Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Sprzęt, akcesoria oraz techniki obróbki zdjęć cyfrowych czyli, jaki kupić aparat, jak fotografować, jak ulepszyć zdjęcia i je pokazać.

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez karambolis8 » czwartek, 27 czerwca 2013, 13:48

Różnica w cenie spora. Ale
Solo napisał(a):Pojechałem do Media Markt, pooglądałem, zaczęła mi doradzać sprzedawczyni, która widać że na rzeczy się znała, a do tego ładna dziewucha była, więc z miejsca kupiłem.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez Solo » czwartek, 27 czerwca 2013, 13:52

Miałem nadzieję, że to oczywiste iż ostatnia część zdania to żart.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez Solo » czwartek, 27 czerwca 2013, 13:57

mgz napisał(a):A jaka była różnica w cenie między dobrą hybrydą/ kompaktem a sony z tymi bajerami, których jak się okazuje i tak nie używasz?


Czytaj uważnie: używam.
Napisałem, że w zasadzie nie używam do fotografowania modeli. W przypadku innych zdjęć, bywa że używam.
Co do pytania: nie wiem jaka była różnica, bo nie wiem jakie to są "dobre hybrydy/kompakty".


mgz napisał(a):A jeśli już jest mowa o sony i lustrach tej marki, to raczej nigdy nie polecę tej marki nikomu z jednego powodu - na siłę próbują przekonać wszystkich, że to ich standardy są najlepsze. Jeśli karty pamięci - to tylko w ich standardzie


Od wielu lat tak nie jest. Np. w tej chwili używam karty pamięci SD. Obiektywy można do mojego sprzętu kupić np. od Sigmy.


mgz napisał(a):Mogło coś się pozmieniać od czasu gdy zmieniałem puszkę, ale szczerze mówiąc wątpię.


Moim zdaniem lepiej abyś sprawdził fakty, zanim zaczniesz wydawać tak radykalne osądy. :)
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez mgz » czwartek, 27 czerwca 2013, 15:32

Solo napisał(a):Od wielu lat tak nie jest. Np. w tej chwili używam karty pamięci SD. Obiektywy można do mojego sprzętu kupić np. od Sigmy.
(..)
Moim zdaniem lepiej abyś sprawdził fakty, zanim zaczniesz wydawać tak radykalne osądy. :)


W takim razie Sony padło ofiarą własnej polityki... ;) Jeśli faktycznie dali masom możliwość wyboru akcesoriów to tylko brawo dla nich i dla "niewidzialnej ręki rynku" która widocznie zadziałała.

Ale swojego stanowiska i tak za wiele nie zmienię - nadal uważam, że jakiś kompakt w zupełności wystarcza dla 95% użytkowników którzy przepłacają kupując lustro.

Trzymając się tematyki modelarskiej - dlaczego nie kupujemy profesjonalnych superwydajnych kompresorów za tysiące złotych a zadowalamy się małymi brzęczykami za kilkaset zł?
pozdrawiam m.
mgz
 
Posty: 48
Dołączył(a): poniedziałek, 4 marca 2013, 18:22

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez Solo » czwartek, 27 czerwca 2013, 15:33

Mogę wypowiedzieć się tylko za siebie: dlatego, że kupiłem aparat między innymi dla potrzeb modelarstwa.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez potez » czwartek, 27 czerwca 2013, 18:58

mgz napisał(a):Trzymając się tematyki modelarskiej - dlaczego nie kupujemy profesjonalnych superwydajnych kompresorów za tysiące złotych a zadowalamy się małymi brzęczykami za kilkaset zł?

Mów za siebie, mój H&S kosztował 1500 PLN i nie jest brzęczykiem :evil: :P
A aparat większość z modelarzy lotniczych zazwyczaj próbuje też wykorzystać do focenia samolotów. A tam juz hybrydą - cokolwiek pod tym terminem ukrywasz to nie polatasz, no chyba, że na statyce.
Sam napisałem w tym wątku kilka stron temu, że lustrzanka to ogromne mozliwości ale też ogromne koszty. I niestety nic tego nie zmieni. Jeśli chcesz tylko cykać modeliki to na upartego można sobie zrobić camera obscura i tez wyjdzie. Ale chyba nikt z tu piszących nie używa swoich aparatów tylko do fotografowania modeli...w końcu tak niewiel eich kończymy, że nie ma szansy, żeby nasze lustrzanki służyły tylko do tego 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez TomekWnęk » czwartek, 27 czerwca 2013, 19:59

mgz napisał(a):jakiś kompakt w zupełności wystarcza dla 95% użytkowników
Ty jesteś w której grupie? 95% czy 5%?
potez napisał(a):Ale chyba nikt z tu piszących nie używa swoich aparatów tylko do fotografowania modeli...w końcu tak niewiel eich kończymy, że nie ma szansy, żeby nasze lustrzanki służyły tylko do tego
Dobre :)
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez mgz » piątek, 28 czerwca 2013, 00:48

TomekWnęk napisał(a):Ty jesteś w której grupie? 95% czy 5%?


Jak modele - to tylko telefonem, porządnym aparatem widać za dużo niedoróbek i braków warsztatowych. :mrgreen:

potez napisał(a):A tam juz hybrydą - cokolwiek pod tym terminem ukrywasz to nie polatasz, no chyba, że na statyce.


Mój starszy syn pstryka sobie starym Lumixem - zakres świetny, lekki, poręczny i tani.
http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz18 - cena/możliwości...

pozdrawiam m.
mgz
 
Posty: 48
Dołączył(a): poniedziałek, 4 marca 2013, 18:22

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez portalus » piątek, 28 czerwca 2013, 15:22

mgz napisał(a):Jak modele - to tylko telefonem,

Poka
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Poprzednia strona

Powrót do Fotografowanie modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron