że nie ma naszywek z insygniami SS czy WH, nie znaczy że czołgista nie należał do którejś z tych formacji. Inna sprawa to jaki to rodzaj munduru? Sukienny, drelichowy, zimowy, a może to jednoczęściowy kombinezon? Rodzajów umundurowania dla załóg sprzętu pancernego trochę było. Najlepiej wrzuć zdjęcia figurek albo link do zestawu którego chcesz użyć i wtedy zobaczymy jakie kamo będzie najodpowiedniejsze.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - jak zacząć?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości