Aero/rozcieńczenie Tamki

Chcesz zacząć przygodę z modelarstwem? A może wracasz po długiej przerwie? Masz pytania wątpliwości? Pamiętaj kto pyta nie błądzi!

Aero/rozcieńczenie Tamki

Postprzez adriano435 » środa, 1 kwietnia 2020, 09:53

Hej
Wracam po wielu latach przerwy. Kupiłem aerograf i pomalowałem swój stary model humbrolami z zapasów. Jednak ze względu na zapach chciałem przejść na akryle. Z tego co wyczytałem to najrozsądniej będzie kupić Akryle Tamiya szcególnie ze sklep w którym chce kupić model ma akurat te farby https://zabawki-modele.pl/. Tylko po przeczytaniu mam mętlik w głowie jakiego rozcieńczalnika powinienem użyć... ? Część pisze ze ten od Gunze inni że Wamod się dobrze sprawdza? Pomożecie? Z góry dzięki za pomoc
adriano435
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 1 kwietnia 2020, 09:48

Reklama

Re: Aero/rozcieńczenie Tamki

Postprzez Łukasz_K » środa, 1 kwietnia 2020, 11:21

Zależy ci na zapachu, to albo IPA (ale szybko paruje) albo oranżada hataki (podobno mniej śmierdzi od MLT, choć dla mnie osobiście MLT pachnie dość przyjemnie i nie mam odruchów wymiotnych) ale chyba wodą też da się je rozcieńczyć.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Aero/rozcieńczenie Tamki

Postprzez adriano435 » środa, 1 kwietnia 2020, 12:20

Może jeszcze nie tyle sam zapach przeszkadza co jednak świadomość że takie nitro jest dość szkodliwe dla zdrowie..
A któryś z tych polecacie?
https://zabawki-modele.pl/pl/tamiya-810 ... esults=355
https://zabawki-modele.pl/pl/tamiya-871 ... 14631.html
Ewentualnie o tym Wamodzie słyszałeś ?
adriano435
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 1 kwietnia 2020, 09:48

Re: Aero/rozcieńczenie Tamki

Postprzez Łukasz_K » środa, 1 kwietnia 2020, 12:33

Do akryli jak sama nazwa wskazuje jest X20A ten 2 jest do lakierów np tych https://zabawki-modele.pl/pl/tamiya-lp-1080 ale podejrzewam że też nim rozcieńczysz te farby. Tylko X20A to też nie woda brzozowa. Wamod, o ten Obrazek podobno daje radę ale osobiście nie korzystałem (nie ma go w tym sklepie do którego linkujesz). Do malowania polecam kupić półmaskę lakierniczą i malować w przewiewnym pomiesczeniu :->
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Aero/rozcieńczenie Tamki

Postprzez Aleksander » czwartek, 2 kwietnia 2020, 06:07

Ja korzystam i jestem zadowolony, wygląda na to, że nie jest wcale gorszy od klasycznego LT, a moje subiektywne (co prawda nie poparte żadną "nauką") wrażenie jest takie, że jest trochę nawet lepszy. Ale to jest IMO ;o)
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Aero/rozcieńczenie Tamki

Postprzez kraszewskip » piątek, 10 kwietnia 2020, 23:09

Akrylami Tamiya z rozcieńczalnikami do lakierów (MLT, Tamiya Laquer Thinner, Wamod Level High Thinner, Hataka Orange) przyjemniej się maluje, ale zapach jest mniej przyjemny dla domowników. Chociaż rozcieńczone dedykowanym x-20a to też nie są fiołki i nie można stawiać ich pod wlzgędem zapachu z Vallejo czy Ammo.
kraszewskip
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 24 stycznia 2020, 13:19

Re: Aero/rozcieńczenie Tamki

Postprzez cooper69 » sobota, 11 kwietnia 2020, 07:27

kraszewskip napisał(a):Akrylami Tamiya z rozcieńczalnikami do lakierów (MLT, Tamiya Laquer Thinner, Wamod Level High Thinner, Hataka Orange) przyjemniej się maluje, ale zapach jest mniej przyjemny dla domowników. Chociaż rozcieńczone dedykowanym x-20a to też nie są fiołki i nie można stawiać ich pod wlzgędem zapachu z Vallejo czy Ammo.


Odpowiedź jest prosta albo chcesz malować bezproblemowo (i trochę powąchać np. X20a to w prostej linii alkohol) albo się męczyć (bezzapachowo) za własne pieniądze.

PS. U mnie jest duży problem ze smrodami (MLT jest totalnie nieakceptowalny przez domowników) i rozcieńczalnik Hataka Orange jest najlepszym rozwiązaniem.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - jak zacząć?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości