Parasolki

Sprzęt, akcesoria oraz techniki obróbki zdjęć cyfrowych czyli, jaki kupić aparat, jak fotografować, jak ulepszyć zdjęcia i je pokazać.

Parasolki

Postprzez Timi » piątek, 22 stycznia 2016, 13:41

Pany używa ktoś z was parasolek w swoim studiu modelarskim?
Jak tak to jakich? tzn biała czy srebrna?
Namiot mi dogorywa i czas na zmiany, więc pomyślałem nad czymś takim.
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Reklama

Re: Parasolki

Postprzez KRL » piątek, 22 stycznia 2016, 13:45

Timi napisał(a):Pany używa ktoś z was parasolek w swoim studiu modelarskim?
Jak tak to jakich? tzn biała czy srebrna?
Namiot mi dogorywa i czas na zmiany, więc pomyślałem nad czymś takim.



Używam parasolek srebrnych świetnie odbijają światło i z pewnością mogę polecić miałem także białe ale odbicie światła jest znacznie słabsze.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Parasolki

Postprzez posejdon » niedziela, 24 stycznia 2016, 17:00

Ostatnio dorwałem dwie takie srebrne parasolki i, głupi, oświetlałem nimi namiot :oops: . No i kicha z tego wyszła. Z tego co piszecie to albo namiot albo parasolki tak? Dobrze rozumiem?
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 15:05
Lokalizacja: Bródno

Re: Parasolki

Postprzez Timi » niedziela, 24 stycznia 2016, 18:36

posejdon napisał(a):Ostatnio dorwałem dwie takie srebrne parasolki i, głupi, oświetlałem nimi namiot :oops: . No i kicha z tego wyszła. Z tego co piszecie to albo namiot albo parasolki tak? Dobrze rozumiem?


No bez namiotu, właśnie parasolki mają za zadanie rozproszyć światło, tak jak namiot ale przy mniejszej stracie.
Tak przynajmniej ja to rozumuje (mądrzejsi może wpadną i się wypowiedzą)

KRL tak właśnie myślałem że srebrną więcej odbija tylko czy wystarczająco rozprasza światło?
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Parasolki

Postprzez bohdan » niedziela, 24 stycznia 2016, 18:49

Avatar użytkownika
bohdan
 
Posty: 301
Dołączył(a): sobota, 29 sierpnia 2015, 22:03

Re: Parasolki

Postprzez potez » niedziela, 24 stycznia 2016, 19:37

Timi jakbyś był na warsztatach w Odzi jak sie zapowiadałeś to byś zobaczył...
Przy okazji sam wtedy podjechałem do fripersa i kupiłem na szybko, maja od ręki...
Parasolkami łatwiej doświetlić ale można mieć trochę cieni, zdjęcia warsztatowe bez problemu robisz z jedną. W namiocie trzeba wiecej świecić (min 3 źródłą) ale można się całkowicie cieni pozbyć.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Parasolki

Postprzez Mcarto » niedziela, 24 stycznia 2016, 22:11

posejdon napisał(a):Ostatnio dorwałem dwie takie srebrne parasolki i, głupi, oświetlałem nimi namiot :oops: . No i kicha z tego wyszła. Z tego co piszecie to albo namiot albo parasolki tak? Dobrze rozumiem?


Namiot to tylko sterylne otoczenie bez rozpraszaczy w którym chcesz zaprezentować model czy co tam chcesz przedstawić natomiast oświetlenie modeluje się w zależności od potrzeby.
Może to być flesz z dyfuzorem, parasolka, blenda czy softbox.
Ja polecam zamiast niego zbudować sobie prosty stół bezcieniowy z mlecznego plexiglasu - jedna płyta na podłogę/blat a druga zamiast tła. W dzień padające słońce jest w stanie oświetlić nam większość modelu, do tego lampa i jest dobrze.
Avatar użytkownika
Mcarto
 
Posty: 30
Dołączył(a): niedziela, 17 stycznia 2016, 15:54
Lokalizacja: Irlandia

Re: Parasolki

Postprzez MIRO » piątek, 29 stycznia 2016, 20:45

Jakiej mocy żarówka będzie odpowiednia do parasolki, która podlinkował bohdan? Czy 85/400W wystarczy? I druga sprawa. Jak ustawić te parasolki przy fotografowaniu?
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: Parasolki

Postprzez Mcarto » piątek, 29 stycznia 2016, 21:29

MIRO napisał(a):Jakiej mocy żarówka będzie odpowiednia do parasolki, która podlinkował bohdan? Czy 85/400W wystarczy? I druga sprawa. Jak ustawić te parasolki przy fotografowaniu?

Droga kup jakąkolwiek byle nie złotą z ebaya większa +lepsza i do niej najlepsza jest lampa błyskowa.
Ustaw ją z przodu po skosie a z tyłu daj reflektor/bledę - możesz ją wykonać z folii aluminiowej.
Tutaj jest kilka prostych rozwiązań.
http://photography.tutsplus.com/articles/creating-your-personal-tabletop-studio--photo-11046
http://www.pixelz.com/blog/diy-1-build-photo-studio-bootstrapped-budget/
https://www.shopify.com/blog/12206313-the-ultimate-diy-guide-to-beautiful-product-photography
http://www.handmadeology.com/studio-quality-product-photography-with-a-12-set-up/


.
Avatar użytkownika
Mcarto
 
Posty: 30
Dołączył(a): niedziela, 17 stycznia 2016, 15:54
Lokalizacja: Irlandia

Re: Parasolki

Postprzez Timi » sobota, 30 stycznia 2016, 23:04

potez napisał(a):Timi jakbyś był na warsztatach w Odzi jak sie zapowiadałeś to byś zobaczył...


Chciałem zaliczyć Łódź wtedy, ale niestety obowiązki zweryfikowały plany, na bank wyjechałbym mądrzejszy w wielu sprawach. Póki co to Bytów stoi pod poważnym znakiem zapytania:(

Parasolek jeszcze nie kupiłem, ale jak kupie to się pochwale i pokaże czy u mnie lepiej.
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Parasolki

Postprzez Mcarto » sobota, 30 stycznia 2016, 23:34

Tylko pamiętajcie o tym, że nie warto kupować do parasolek i domowego studio systemowych lamp. Najlepiej sprawdzą sie jakieś Tumaxy, Yongnuo zaopatrzone w tryb manualny i stare niezajechane lampy do Nikonów, Canonów, Minolt które posiadają ustawienia manualne.
Te lampy mają często większą moc i są relatywnie tanie a w warunkach stacjonarnych i tak wszystko ustawia się manualnie ;o)
Avatar użytkownika
Mcarto
 
Posty: 30
Dołączył(a): niedziela, 17 stycznia 2016, 15:54
Lokalizacja: Irlandia

Re: Parasolki

Postprzez alina_na » wtorek, 1 marca 2016, 12:01

Mcarto napisał(a):Tylko pamiętajcie o tym, że nie warto kupować do parasolek i domowego studio systemowych lamp. Najlepiej sprawdzą sie jakieś Tumaxy, Yongnuo zaopatrzone w tryb manualny i stare niezajechane lampy do Nikonów, Canonów, Minolt które posiadają ustawienia manualne.
Te lampy mają często większą moc i są relatywnie tanie a w warunkach stacjonarnych i tak wszystko ustawia się manualnie ;o)


Zgadzam się z Tobą! - najlepsze w takim wypadku są lampy z trybem manualnym:)
alina_na
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 1 marca 2016, 11:17

Re: Parasolki

Postprzez toled » wtorek, 1 marca 2016, 21:22

Parasolka biała ładnie rozprasza światło, coś na wzór softboxów. Z powierzchnią odbłyskową srebrną daje ostrzejsze światło. Jeżeli jednak chcemy jak najmniej cieni, to dla mniej zaawansowanych polecam namiot bezcieniowy i światło stałe. Dla bardziej - studyjne lampy błyskowe i softboxy oraz białe tło kartonowe lub podstawki akrylowe.
Pozdrawiam - Wojtek Bryński
toled
 
Posty: 283
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 21:29

Re: Parasolki

Postprzez jarek455 » czwartek, 17 marca 2016, 04:13

Wykorzystuje parasolki różnego rodzaju i nie wiem co ktoś ma do np: Yongnuo?
jarek455
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 3 grudnia 2015, 19:45


Powrót do Fotografowanie modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości