Pokaż swoje studio fotograficzne !

Sprzęt, akcesoria oraz techniki obróbki zdjęć cyfrowych czyli, jaki kupić aparat, jak fotografować, jak ulepszyć zdjęcia i je pokazać.

Re: Pokaż swoje studio fotograficzne !

Postprzez LukaszS » poniedziałek, 1 grudnia 2008, 15:40

Cześć,

Dziś przy okazji robienia zdjęć do galerii Tbolta, zrobiłem Backstage:

Obrazek

Żaden profesjonalizm, jedna parasolka, flash EX430 Mk.II, blenda. Zestaw który używam do fotografii portretowej.
Pozdrowka,
Lukasz
Avatar użytkownika
LukaszS
 
Posty: 583
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:56
Lokalizacja: Brisbane / Bali / Pobierowo

Reklama

Re: Pokaż swoje studio fotograficzne !

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 5 grudnia 2008, 19:54

ja z kolei stawiam na minimalizm..
trzy świetlówki, białe tło

Obrazek

tak dosłownie bezcieniowo nie jest, ale do szczęścia mi wystarczy..
Obrazek
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Pokaż swoje studio fotograficzne !

Postprzez wuen » piątek, 5 grudnia 2008, 21:59

Bezcieniowo to tylko na równiku w południe - tak jak u Ciebie jest naturalniej i dzięki temu modele wyglądają jak zredukowane oryginały
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Pokaż swoje studio fotograficzne !

Postprzez shivadog » piątek, 5 grudnia 2008, 22:12

wuen napisał(a):Bezcieniowo to tylko na równiku w południe

Śmiem polemizować, tam jest cień "pod" właśnie tak jak u Kamila.
Bezcieniowio to jest np. u nas - kiedy nie ma słońca, czyli przez co najmniej pół roku (niestety).
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Pokaż swoje studio fotograficzne !

Postprzez Daniel iceman Gronowski » niedziela, 7 grudnia 2008, 20:58

Cześć. W końcu i ja się dorobiłem swojego "studia fotograficznego". Bardzo przypomina studio Kazika, a więc namiot 60, 2x 300 Watt Polux'a, statyw i kupiony w wakacje Fuji S9600. Efekt w pełni mnie satysfakcjonuje. Przykładowa fotka na szybko :arrow:

Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Pokaż swoje studio fotograficzne !

Postprzez portalus » wtorek, 9 grudnia 2008, 00:02

Moje stanowisko do robienia zdjęć do galerii, do warsztatu wygląda to prościej.
Namiot doświetlam dodatkowo dwoma halogenami 150W ale myślę o zakupie lepszego źródła światła.
Obrazek
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Pokaż swoje studio fotograficzne !

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 13 grudnia 2008, 15:24

czasem sobie tak siąde i kombinuje..
pianka oklejana kartonem, lampka biurkowa, statyw

Obrazek

efekt:

Obrazek
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Pokaż swoje studio fotograficzne !

Postprzez Wojciech Perkowski » niedziela, 21 grudnia 2008, 11:43

wojtek_fajga napisał(a):Większość zdjęć warsztatowych, nawet tych które są później publikowane w gazecie robię w bardzo prostym "studiu" składającym się z lampy pierścieniowej ............


Jakiej mocy jest twoja lampa?
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 705
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: Pokaż swoje studio fotograficzne !

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 21 grudnia 2008, 11:53

Wojciech Perkowski napisał(a):
Jakiej mocy jest twoja lampa?


22W. Przesłona zazwyczaj 32, a czasy wychodzą kilka - kilkanaście sekund.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Pokaż swoje studio fotograficzne !

Postprzez Ave » niedziela, 1 marca 2009, 16:30

I mnie przyszło pomyśleć o przyzwoitszych fotkach na potrzeby galerii. Najpierw chciałem działać w dzień na balkonie, ale po kilku próbach sobie to odpuściłem, bo zimno i wieje :)
Przed zakupem namiotu i porządnych świetlówek postanowiłem jednak sprawdzić, czy nie wykombinuję czegoś domowym (i darmowym ) sposobem, I tak:

- prowizoryczny namiot zrobiłem w godzinkę, wykorzystując znalezione w szpargałach: gruby, miękki izolowany drut, druciany wieszak, taśmę klejącą, biały pokrowiec w którym przyszło coś tam kupione w internecie i pinezki :)

- przydały się żarówki Osram Active (czy daylight, jakoś tak..), które są niebieskawe i przez to dają dość zimne światło - takie o mocy 100 W kosztowały ok. 5-6 zł za sztukę

- z tektury skleciłem podstawkę trzymającą w odpowiedniej pozycji arkusze A3 (nabyte w zwykłym papierniczym) służące za tło

- statyw oczywiście nieodzowny, aparat to Fuji S5600, tryb preselekcji przesłony

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fotki jak dla mnie zadowalające:

Obrazek
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: Pokaż swoje studio fotograficzne !

Postprzez mnowogro » piątek, 3 września 2010, 20:20

Ostatnio odkryłem zalety folii aluminiowej:

Obrazek

Można ją wyginać dowolnie - wypukle, wklęśle - ja ją zgniotłem mocno, aby dawała sporo rozproszonego światła, dzięki czemu mogę doświetlić spodnie części modelu. Dodatkowo na górze położony jest kawałek folii, którego odpowiednie ułożenie może dodawać lub odejmować zaciemnienie tylnej części szarego brystolu.
Świetlówka jest z typu takich podłużnych - jest dłuższa niż model - dzięki czemu może go oświetlać z dwóch stron naraz - zaleta małych modeli :)
Użyłem też szarego bristolu - chyba całkiem fajnie zrobionego, bo świetnie mi się ustawił na nim balans bieli - zwykłe białe kartki mają fioletowy zafarb...

Na statywie aparat, jeszcze jestem w czasach światła stałego - błyski jeszcze nie dla mnie :)

Zdjątka które uzyskałem w takim zestawie:

Obrazek

No i fotki też wywołuję już od pewnego czasu w RAW-ach - trochę zabawy, ale można o wiele więcej rzeczy poprawić...

Dodatkowo nie stosuję maksymalnej przesłony (aż 36 w przypadku używanego tutaj obiektywu) - ale takiej 11 lub 16 - co prawda cały pojazd nie jest w głębi ostrości, ale za to nie tracę na jakości.
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Re: Pokaż swoje studio fotograficzne !

Postprzez gzt » piątek, 22 października 2010, 00:05

Ja mam w rogu mojego warsztatu ustawione na stale takie "cus". Niestey kosztowalo troszke $$ :( ale mam powtarzalnosc i nie musze tego skladac.
lampa jedna swietlowka (daylight)
Obrazek
a tak to wyglada
Obrazek
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: Pokaż swoje studio fotograficzne !

Postprzez morfeusz_76 » czwartek, 10 lutego 2011, 19:28

Przedstawiam wam moje domowe studio fotograficzne. Zaczęło się od zwykłego kompakta sony,który niestety nie dawał mi oczekiwanych rezultatów, doszedł namiot bezcieniowy aż w końcu stałem się szczęśliwym posiadaczem Canona 1000d.Aparat zmusza do nauki podstaw techniki fotografowania. Oczywiście można by było przełączyć na tryb auto i sprawa załatwiona, tylko wówczas nasuwa się pytanie poco wydawać dość spora kasę na aparat o takich możliwościach ograniczając go do "Zwykłego kompakta" Przekonałem się również ze to nie aparat robi zdjęcia tylko my-aparat powinien być lustrem naszego punktu widzenia....wiem również że zanim będę mógł powiedzieć-zrobiłem dobre zdjęcie-przede mną jeszcze dłuuuga droga...
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Brakuje mi jeszcze statywu z prawdziwego zdarzenia i dobrego miejsca żeby się z tym całym sprzętem rozłożyć... :lol:
Pozdrawiam
morfeusz_76
 

Re: Pokaż swoje studio fotograficzne !

Postprzez dewertus » czwartek, 24 lutego 2011, 16:43

U mnie było skromnie i nie licząć aparatu (skromny Fuji FinePix S9600) i statywu "warsztat" miałem zupełnie jak Olek,z tą róznicą że fotografowałem przy oświetleniu z poczwórnej lampy podsufitowej (żarówki energooszczedne o mocy 15W. Coś bardziej w klimacie foto pojawiło się po interewencji żony (prezent) lekko zirytowanej moimi eksperymentami z domowymi materiałami zastępczymi.

Obrazek

A tak wychodzą mi zdjęcia:

Obrazek

Obrazek
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokaż swoje studio fotograficzne !

Postprzez Kazik » piątek, 25 lutego 2011, 01:17

Lampy profeska!
Pozazdrościć.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Fotografowanie modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości