7TP walkaround

Moderator: xenomorph

7TP walkaround

Postprzez pavlo » niedziela, 9 października 2011, 12:04

Witam,

Poniżej zdjęcia 7TP zrekonstruowanego przez Fundację Wojskowości Polskiej. Stan - jesień 2011.

Podziękowania dla właścicieli 7TP ! :)

Obrazek

Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
pavlo
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 27 lipca 2011, 20:11

Reklama

Re: 7TP walkaround

Postprzez Pan_Cerny » niedziela, 9 października 2011, 13:25

Piękna sesja! Dziękuję bardzo. Czołg wygląda coraz lepiej. Niektóre dorabiane współcześnie elementy zalatują radziecką szkołą rekonstrukcji muzealnych, ale to pewnie wynika z chęci brania udziału w różnych pokazach. Z czasem zapewne zostaną podmienione na lepsze lub ana oryginały jak się odnajdą.
W sumie cieszy mnie złodziejska mentalność i brak poszanowania cudzej własności u naszego ówczesnego chłopstwa. Gdyby nie rozkradli pojazdów z pobojowisk, to nie mielibyśmy czym dziś oczu cieszyć. Bo w bagnach i rzeczkach to tylko Niemcy sprzęt chowali.

Edit. O, Roman pomyślał i wykasował swój niemądry komentarz dotyczący mojej osoby i zamiast tego pochwalił zdjęcia. To miłe.
Ostatnio edytowano piątek, 14 października 2011, 23:59 przez Pan_Cerny, łącznie edytowano 1 raz
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: 7TP walkaround

Postprzez ROMAN » niedziela, 9 października 2011, 14:10

Ładne zdjęcia. Ciekawy temat.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: 7TP walkaround

Postprzez Mecenas » czwartek, 13 października 2011, 19:01

Zdjęcia wprawdzie nie są wklejone zgodnie z regulaminem, ale zarówno ich ilość jak i wartość poznawcza uzasadnia takie rozwiązanie. Nie oznacza to jednak powstania reguły dla takiego sposobu publikowania zdjęć na forum, proszę nie traktować tego wątku jako precedensu.

Osobiście dziękuję koledze za podzielenie się z nami tak imponującym zbiorem zdjęć. Pamiętajcie jednak, że jest to jednak kopia 7TP ze sporym udziałem części oryginalnych.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: 7TP walkaround

Postprzez Sebastian » czwartek, 13 października 2011, 21:12

Mecenas zapytam w takim razie czy takie fotorelacje są zabronione? Przecież to super źródło zdjęć dla modelarza. Mam osobiście spory zbiór zdjęć z muzeów. Myślałem o publikacji ich na forum ale skoro to nie zgodne z regulaminem. :-|
Sebastian
 
Posty: 737
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 20:56

Re: 7TP walkaround

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 13 października 2011, 21:34

Nie nie Sebastian, takie relacje są jak najbardziej mile widziane!
Chodzi jedynie o linkowanie ze zdjęć mniejszego formatu (lub miniaturek) do stron html, co nie jest dozwolone. Tej zasady staramy się pilnować.

Zasada ta ma zabezpieczyć przed niepotrzebnym otwieraniem się reklam, czy innych "śmieci" i zagwarantować bezpośrednie otwieranie się plików z grafiką.

Zmieniłem dla przykładu link dla pierwszej miniaturki.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 7TP walkaround

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 13 października 2011, 23:28

Od początku obserwuję powstawanie 7 tp. i mam nadzieję kiedyś zobaczyć w ruchu na jakimś pokazie. W ciągu ostatnich lat powróciło do nas w takiej czy innej formie wiele pamiątek np. tankietki TKS czołgi Renault użyte w filmie Hoffmana czy makieta B-24 w Muzeum Powstania Warszawskiego. Mam jeszcze jedno marzenie chciałbym zobaczyć wierne makiety w skali 1/1 ,,Łosia'' i ,,karasia'' najlepiej w Krakowskim Muzeum Lotnictwa !
Ktoś może powie że to radziecka szkoła rekonstrukcji muzealnych. No cóż innej możliwości nie mamy widziałem w Holandii makietę Fokkera w niemieckim Panzer Museum makietę czołgu A7V Czesi ustawili sobie makietę Avii B 534 , może czas i u nas zapełnić treścią puste miejsca w muzeum lotnictwa !
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: 7TP walkaround

Postprzez Sebastian » piątek, 14 października 2011, 21:55

Jarku teraz rozumiem :mrgreen: trzeba linkować do takich stron np. jak Photobucket a nie Fotosik - sorki za offtopa
Sebastian
 
Posty: 737
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 20:56

Re: 7TP walkaround

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 5 listopada 2011, 10:45

radoslaw6363 napisał(a):Mam jeszcze jedno marzenie chciałbym zobaczyć wierne makiety w skali 1/1 ,,Łosia'' i ,,karasia'' najlepiej w Krakowskim Muzeum Lotnictwa !

Aluminiowa replika Łosia powstaje w PZL Mielec.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: 7TP walkaround

Postprzez Kosynier » sobota, 5 listopada 2011, 20:02

radoslaw6363 napisał(a):Od początku obserwuję powstawanie 7 tp. i mam nadzieję kiedyś zobaczyć w ruchu na jakimś pokazie.

W tym roku było kilka okazji. Widziałem na żywo robi lepsze wrażenie niż na zdjęciach.
Avatar użytkownika
Kosynier
 
Posty: 433
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2008, 23:44

Re: 7TP walkaround

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 6 listopada 2011, 00:22

Gdzie można znaleźć informację z budowy tej repliki? Szczególnie interesuje mnie silnik i układ napędowy.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Skala 1:1 (walkaround)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości