Obiektyw do lustra

Sprzęt, akcesoria oraz techniki obróbki zdjęć cyfrowych czyli, jaki kupić aparat, jak fotografować, jak ulepszyć zdjęcia i je pokazać.

Obiektyw do lustra

Postprzez portalus » wtorek, 30 kwietnia 2013, 21:45

Mamy na forum pewnie sporą ilość osób rozeznanych w temacie więc proszę o poradę.

Zastanawiam się nad wyborem obiektywu do fotografowania modeli.
Z dotychczasowego rozpoznania tematu bojem wstępnie wytypowałem sobie taki słoiczek:
http://www.optyczne.pl/51.1-Test_obiektywu-Sigma_70_mm_f_2.8_EX_DG_Macro_Wst%C4%99p.html
ostatnio go trochę testowałem i prawie go kupiłem bo tak się nastawiłem, jednak sprzedawca zasiał u mnie wątpliwość proponując coś takiego:
http://www.optyczne.pl/181.2-Test_obiektywu-Sigma_17-70_mm_f_2.8-4.0_DC_Macro_OS_HSM_Zdj%C4%99cia_i_parametry.html
Podobno obiektyw dla mnie bardziej optymalny (pierwszy raz sprzedawca/doradca proponuje mi coś tańszego stąd ta wątpliwość).
Co wybrać aby się sprawdziło w modelarstwie oraz od biedy dało się wykorzystać jako np substytut portretówki?

Cena jest parametrem istotnym jednak nie najważniejszym, kupuję nówkę i mam świadomość, że na Allegrze dokładając niewiele prawie bym wyrwał oba używane.
Wstępnie wybrałem Sigmę bo mam ich salon po drodze do pracy, jednak co tam będzie napisane z boku nie ma większego znaczenia.
Body do podpięcia to Sony A65 (prawie lustrzanka) jednak liczę na ogólną dyskusję dotyczącą również pozostałych systemów.
Proszę o podpowiedzi, uwagi, sugestie.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Reklama

Re: Obiektyw do lustra

Postprzez michal.s » wtorek, 30 kwietnia 2013, 22:04

Ta Sigma 70mm jest dość fajna i zdecydowanie nadaje się do zdjęć typu macro. Fajny jest też Tamron 90mm, poczytaj sobie o nim.

A tego zooma jako szkło do jakby nie patrzył szczegółowej fotografii, nigdy w życiu :lol:
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obiektyw do lustra

Postprzez portalus » wtorek, 30 kwietnia 2013, 22:45

Brałem tego Tamrona 90 pod uwagę Michale, jednak ze względu na Sigmę pod nosem na nią się wstępnie zdecydowałem.

Uzupełnię jeszcze informację o szkłach, które posiadam Tamron 18-270 (jako uniwersalny tzw. travellzoom) i KM 18-70 (kitowy podobno słaby). Tak więc ten 17-70 Macro dubluje zakresy i skupiłem się na stałce.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Obiektyw do lustra

Postprzez michal.s » wtorek, 30 kwietnia 2013, 23:00

Tamron czy Sigma pod względem jakości to będzie to to samo.
Weź Sigme 70mm będziesz zaskoczony wytworzonym przez nią obrazkiem :-)
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obiektyw do lustra

Postprzez Adrianowro » niedziela, 12 maja 2013, 15:28

Do soniaków pasują też stare obiektywy Minolta - czasem można bardzo fajne szkło ustrzelić w sieci......
Avatar użytkownika
Adrianowro
 
Posty: 1245
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2010, 17:55
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Obiektyw do lustra

Postprzez portalus » niedziela, 12 maja 2013, 21:06

Kupiłem tą 70 przed długim łikendem.
Postaram się wrzucić jakieś zdjęcia w tygodniu.
Mam ostatnio trochę innych zajęć przydomowych jak to na wiosnę.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz


Powrót do Fotografowanie modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron