Zestaw do fotografii bezcieniowej ?

Sprzęt, akcesoria oraz techniki obróbki zdjęć cyfrowych czyli, jaki kupić aparat, jak fotografować, jak ulepszyć zdjęcia i je pokazać.

Re: Zestaw do fotografii bezcieniowej ?

Postprzez quins » niedziela, 31 maja 2015, 07:30

Solo napisał(a):Nie omieszkam, jak tylko znajdę chwilę żeby to zmontować.


I jak tam montaż ?

Tymczasem pokaże Wam jak ja urządziłem się z miejscem do fotografowania. Najczęściej fotografuję bez namiotu. Jeśli jednak model jest ciężki do focenia, to wyciągam cały bajzel :)

Obrazek


A tak wyglądają modele na gotowo. Zdjęcie 1 i 3 ma twardze cienie bo lampę wysunełem lekko poza namiot. Zdjęcie 2 zostało oświetlone tylko przez namiot bezcienowy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
quins
 
Posty: 91
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 16:14
Lokalizacja: Koszalin

Reklama

Re: Zestaw do fotografii bezcieniowej ?

Postprzez Solo » niedziela, 31 maja 2015, 17:29

Bez obaw, gdy zrobię ten namiot, na pewno się pochwalę.
Na razie lenistwo jest górą.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: Zestaw do fotografii bezcieniowej ?

Postprzez Telamon » czwartek, 7 stycznia 2016, 13:01

I jak Ci poszło ?
W ostatnim numerze SUPER MODEL jest świetny poradnik jak fotografować oraz obrabiać zdjęcia.


Tak jak na zdjęciach wcześniej zamieszczonych. Dodam też, że efekty są różne zależnie od pory dnia bądź nocy - im ciemniej tym trudniej.

Obrazek

Zdjęcia tez w sporej mierze zależą od szczęścia z dobraniem ustawień aparatu. Za każdym razem trzeba wszystko zaczynać od nowa co jest wyjątkowo irytujące.

Obrazek

Tak natomiast wygląda zdjęcie pod żółtym światłem mojej żarówy przy jakim na co dzień jak dotąd malowałem.

Dlatego właśnie chcę kupić taką lampę jaką Ty masz. Zdjęcia wyszły bardzo dobrze, lampa jest bardzo długa zatem przynajmniej z jednej strony oświetla równolegle. Tymi moimi żarówami co mam doświetlę w razie czego od tyłu aby zniwelować cienie.

Gorzej, że takie tło wyszło ze sklepów
Telamon
 
Posty: 38
Dołączył(a): piątek, 8 lutego 2013, 15:25

Poprzednia strona

Powrót do Fotografowanie modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości