Sklep BANZAI - pytanie

Spis sklepów modelarskich według województw, oraz opinie klientów.

Re: Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez dk1970 » sobota, 10 czerwca 2023, 17:55

@Atlas ".....że chciałbym zrezygnować z preorderu.
Odpisał mi że ok, ale muszę zapłacić 20 zł opłaty za rezygnację z zamówienia." Ciekawe skąd taka forma opłaty ? Czyżby delikatny nacisk i czy też w zgodzie z prawem a jak tak, to jakim ? Maksymalnie 14 dni, tyle czasu ma sprzedawca na zwrot wszystkich dokonanych płatności. Oczywiście liczy się data realizacji przez sprzedawcę a nie data wpływu na konto kupującego. Kupujący ma 14 dni na zwrot towaru zakupionego poprzez Internet (zakupiony czyli dostarczony do kupującego), na odległość bez podawania przyczyny (nie bezpośrednio w sklepie stacjonarnym). Jeżeli towar jeszcze nie dotarł do kupującego tak jak w przypadku preorderu, to tym bardziej sklep internetowy nie powinien robić problemów. Jeżeli sprawy regulują przepisy dedykowanej Ustawy, to wszelkie Regulaminy muszą się do tych przepisów stosować. Ogólnie szkoda, że Banzai robi sobie taki PR, bo wtedy po co zaoszczędzać kilkanaście pln a np. płacić za przesyłką ? Inni sprzedawcy w tym czasie zrobią jakakolwiek obniżkę i ich towar trafi szybciej do klienta. Ale każdy prowadzi biznes jak uważa
dk1970
 
Posty: 473
Dołączył(a): środa, 26 października 2016, 16:14

Reklama

Re: Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez Atlas » sobota, 10 czerwca 2023, 18:59

Żeby było jasne: Banzai nie robił problemu z faktu, że chcę zrezygnować z preorderu. Tak samo jak ja nie robiłem problemu z faktu, że pojawiła się jakaś opłata za tę rezygnację w kwocie 20 zł. Problem po stronie Banzai pojawił się dopiero wtedy, gdy spytałem czy jest jakiś zapis w regulaminie który by nakładał na mnie taką opłatę. W odpowiedzi usłyszałem że dostanę100% pieniędzy, ale żebym już nigdy u niego nie kupował, zarówno w sklepie, jak i na Allegro.
Podobny przypadek miał mój znajomy, który zwrócił kupiony w tym sklepie towar (ma takie prawo). Towar przyjęto, ale także i on dostał bana na zakupy w Banzai.
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez dk1970 » sobota, 10 czerwca 2023, 21:23

mój znajomy prowadzi e-biznes, jak mówi: łatwo już było, ale nie robi takich numerów
dk1970
 
Posty: 473
Dołączył(a): środa, 26 października 2016, 16:14

Poprzednia strona

Powrót do Sklepy modelarskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości