WROCŁAW - lista

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez bartolomeo » niedziela, 12 czerwca 2011, 18:13

Modele można też kupić w hurtowni amc na Tęczowej
bartolomeo
 

Reklama

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez okaz1981 » niedziela, 12 czerwca 2011, 22:29

Tak wiem, też zajrzałem na Tęczowa - mają duży wybór figurek MB a reszta to głównie ICM, choć kilka zestawów ciekawych też mają. Sklep jest głównie dla kolejkarzy, szeroki wybór w skali HO i TT ,zarówno taboru jak i elementów makiet :)
Avatar użytkownika
okaz1981
 
Posty: 87
Dołączył(a): środa, 8 czerwca 2011, 21:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez dzidas » poniedziałek, 13 czerwca 2011, 00:03

Panowie, znacznie przesadzacie z tą "lipą" we wrocławskich sklepach. Dla przykładu, jest znacznie lepiej niż np w Poznaniu.
Jeżdżę trochę po kraju i mam jakiś pogląd. Nie ma sklepu doskonałego, takiego w którym kupisz wszystko czego akurat szukasz. Nawet w internetowych są braki, a np Martola, czy ktoś tam był? Sklep mieści góra 2 klientów a o przejrzeniu półek nie można marzyć. Oto mój ranking sklepów:
1.Martola-Warszawa. Gdyby była pełniejsza prezentacja w int. byłby super.
2.Model Hobby - Katowice. Duży salon, spory wybór, największy wybór literatury.
3.Jadar Hobby -Warszawa. Duży wybór, dużo rzeczy unikalnych i dodatków, np do dioram.
4.Exito - Kraków. Niezły wybór, szczególnie pancerki, świetny kontakt z towarem na półkach mimo, że sklep mały.
5.Tora Tora Tora - Warszawa. Duży sklep, duży wybór (farby chyba wszystkie). Obsługa, no cóż, typowo "warszawska",
podobnie zresztą jak w Jadarze.
6.Allegro. Trzeba wiedzieć czego się szuka.
7.MojeHobby - int. Każdy zainteresowany chyba zna. Najlepszy sposób prezentacji modeli (choć czasem brak polskich opisów)
Ciągle rosnąca oferta.
8.M-Zone - Wrocław. Naprawdę niezły wybór a w kontakcie osobistym obsługa porządna.

Bardzo broszę o lepsze przykładanie się do pisowni, zwłaszcza zasad stosowania spacji. Mecenas
Avatar użytkownika
dzidas
 
Posty: 94
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 22:41

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez Grzegorz S. » poniedziałek, 4 lipca 2011, 13:14

Eduard Polska wciąż funkcjonuje pod numerem telefonu podanym na pierwszej stronie wątku? Bezskutecznie próbowałem się kilkukrotnie dodzwonić... Najpierw normalny sygnał, potem dźwięk jakby wybieranie numeru przez modem i nic...
Avatar użytkownika
Grzegorz S.
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 24 stycznia 2009, 13:30
Lokalizacja: Lublin

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez subgrafik » poniedziałek, 4 lipca 2011, 14:02

Eduar to jest czynny pn-pt od 13 do 16
wiec mogles nie trafic ...

mimo wszystko uważam, że jak na jedno z największych miast w Polsce to obciach :-|


Obciachem jest bezsensowne narzekanie :)
bo do niczego nie prowadzi moj drogi.

Jest M-zone jest eduard ... i jak sami piszecie pare innych,
pod reka sa farby, blaszki modele czy nawet evergreeny...
nie oszukujmy sie nawzajem, ze robimy modele z dnia na dzien,
albo ze potrzebujemy juz modelu, bo za tydzien musimy go pokazac, skonczyc..

To nie zajace ani swieze pieczywo zeby uciec czy zczerstwiec..


Jak mieszkalem w Wiedniu na dorba sprawe byly 2 sklepy dla pancerniakow.
Niby super zaopatrzone ale i tak zawsze mozna bylo znalezc cos,
czego akurat na stanie nie bylo.

P
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 15:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez tomtre » poniedziałek, 4 lipca 2011, 17:24

Renegat_2008 napisał(a):Eduard Polska wciąż funkcjonuje pod numerem telefonu podanym na pierwszej stronie wątku? Bezskutecznie próbowałem się kilkukrotnie dodzwonić... Najpierw normalny sygnał, potem dźwięk jakby wybieranie numeru przez modem i nic...


To co słyszysz to nie modem, tylko sygnał faksu.
Nr z pierwszej strony to fax. Numer telefonu to końcówka 90.
Ale i tak dzisiaj by nikt nie odebrał. Oni faktycznie mają z tym kłopot jakiś. Ponadto czasami w godzinach oficjalnego otwarcia (13-17) jest zamknięte bez zdania przyczyny. Może wtedy coś tam załatwiają "na mieście". Strona www, o której informują na drzwiach sklepu... nie istnieje.

To jest bardziej generalny importer i hurtownia niż sklep, więc nie ma co się za bardzo dziwić. Działają raczej na rynku B2B. Nie sądzę, by wielu detalistów do nich trafiało. I tak dobrze, że w tych okolicznościach w ogóle mają jakiś sklep dla ludzi "z ulicy".

@Subgrafik
Ja tam myślę, że istnienie sklepu w realu (jak np owo M-Zone), poza siecią, jest piekielnie trudne. Nie da się mieć na magazynie wszystkiego, bo to gigantyczne koszty. Kupuje się więc najczęściej pod zamówienie, bo to co jest "na ladzie" i tak najczęściej kupują początkujący, albo przypadkowi sklejacze. Robią to totalnie bez rozeznania co to za marka, z czym to się je i w ogóle. Tak więc faktycznie nie ma co się denerwować i narzekać, tylko przyzwyczaić... albo założyć własny sklep :P

Choć z drugiej strony na temat Eduarda z Wrocławia nie pierwszy raz słyszę nieciekawą opinię.
Moja cała "kariera" na PWM
- Albatros DIII - viewtopic.php?f=13&t=17001
- Junkers D.I - http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=22657
I to by było wszystko jak do tej pory :)
Avatar użytkownika
tomtre
 
Posty: 309
Dołączył(a): środa, 1 czerwca 2011, 18:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez sernikbabuni » piątek, 22 lipca 2011, 18:12

Witam, czy ktoś z Was wie, czy we Wrocławiu działa jeszcze sklep "Salonik modelarski" przy ulicy Traugutta? Kilka tygodni temu zamawiałem tam przez internet model, który jednak do mnie nie trafił (pieniądze oczywiście zostały przelane). Jak na złość strona przestała działać. Czyżby sklep został zlikwidowany? Jeśli nadal działa to czy ktoś z Was dysponuje jakimkolwiek kontaktem - mail lub najlepiej telefon? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.
sernikbabuni
 

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez okaz1981 » piątek, 22 lipca 2011, 19:58

sklepu fizycznie już nie ma od bardzo dawna - została tylko strona ale ona chyba też nie jest aktualizowana - wpisz nazwisko właścicielki w google to zobaczysz,że ma zdaje sie nowa firmę i tam szukaj kontaktu.
Avatar użytkownika
okaz1981
 
Posty: 87
Dołączył(a): środa, 8 czerwca 2011, 21:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez sernikbabuni » piątek, 22 lipca 2011, 20:20

Dzięki za informację, tyle że nie znam nazwiska. Jak już wspomniałem strona "www.salonikmodelarski.pl" nie działa, więc nie mam jak namierzyć właścicielki. Mogę prosić o info na priv?
sernikbabuni
 

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez garrett » wtorek, 2 sierpnia 2011, 20:42

Sklep http://www.kamrat***** wtf? Ten link prowadził do strony zainfekowanej trojanem. Mecenas
Pięknego lipcowego dnia dzwonię na podane nr w/w sklepu, aby zapytać czy fizycznie mają interesujący mnie model. Właściciel, pan Robert oddzwania- dwukrotnie- aby upewnić mnie, że jak najbardziej, mają go na półce i skoro tylko najdzie mnie ochota.
Wcześniej przeczytałem sobie regulamin, że jeśli model nie jest dostępny- wyraźnie zaznaczone jest to w opisie "sprowadzany na zamówienie w ciągu"
Jednak niektóre modele lub akcesoria mogą być chwilowo niedostępne i wtedy ich sprowadzenie będzie trwało kilka dni. Wtedy w opisie produktu obok nazwy znajdziecie Państwo dopisek - 30 DNI lub "na zamówienie"


Ok, rejestruje się w sklepie i niezwłocznie wykonuje płatność via serwis Dotpay [ok. 100 PLN].
Zyję sobie na prowincji i zakupy via internet działały jak dotąd na zasadzie- płacę, sklep wysyła dzis, (jutro najpóźniej)- 3 dnia cieszę się zakupem. Ok. Mija tydzień i cisza. Wysyłam sms dostaje odp. "wyślę model PACZKĄ PRIORYTETOWĄ. Pzdr."
Hm... po kliku dniach wysyłam kilka sms'ów, dzwonię też (ot, jaki nr ma paczka). Tym razem bez odpowiedzi, nagrywam się na pocztę głosową itd. Cieszyłem się jak diabli, że położę ręce na z dawien dawna wymarzonym białym kruku, tymczasem mimo śliczności zapisu:
W przypadku braku danego towaru w magazynie lub trudnościami w jego zdobyciu będziemy kontaktować się ze zleceniodawcą e-mailem, telefonicznie lub listownie.

panuje głucha cisza.
Jadar, mojehobby, sklepy allegro, samo allegro- naiwnie sądziłem, że takie historie omijają specyficzny światek modelarski, a o klienta się dba. :cry:
Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym sklepem, ewentualnie może coś doradzić?
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 06:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez kasprzyk » środa, 3 sierpnia 2011, 19:48

Mielecka 14. Kawał drogi ale mogę się tam przejść. Jak się uda to akurat będzie otwarte w sobotę, bo godzin otwarcia nie znalazłem.
Avatar użytkownika
kasprzyk
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota, 29 marca 2008, 13:48
Lokalizacja: Wrocław/Racibórz

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez garrett » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 11:46

Magia forum zadziałała? Otrzymałem maila o wysyłce (pytanie o jej numer trackingowy) pozostało bez echa, jednak przesyłka doszła.
Ale niesmak pozostaje, niestety. Chowanie głowy pod dywan, brak kontaktu- to nie jest właściwe podejście do klienta. Ot, wystarczyłoby najpierw sytuacje uczciwie przedstawić- tak mamy go w ofercie, ale sprowadzenie potrwa x dni. Tylko tyle i aż tyle, a ileż nerwów mniej.
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 06:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez hardy198 » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 21:53

Witam, sklep z ulicy Traugutta został przeniesiony na Mierniczą 28 i od piątku jest już oficjalnie otwarty.
"Lecę blisko faceta, dokładnie celuję i, oczywiście on spada w dół"
 Oswald Boelcke

Warsztat:
Hurri mk.IIc, P-47M "Lanny"
Avatar użytkownika
hardy198
 
Posty: 765
Dołączył(a): wtorek, 23 listopada 2010, 14:19

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez kasprzyk » sobota, 13 sierpnia 2011, 11:05

Witam. Sklep się rozkręca. Jest trochę modeli na półkach, większość rzeczy z katalogów Italeri, Revell, Trumpeter, Dragon, HobbyBoss i innych dostępna jest w przeciągu paru dni.
A póki co jak poinformował mnie właściciel, od poniedziałku obowiązuje zniżka 10% na wszystkie modele będące na stanie sklepu (aż do odwołania). Polecam i zapraszam.
Avatar użytkownika
kasprzyk
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota, 29 marca 2008, 13:48
Lokalizacja: Wrocław/Racibórz

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez karambolis8 » czwartek, 13 października 2011, 14:27

Byłem dzisiaj w sklepie na Mierniczej i udało mi się kupić Su-22 KoPro 1:48 w cenie BARDZO okazyjnej, żeby nie powiedzieć zaniżonej, biorąc pod uwagę dostępność tego modelu dzisiaj. Porozmawiałem też krótko z miłym Panem pracującym tam. Okazuje się, że to co stoi teraz na półkach, to zapasy magazynowe ze starego Saloniku Modelarskiego z Traugutta. Pewnie jeszcze niejeden rarytas można znaleźć tam na półce... Wypraski mojego Su-22 są bardzo dobrej jakości, bez nadlewek i skaz, więc pewnie to jeszcze jakaś wczesna seria, kiedy formy były w dobrym stanie. Na prawdę warto się tam rozejrzeć.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 07:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do dolnośląskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron