[Afryka dzika] Bf 109E-7/Trop, ICM, 1:72

Re: [Afryka dzika] Bf 109E-7/Trop, ICM, 1:72

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 5 listopada 2012, 11:39

Szału ni ma, ale coś tam walczę. Jestem w trakcie nakładania kalkomanii, brakuje m.in jeszcze jednej swastyki. Zastanawiam się jeszcze nad nałożeniem kilku napisów eksploatacyjnych, ale nie chcę przedobrzyć.

Kalki to całkowity składak. Dziękuję Jerzemu i Arturowi za wsparcie! Krzyże są z Cartografu, numery 6 od Jerzego z Kagero (chyba produkcji Techmodu), godła JG27 (od Artura) i swastyki produkcji Techmodu. Bawiłem się od spodu w lakierowanie bezbarwnym, ale raczej niepotrzebnie. Wszystkie kalki siadły idealnie, wystarczyło postarać się trochę przy malowaniu nad uzyskaniem gładkiej powierzchni a potem lekko przepolerować - ładnie się wpasowały w linie i póki co nie widziałem nigdzie srebrzenia. Wspomagałem się przy tym cały czas SETem i SOLem.

Pewne problemy miałem z lewoburtową szóstką, która się co nieco połamała przy ustawianiu we właściwej pozycji i wymaga drobnego retuszu.

Obrazek

Obrazek

Moja próba uzyskania efektu "zużytego" kopcia przykrytego nowym.

Obrazek

I trochę detali. Podwozie niemal gotowe do końcowego montażu.

Obrazek

I zbiornik paliwa, także pozyskany dzięki uprzejmości Artura. Oryginał był produkcji Finemolds, ale został przeze mnie "ulepszony" - dodałem zaczepy do baniaka z wyrzezałem w nich charakterystyczne nacięcia. W wywiercone otworki wstawiłem druciki et voila. Dodałem też imitacje przewodów paliwowych oraz "taśmę", na której wisi zbiornik, ale po złożeniu są w zasadzie całkowicie niewidoczne.

Obrazek

Niejako przy okazji zrobiłem też kilka kroków wstecz - ułamałem antenkę i jeden z ciężarków lotki... :(
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Reklama

Re: [Afryka dzika] Bf 109E-7/Trop, ICM, 1:72

Postprzez Murek » poniedziałek, 5 listopada 2012, 21:06

Michał, jak zdejmiesz maskowanie kabiny to usuń "słupki" z części otwieranej osłony - tam nie było ramy tylko szyby zachodzące na siebie nieco robiły takie złudzenie.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2989
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: [Afryka dzika] Bf 109E-7/Trop, ICM, 1:72

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 5 listopada 2012, 21:08

Murek napisał(a):Michał, jak zdejmiesz maskowanie kabiny to usuń "słupki" z części otwieranej osłony - tam nie było ramy tylko szyby zachodzące na siebie nieco robiły takie złudzenie.

Bardzo dziękuję za przypomnienie. ICM zrobił ten detal tak jak zwykłą ramkę a ja jak ten idiota po prostu to zamaskowałem do malowania "słupka". Zmyję tą farbę na pewno.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: [Afryka dzika] Bf 109E-7/Trop, ICM, 1:72

Postprzez Mecenas » piątek, 2 sierpnia 2013, 11:06

W ramach porządków wydzieliłem zdjęcia i komentarze gotowego modelu do działu galerii. Galeria.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Poprzednia strona

Powrót do Pod niebem Afryki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości