Czego tym zdjęciom brakuje?

Sprzęt, akcesoria oraz techniki obróbki zdjęć cyfrowych czyli, jaki kupić aparat, jak fotografować, jak ulepszyć zdjęcia i je pokazać.

Re: Czego tym zdjęciom brakuje?

Postprzez morfeusz_76 » czwartek, 10 lutego 2011, 22:15

Zrobiłem parę fotek i chciałbym wiedzieć co można poprawić??
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
morfeusz_76
 

Reklama

Re: Czego tym zdjęciom brakuje?

Postprzez Tomek Hejmo » czwartek, 10 lutego 2011, 22:31

Jak dla mnie prześwietlone.

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Czego tym zdjęciom brakuje?

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 10 lutego 2011, 23:21

Zły balans bieli, wszystko na niebiesko.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9978
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czego tym zdjęciom brakuje?

Postprzez karambolis8 » piątek, 11 lutego 2011, 10:18

Dokładnie. Nie warto ustawiać WB na automat (nie wiem, czy to zrobiłeś) jeśli mamy jednolite kolorowe tło. Albo ustawić ręcznie w zależności od rodzaju oświetlenia, albo lepiej zrobić zdjęcie RAW i ustawić WB na komputerze.

Światło wydaje się bardzo ostre. Może za blisko ustawiłeś lampy?
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Czego tym zdjęciom brakuje?

Postprzez morfeusz_76 » piątek, 11 lutego 2011, 10:31

Dziękuję. Wszystkie sugestie wydaja się trafne:)..na histogramie migało mi z niektórych stron tylko jeszcze nie wiedziałem o co kaman...Lampy rzeczywiście były stosunkowo blisko,chyba zbyt dosłownie wziąłem stwierdzenie-DUUUUUŻO ŚWIATŁA :mrgreen: popracuje nad korekcja balansu bieli, może zrobię w ustawieniach wg.wzorca i zobaczymy...Lustrzanka to dla mnie zupełnie nowy temat wiec jeszcze sporo muszę się nauczyć

Pozdrawiam
morfeusz_76
 

Re: Czego tym zdjęciom brakuje?

Postprzez ROMAN » piątek, 11 lutego 2011, 10:35

Ja tam żadnym fotografem nie jestem, ot czasem lubie się pobawić ale wydaje mi się, że zły odbiór tych fotek leży w sposobie fotografowania na co ma wpływ tło. Zdjęcia robiłeś z wykorzystaniem elementów bezcieniowych. Ja osobiście uważam, że tło powinno być nijakie znaczy czarne albo białe lub naturalne. Czarne tło ma ten plus, że jeśli ekspozycje i pomiar światła skupisz na modelu to tło uciekne natomiast wyodrębni się model. Kolorowe tła jakoś do mnie nie przemawiają bo odwracają uwagę od modelu przez treść koloru. Bezcieniowe sprawy dobre są do tła białego natomiast tło ciemne powinno mieć światło punktowe z przodu i góry Tak jak robi to kilku modelarzy na tym forum. Myślę że człowiek podświadomie ocenia też obraz z punktu widzenia naturalnego padania światła od góry. Gdybyś sfotografował breloczek światło może padać z różnych stron ale jeśli fotografujesz coś co ma rzeczywistość przypominać, światło też powinno padać jak w naturze a nie jak lampe sobie postawisz. Oświetlenie i sposób padania światła musi być elementem dioramy a nie oderwanym od niej bezcieniowym blaskiem z różnych stron

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Czego tym zdjęciom brakuje?

Postprzez siara1939 » piątek, 11 lutego 2011, 10:53

Ja ostatnimi czasy porzucilem idee namiotu bezcieniowego, bo nie wychodzily mi zdjecia tak, jakbym sobie tego zyczyl.
W zamian kombinuje z puszczaniem swiatla przez blende na sufit i przedluzam czas naswietlania.
Oczywiscie nie ma mowy o innym zrodle swiatla typu telewizor, zarowka domowa itp.
Przyklad takiego naswietlania:
Obrazek
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Czego tym zdjęciom brakuje?

Postprzez mnowogro » piątek, 11 lutego 2011, 11:09

Na pierwszych zdjęciach trawa, ziemia jest dobrze naświetlona, ale niestety sam model znajduje się w ułożeniu w którym od większości płaskich powierzchni złapałeś odblask - przez co nie widzisz ich koloru, ale smutną biel. Czy pokrywałeś model na samym końcu lakierem matowym? Niestety może on zrobić taki psikus - po prostu mocno rozprasza światło, przez co wydaje nam się, że tłumi odblaski - a tak naprawdę rozbija je na wszystkie strony poprzez bardzo drobny pigment. Pokombinuj z ciut innym ustawieniem modelu wobec świateł lub samych świateł lub aparatu.
Kolory na mój gust wychodzą w porządku, ew. popróbuj z wartością ustawianego balansu bieli w granicach 2800-4000. Większość świetlówek tam się mieści. Najłatwiej byłoby gdybyś ustawiał balans bieli mierzony na jakąś szarą lub białą kartkę (czasem lepiej szarą, bo te białe mają fioletowe zafarby).
W pozostałych zdjęciach czasem ostrość miałeś ustawioną nie tam, gdzie sugerowałaby to kompozycja kadru. Przymykaj przesłonę maksymalnie do jakiś 16, nie warto przymykać w całości. Pamiętaj, że przy ustalonej przesłonie większą głębię ostrości uzyskasz skracając ogniskową - czyli np możesz postać robić przy 50mm ale już cała diorka wyjdzie na większej powierzchni ostra przy np: 24mm.

Miłego eksperymentowania!

Każde oświetlenie coś tam mówi - a takie lekko boczne są fantastyczne do portretów. Gdyby nie lekko ucięta łapka, no i wydaje mi się, że ostrością nie na oczy trafiłeś ;)

Powodzenia!
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Re: Czego tym zdjęciom brakuje?

Postprzez morfeusz_76 » poniedziałek, 14 lutego 2011, 09:07

Witam
Bardzo wszystkim dziękuję za uwagi i spostrzeżenia które na pewno będą mi pomocne... :mrgreen:
morfeusz_76
 

Re: Czego tym zdjęciom brakuje?

Postprzez Boozy » sobota, 5 marca 2011, 14:43

Jak w temacie. Ja także nie potrafie robić zdjęć :mrgreen:
Obrazek
Zdjęcia robie przy świetle dziennym.
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Re: Czego tym zdjęciom brakuje?

Postprzez rollingstones » sobota, 5 marca 2011, 14:47

Zdjęcie jest świetne - brakuje tylko - wyostrz. I tyle
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Czego tym zdjęciom brakuje?

Postprzez Tomek Hejmo » sobota, 5 marca 2011, 14:49

Dołóż blendę z lewej strony. Dobrze się sprawuje folia alu.

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Czego tym zdjęciom brakuje?

Postprzez Boozy » sobota, 5 marca 2011, 15:56

Dzięki panowie. Dziś troszke poeksperymentowałem z aparatem, bo ostatnio nienajlepsze mi wychodziły w warsztacie.
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Re: Czego tym zdjęciom brakuje?

Postprzez Boozy » środa, 16 marca 2011, 15:04

Wyszło jakoś kiepsko. Coś chyba za mało oświetlenia. Póbowałem, jak radził Sebastian, tzn. bilans bieli z białej kartki i też lipa.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Re: Czego tym zdjęciom brakuje?

Postprzez shivadog » środa, 16 marca 2011, 15:12

Zdjęcie jest niedoświetlone i to mocno, biała (pognieciona) kartka z tła wyszła szaro.
Balans bieli się sypnął, w tym poprzednim było lepiej.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Fotografowanie modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości