WROCŁAW - lista

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez Tomuel » środa, 6 października 2010, 16:37

ad Dawnrazor.
W takiej dyskomfortowej sytuacji, to już teraz to bym radził wejść na poważnie na drogę sądową (znów się z tym wiążą pewne koszta). Ale przy tym trzeba mieć odpowiednią dokumentację z tego przelewu. Zwykle jest tak, iż jak klient zawali wobec firmy, a to wtedy firma się nie cacka. Ale, wiadomo, firma to jest firma i różnie to wygląda relacja z osobami prywatnymi. Aż tak bardzo się nie znam tych w sprawach, popytałem trochę ludzi...

PS
Osobiście, jak się decyduje na zakup, to unikam opcji przelewów jak tylko się da.
Bóg nie nad głową mieszka, lecz w środku człowieka,
Więc kto w głowę zachodzi, od Boga ucieka.
/Jakub Bem /

MARINE TRAFFIC
...a na warsztacie prom pasażerski... i kolegiata romańska.
Obrazek
http://modeleredukcyjne12.dbv.pl/news.php
Avatar użytkownika
Tomuel
 
Posty: 139
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 11:53
Lokalizacja: Miechów

Reklama

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez subgrafik » czwartek, 7 października 2010, 10:40

Hmm.. ciwkawe...

Znam Wojtka osobiscie i jest slownym kolesiem - dziwne sytuacja,
bynajmniej rozumiem Cie ze sytuacja jest dla Ciebie mocno niefajna ...

dam mu info o sytuacji i zobaczymy...

P
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez vindi » czwartek, 7 października 2010, 10:51

Witam,
jestem właścicielem sklepu M-zone. Przykro mi czytać słowa o nieuczciwości. Zamówione przez Pana modele faktycznie nie były dostępne i potrzebowaliśmy trochę czasu aby je skompletować. Drewniane modele żaglowców sprowadzamy bezpośrednio z Włoch i trochę to trwa. Ze względu na wysokie koszty dostawy mamy uzupełnienia tylko 2-3 razy w roku. Przystał Pan na takie warunki. Kolejny Pana mail był od razu z groźbami. W sumie, przez cały ten okres dostałem od Pana 2-3 maile.
Gdy zamówienie było już skompletowane pisałem i dzwoniłem na podane w zamówieniu dane kontaktowe. Niestety nie dostałem odpowidzi a telefon był zawsze poza zasięgiem.

Powiem szczerze, gdyby mnie wydawało się, że ktoś chce mnie oszukać to najzwyczajniej w świecie zadzwoniłbym. Z Pana strony nie było ani jednego telefonu. Na naszej stronie od zawsze jest numer telefonu stacjonarnego oraz pełne dane kontaktowe firmy. Nikt się nie ukrywa. Nie pojmuję więc tej interwencji na forum. O wiele szybciej byłoby wybrac 71 343 30 01.

Pana towar czeka na wysyłkę od dawna i jedyne czego potrzebujemy to potwierdzenie adresu wysyłkowego.

Pozdrawiam.
Wojtek Pawlik
vindi
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 4 grudnia 2008, 18:22

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez Dawnrazor » piątek, 8 października 2010, 13:11

Szanowny Panie Wojciechu!

Nie było moją intencją oskarżać Pana o nieuczciwość - po ponownym przeczytaniu swojego posta wydaje mi się, że dość rzetelnie poinformowałem tylko o moich kłopotach z realizacją swojego zamówienia, bez rozstrzygania o czyjejś uczciwości lub jej braku. Do napisania posta skłoniła mnie informacja któregoś z Kolegów o zamknięciu Pańskiego sklepu we Wrocławiu. W związku z tym chciałem się tylko dowiedzieć, czy istnieje szansa, że otrzymam swoje zamówienie. Sugeruje Pan, że nasze kłopoty z komunikacją leżą po mojej stronie i dziwi się Pan, że wybrałem drogę poczty elektronicznej a nie telefon. Ale na stronie internetowej sklepu M-Zone jest podany adres poczty e-mailowej jako jedna z proponowanych form kontaktu, ma ona dla mnie tę przewagę, że można korespondencję archiwizować jako dokumentację. Zamówienie w Pańskim sklepie złożyłem w lutym, pierwszego maila do Pana wysłałem w kwietniu, po tym, jak moje zamówienie zniknęło z mojej historii zamówień w panelu klienta (zamówienie, które najpierw potwierdziłem, a potem za nie zapłaciłem, po otrzymaniu maila z prośbą o przelew). Mój list nie zawierał gróźb, tylko w kulturalnych słowach stwierdziłem jedynie, że będę dochodzić swojej własności. Pańska odpowiedź doszła do mnie po kolejnym miesiącu lub dwóch, pisał Pan że w sprawie mojego zamówienia doszło do jakiegoś przeoczenia, ale jest ono aktualne, tylko muszę jeszcze poczekać. I tak czekam na towar zamówiony i opłacony w lutym już 9-ty miesiąc. Rozumiem, że czasem towaru nie ma w magazynie i trzeba go sprowadzić. Ale dobrą praktyką prowadzoną w innych sklepach (vide Martola) jest odpowiednia informacja w historii zamówienia w panelu klienta. Ja nie mam aktualnie żadnej możliwości monitorowania mojego zamówienia, bo nie ma go w historii zamówień, nie jestem też informowany o zmianie jego statusu drogą elektroniczną czy telefoniczną

Trudno jest mi się odnosić do zarzutu, że mój telefon jest cały czas poza zasięgiem. Sprawdziłem swoje dane teleadresowe, które podałem w czasie rejestracji w Pańskim sklepie - są one prawidłowe, takie same podałem w Martoli, Moim Hobby czy KS-Modelu - tamci sprzedawcy nie mają kłopotu z komunikacją ze mną, często zamawiam tam różne towary, płacąc za nie przelewami i zawsze jestem obsługiwany rzetelnie - stąd może wynika moje zaufanie do tej formy płatności. W razie jakiś wątpliwości konsultują się ze mną telefonicznie, a o zmianie statusu zamówienia jestem informowany mailem.

Po raz pierwszy spotykam się z koniecznością potwierdzania danych adresowych przez klienta po skompletowaniu zamówienia przez sklep. Ma Pan mój adres, otrzymał Pan przelew, nie wiem po co mam potwierdzać, że mieszkam pod adresem, który podałem przy rejestracji - to chyba w tym momencie tylko moje zmartwienie, żeby moja własność do mnie dotarła. Dodam, że nie zostałem poinformowany o konieczności potwierdzania czegokolwiek, ani o tym ,że zamówienie jest skompletowane.

Jeśli Pana uraziłem do proszę przyjąć moje przeprosiny. Jednak zostawiam osądowi Kolegów- Modelarzy, który z nas ma większy powód do rozgoryczenia.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Dawnrazor
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek, 27 listopada 2008, 01:04
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez vindi » środa, 13 października 2010, 12:31

Witam ponownie.
Jak zawsze główny problem stanowią kłopoty z komunikacją. Ja zdecydowanie preferuję kontakt telefoniczny bo w ten sposób można załatwić całą sprawę w 5minut. Maile giną, lądują w spamie, są kasowane przez programy antywirusowe itd itp. Na temat wymienionych przez Pana sklepów można znaleźć opinie pozytywne i negatywne. Nie będe ich przytaczał bo nie o to chodzi. Każdy popełnia błędy i nie przecze, że ja nie :) Nie znam firmy, która miałaby 100% zadowolonych Klientów. Czasami jest to wina firm, czasami nieporozmienia lub błędnej interpretacji. Myślę jednak, że ważny jest finał. Ten mam nadzieję będzie szczęśliwy :)
Ponieważ Pana paczka została opłacona to odebrać może ją każdy kto będzie pod wskazanym adresem. (wiem to z doświadczenia) Od zamówienia mineło sporo czasu więć w tym czasie mógł się Pan wyprowadzić lub wyjechać na wycieczkę dookoła swiata. Dla mnie oczywiste jest potwierdzenie adresu. Gdybym wysłał i odebrałby ją ktoś inny to możnaby mieć pretensje, że nie potwierdziłem adresu. Ktoś z nas byłby stratny.
Z Pana wypowiedzi wnioskuję jednak, że jest Pan na miejscu i mogę wysłać towar. Jutro lub w piątek powinny zawitać pod wskazany adres.

Pozdrawiam
Wojtek Pawlik
vindi
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 4 grudnia 2008, 18:22

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez Dawnrazor » czwartek, 14 października 2010, 15:36

Z przyjemnością informuję, że całe zamówienie dotarło do mnie w dniu dzisiejszym. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Dawnrazor
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek, 27 listopada 2008, 01:04
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez n.lukasz » piątek, 15 kwietnia 2011, 20:26

Co do M-zone to się trochę zawiodłem. Wysyłałem e-mailem zapytanie o model ACE Marder II w 1/72 czy jest dostępny, później byłem osobiście zamówić go do tego pierdółki żywiczne armo. Właściciel powiedział, że zamówi i zaczęło się.Powiedziano mi najpierw, że model będzie za jakieś dwa tyg.Przychodzę po dwóch tyg pytam się o model... słyszę że była dostawa ale modelu nie ma, że będzie pod koniec następnego tygodnia i tak się to ciągnęło dobre ponad dwa miesiące. Właściciel sklepu nie odpowiadał na wysyłane w trakcie e-meile w końcu wysłałem e-meil z prośbą o anulowanie zamówienia bo już mam dość jeżdżenia i wysłuchiwania, "model nie dotarł ale może będzie w następnej dostawie". Dla mnie ten sklep stoi za spalonej pozycji. (model i elementy żywiczne zamówiłem w innym sklepie przez neta i o dziwo były po tygodniu czasu).
n.lukasz
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek, 15 lutego 2011, 19:25

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez djack » sobota, 16 kwietnia 2011, 10:00

Ja dla odmiany ani razu nie zawiodłem się na M-Zone. Trzykrotnie zamawiałem modele. Zawsze było słownie i terminowo. Przy dwóch pierwszych razach model był do odebrania po mniej więcej tygodniu, za trzecim już po 1-2 dniach, przy czym dostałem informację SMS-em, że można już odebrać.
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 22:52

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez kasprzyk » niedziela, 17 kwietnia 2011, 07:53

Tak naprawdę różnie bywa. Jeśli producent/hurtownia dostarczy modele/akcesoria to są już po tygodniu do odbioru, w innym przypadku pozstaje tylko chodzić albo znaleźć sklep gdzie mają ten towar na stanie. Tu we Wrocławiu to chyba jedyny sposób. Sklepów ostatnio jest coraz mniej.
Avatar użytkownika
kasprzyk
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota, 29 marca 2008, 14:48
Lokalizacja: Wrocław/Racibórz

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez okaz1981 » piątek, 10 czerwca 2011, 17:08

straszna lipa jest we Wrocławiu ze sklepami modelarskimi - obecnie poza m-zone,Eduardzie i D.H Feniks w którym wybór jest ograniczony nie ma nic. Pozostaje tylko zwiedzać hurtownie z zabawkami albo zakup internetowy.
Avatar użytkownika
okaz1981
 
Posty: 87
Dołączył(a): środa, 8 czerwca 2011, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez kasprzyk » sobota, 11 czerwca 2011, 06:54

Ostatnio zamknęła się jedna z hurtowni (najtańsze modele tam były) ale liczę, że na przełomie czerwiec/lipiec zostanie otwarty sklep na Mierniczej - dawny salonik modelarski z Pułaskiego. W niektórych sklepach z zabawkami też można dostać modele, chyba w Renomie jest nawet taki sklep mają modele Revell'a i Heller'a a wiadomo, że tam po każdych świętach są wyprzedaże :-> Jest też kilka osób, które sprowadzają modele i sprzedają na aukcji lub indywidualnie.
Avatar użytkownika
kasprzyk
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota, 29 marca 2008, 14:48
Lokalizacja: Wrocław/Racibórz

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez Adrianowro » sobota, 11 czerwca 2011, 10:17

W Arkadach w sklepie z zabawkami są modele Revella+ farbki humbroll
Ja tam nie narzekam co potrzebuje to zamawiam u Wojtka w Mzone a jeśli nie ma opcji to i tak sieć.
Avatar użytkownika
Adrianowro
 
Posty: 1245
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2010, 17:55
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez karambolis8 » sobota, 11 czerwca 2011, 11:12

Jest jeszcze ehobby.pl na Fabrycznej.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez okaz1981 » sobota, 11 czerwca 2011, 13:01

mimo wszystko uważam, że jak na jedno z największych miast w Polsce to obciach :-|
Avatar użytkownika
okaz1981
 
Posty: 87
Dołączył(a): środa, 8 czerwca 2011, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: WROCŁAW - lista

Postprzez Jaho63 » sobota, 11 czerwca 2011, 13:22

Dlatego mimo, że w Martoli czasem jest ciut drożej, to wolę ten sklep z uwagi na rzetelne podejście do handlu, a nawet jak coś, to zawsze kontakt jest jak z drugim człowiekiem a nie sklepowym betonem, jak to niestety bywa. Nie mam na myśli akurat MZone bo tam nie kupowałem, ale podobne przygodny kilkumiesięcznego "zastanawiania" się nad odpowiedzią miałem. A moim skromnym dobry handlowiec nie olewa ani jednego klienta, ani jednej transakcji, nawet za złotówkę! Na głowie staje bo nie ta złotówka jest ważna, co jego dobre imię, niestety to chyba "staromodne" podejście.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do dolnośląskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość