W-3RM Anakonda Aj-model 1:72

Re: W-3RM Anakonda Aj-model 1:72

Postprzez xmald » środa, 11 września 2013, 20:12

Podglądam ten warsztat od początku jak zresztą wszystkie lotnicze prace konkursowe... Czesio jestem pod wrażeniem tego co Ci się udało zrobić z tego gluta.
Teraz po pozytywnej introdukcji konstruktywna mam nadzieję krytyka: podorabiałeś mnóstwo fajnych detali ale mnie bardziej od listew razi oszklenie - to na prawej burcie (o ile już wklejone) ma parapet!, dolne oszklenie kabiny wcale nie jest spasowane z kadłubem!!!i górne też raczej słabo. Czesio chyba nie zostawisz takich szpar, bo pilotom będzie strasznie wiało a tu zima za pasem ;o) Po tym co zrobiłeś z Migiem wierzę, że dasz radę to wszystko elegancko wyprowadzić i twoja Anakonda będzie najlepszym modelem z tego zestawu jaki widziałem!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Reklama

Re: W-3RM Anakonda Aj-model 1:72

Postprzez Czesio » środa, 11 września 2013, 20:30

Dzięki ! Niestety z oszkleniem nic nie poradzę, o ile lewe w miarę pasuje tak w prawym jak obrabiałem kopyto pękł plastik i urwał mi się cały dziób, z trudem udało mi się zrobić nowe kopyto i szybkę... Niestety jest to najsłabszy element całego modelu, i choć chciałem to nie mogłem nic zrobić bo próba wyrównania skończyła się tym że strzelił słupek (ten na rogu szybki pod oszkleniem głównym) i oba są dorobione, plastik jest cholernie twardy ale bardzo kruchy :(
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 22:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: W-3RM Anakonda Aj-model 1:72

Postprzez Czesio » czwartek, 12 września 2013, 21:22

Pomalowałem, i tyle co położyłem kalki. No cóż szału nie ma ale mi tam się podoba, i cieszę się że w ogóle udało mi się go do kupy złożyć. W rzeczywistości wygląda lepiej, szybki są uwalone pyłem od środka, jutro go umyję. Skopałem trochę malowanie bo czerwone pasy są za szerokie, no ale cóż..
Obrazek
Obrazek
Teraz drobnica i wirniki...
Kupiłem też dzisiaj 3 model, i chyba zdążę jeszcze w konkursie :twisted: :twisted: :twisted:
Obrazek
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 22:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: W-3RM Anakonda Aj-model 1:72

Postprzez BOMI21 » czwartek, 12 września 2013, 21:47

Nieco niestarannie pomalowany - widać to szczególnie po niebieskich pasach w okolicach silników i czarnym polu antyodblaskowym przed kabiną. Ja bym to jeszcze poprawił. Ale wygląda fajnie.
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: W-3RM Anakonda Aj-model 1:72

Postprzez xmald » piątek, 13 września 2013, 15:33

Sama bryła modelu bardzo mi się i podoba i malowanie również. Czesio z tymi szybkami możesz jeszcze pokombinować ze szpachlowaniem wikolem. Jak wyschnie będzie przezroczysty, zawsze też możesz go później pomalować. Ale te szpary mimo wszystko bym pozatykał.
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: W-3RM Anakonda Aj-model 1:72

Postprzez Czesio » piątek, 13 września 2013, 15:40

Malowanie jest skopane, na modelworku padła propozycja przemalowania z ofertą dostania nowych kalek i blaszek :) Szybki postaram się poprawić ale delikatnie bo nie chcę zepsuć. ( robienie nowych = rozklejanie kadłuba ) Czarne pole poprawię, defekt jest ledwo widoczny ale jednak 8-) A z czołgiem startował nie będę, będzie to poligon przed czymś większym.
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 22:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: W-3RM Anakonda Aj-model 1:72

Postprzez nobie1973 » sobota, 14 września 2013, 01:19

Czesio kończ dzieło...
Ma model mankamenty ale wygląda super !!!
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość