WARSZAWA - lista

Re: WARSZAWA - lista

Postprzez Mac Eyka » poniedziałek, 20 maja 2013, 12:17

Czegoś tu nie kumam.
Jeśli jesteś miłośniczka/kiem internetu to nie łatwiej było wejść na stronę sklepu, pozamawiać to co było na liście i otrzymać odpowiedz co jest a czego nie ma.
Jak by to było zrobione nieco wcześniej to zapewne w momencie twojej wizyty w Warszawie większość towaru by już było przygotowane i grzecznie sobie czekało.
Ale lepiej jest ponarzekać na forum jaki to ja jestem biedny/na bo w sklepie nic nie było.
No ale wtedy nie było by o czym pisać. A tak to mamy forumowe pięć minut.
A mówią, że modelarze to ludzie słynący z cierpliwości.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3023
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Reklama

modele polskich samolotów

Re: WARSZAWA - lista

Postprzez Dorotka » poniedziałek, 20 maja 2013, 12:37

Mac Eyka napisał(a):Czegoś tu nie kumam.
Jeśli jesteś miłośniczka/kiem internetu to nie łatwiej było wejść na stronę sklepu, pozamawiać to co było na liście i otrzymać odpowiedz co jest a czego nie ma.
Jak by to było zrobione nieco wcześniej to zapewne w momencie twojej wizyty w Warszawie większość towaru by już było przygotowane i grzecznie sobie czekało.
Ale lepiej jest ponarzekać na forum jaki to ja jestem biedny/na bo w sklepie nic nie było.
No ale wtedy nie było by o czym pisać. A tak to mamy forumowe pięć minut.
A mówią, że modelarze to ludzie słynący z cierpliwości.


Cześć!

Na zaistnieniu w internecie raczej mi nie zależy. Jeżeli widzę ofertę sklepu w internecie i są tam produkty "dostępne" oraz "niedostępne" wnioskuję, że produkty "dostępne" są w sklepie od ręki. To raczej standard, że jeżeli czegoś w sklepie nie ma, a może być, to piszę się w necie przykładowo "towar na zamówienie". Trudno dziwić się kupującemu, że jadąc do sklepu po coś co "jest" wychodzi rozczarowany, kiedy tego czegoś nie ma. Nomen omen sprzedawca w sklepie poinformował mnie, że Lexusa LFA w białej budzie nie dostanę ani za tydzień ani za dwa... a Lexus ten na stronie sklepu figuruje wciąż jako "dostępny". To raczej - w mojej subiektywnej ocenie - nie jest poważne podejście do klienta. Na nic nie narzekam, podzieliłem się jedynie spostrzeżeniami z trzech sklepów. To wszystko. Nie musisz szukać w tym drugiego dna :shock:

Pozdrawiam

Pozdrawiam
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 10:31

Re: WARSZAWA - lista

Postprzez Mac Eyka » poniedziałek, 20 maja 2013, 13:18

Idę sobie ulicą, a tu w gały mi strzela bilbord o powierzchni połowy mojego mieszkania, że w sklepie znanej sieci jest browar po 2 zyla.
Więc w te pędy śmigam do rzeczonego sklepu a tu lipa.
Browara nie ma, kurna jakieś gamonie wykupiły.
No cóż, co tu zrobić.
1. Obejść się smakiem.
2. Zrobić karczmarską awanturę, spalić sklep, wrzucić filmik z awantury na joe monster. No przeca na bilbordzie było napisane więc ma być i koniec.

Dla mnie oznaczenie dostępny jest proste. "Dostępny", można zamówić i po jakimś czasie dostanę.
"Niedostępny", Tak zwany End Of Life. Produkt nie dostępny u producenta. Widnieje w ofercie sklepu z prostego powodu. Producentowi może się odmieni i później wznowienie, wtedy odhacza się na dostępny i z bani, nie trzeba kolejnej pozycji magazynowej zakładać.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3023
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: WARSZAWA - lista

Postprzez Solo » poniedziałek, 20 maja 2013, 13:23

Ale przecież ze sklepami modelarskimi jest trochę inaczej.
To są z reguły malutkie powierzchniowo sklepy, w których siłą rzeczy nie można zmieścić całej oferty jaka umieszczona jest w internecie.
To dość specyficzna branża, jak już zdążyłem się przekonać i normą jest to, że z reguły w fizycznym sklepie nie ma od ręki tego co jest na stronie w internetowym sklepie jako "dostępne".
Dlatego warto sprawdzić przed wizytą, czy to co chce się kupić jest na miejscu.
Z reguły mniejsze problemy są z narzędziami czy chemią, ale modeli to jest z reguły promil z tego co jest w internetowej ofercie.

Inna sprawa, że nie byłoby nic złego, gdyby ich systemy sklepowe dodatkowo informowały klienta, czy dany dostępny towar jest też fizycznie na stanie sklepu fizycznego.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: WARSZAWA - lista

Postprzez Dorotka » poniedziałek, 20 maja 2013, 13:26

Mac Eyka napisał(a):Idę sobie ulicą, a tu w gały mi strzela bilbord o powierzchni połowy mojego mieszkania, że w sklepie znanej sieci jest browar po 2 zyla.
Więc w te pędy śmigam do rzeczonego sklepu a tu lipa.
Browara nie ma, kurna jakieś gamonie wykupiły.
No cóż, co tu zrobić.
1. Obejść się smakiem.
2. Zrobić karczmarską awanturę, spalić sklep, wrzucić filmik z awantury na joe monster. No przeca na bilbordzie było napisane więc ma być i koniec.

Dla mnie oznaczenie dostępny jest proste. "Dostępny", można zamówić i po jakimś czasie dostanę.
"Niedostępny", Tak zwany End Of Life. Produkt nie dostępny u producenta. Widnieje w ofercie sklepu z prostego powodu. Producentowi może się odmieni i później wznowienie, wtedy odhacza się na dostępny i z bani, nie trzeba kolejnej pozycji magazynowej zakładać.


Cześć!

Widzę, że jesteś bardzo wyczulony na punkcie tego akurat sklepu :-| Wybacz ale dyskusję o tym czy coś co zostało określone jako "dostępne" powinno być dostępne, czy też należy to dopiero zamówić pozostawię samej sobie. Nie mam na to czasu. Jestem tu dla przyjemności nie dla tego typu jałowych dyskusji. Być może jesteśmy przyzwyczajeni do innych standardów i to wszystko.

Pozdrawiam
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 10:31

Re: WARSZAWA - lista

Postprzez Solo » poniedziałek, 20 maja 2013, 13:27

Hey, a gdzie na stronie tych sklepów jest informacja, że to co dostępne jest dostępne w fizycznym sklepie?
Bo to o czym pisałaś, to są sklepy internetowe, prawda?
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: WARSZAWA - lista

Postprzez Dorotka » poniedziałek, 20 maja 2013, 13:29

Solo napisał(a):Hey, a gdzie na stronie tych sklepów jest informacja, że to co dostępne jest dostępne w fizycznym sklepie?
Bo to o czym pisałaś, to są sklepy internetowe, prawda?


Nie to nie są sklepy internetowe....
:)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 10:31

Re: WARSZAWA - lista

Postprzez Solo » poniedziałek, 20 maja 2013, 13:32

O, to nie wiedziałem że np. Martola ma jeszcze inną stronę niż martola.com.pl.
Możesz dać mi adres? Chętnie sprawdzę.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: WARSZAWA - lista

Postprzez Dorotka » poniedziałek, 20 maja 2013, 13:36

Solo napisał(a):O, to nie wiedziałem że np. Martola ma jeszcze inną stronę niż martola.com.pl.
Możesz dać mi adres? Chętnie sprawdzę.


Nie ma innej strony ... I co by z tego miało wynikać?

Pozdrawiam
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 10:31

Re: WARSZAWA - lista

Postprzez Solo » poniedziałek, 20 maja 2013, 13:38

Wynika z tego to, że to co bierzesz za ofertę sklepu fizycznego, jest ofertą sklepu internetowego, a to jednak dwie różne rzeczy.
Założyłaś, że to co jest w sklepie internetowym, musi też być jednocześnie w fizycznym, a tak nie jest i nie może być.
Sklep fizyczny w tym wypadku nie ma swojej strony i nie ma w internecie swojej oferty, jest tylko i wyłącznie oferta sklepu internetowego.
Zapewniam Cię, że nawet Amazon nie ma wszystkiego w jednym magazynie, tylko pewne rzeczy ściąga do wysyłki po zamówieniu przez klienta. :)
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: WARSZAWA - lista

Postprzez Dorotka » poniedziałek, 20 maja 2013, 13:44

Solo napisał(a):Wynika z tego to, że to co bierzesz za ofertę sklepu fizycznego, jest ofertą sklepu internetowego, a to jednak dwie różne rzeczy.
Założyłaś, że to co jest w sklepie internetowym, musi też być jednocześnie w fizycznym, a tak nie jest i nie może być.
Sklep fizyczny w tym wypadku nie ma swojej strony i nie ma w internecie swojej oferty, jest tylko i wyłącznie oferta sklepu internetowego.
Zapewniam Cię, że nawet Amazon nie ma wszystkiego w jednym magazynie, tylko pewne rzeczy ściąga do wysyłki po zamówieniu przez klienta. :)


Wiesz co... Byłbym mile zaskoczony i całkowicie nie zdziwiony, gdyby sprzedawca w "Martoli" powiedział mi, że model, który figuruje na stronie z ich adresem rzeczywistym i fizycznym powiedział ... "sorry, model będzie jutro lub pojutrze". Ale powiedział, że go nie będzie, i że szybciej ściągnę go sobie z zagranicy samodzielnie. To jeszcze też byłoby pół biedy, gdyby ten model nie figurował nadal w ofercie "Martoli" (obojętnie której) jako dostępny. I to wszystko.

Pozdrawiam
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 10:31

Re: WARSZAWA - lista

Postprzez Solo » poniedziałek, 20 maja 2013, 13:46

Jeśli tak powiedział jak mówisz, to faktycznie nie jest to ok i zastrzeżenia do tego faktu są jak najbardziej uzasadnione.
Natomiast co do tego co pisałem wcześniej, to mam nadzieję że rozumiesz i się zgadzasz ze mną.

EDIT:
Tak na marginesie, radziłbym się zdecydować co do własnej płci, bo pisanie w jednym mailu jako kobieta, a w drugim jako mężczyzna jest zabawne ale tak na poziomie gimnazjum.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: WARSZAWA - lista

Postprzez Dorotka » poniedziałek, 20 maja 2013, 13:48

Solo napisał(a):Jeśli tak powiedział jak mówisz, to faktycznie nie jest to ok i zastrzeżenia do tego faktu są jak najbardziej uzasadnione.
Natomiast co do tego co pisałem wcześniej, to mam nadzieję że rozumiesz i się zgadzasz ze mną.


Cóż zgadzamy się przynajmniej połowicznie ;o)

Pozdrawiam
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 10:31

Re: WARSZAWA - lista

Postprzez Jiloo » poniedziałek, 20 maja 2013, 13:53

Solo napisał(a):Zapewniam Cię, że nawet Amazon nie ma wszystkiego w jednym magazynie, tylko pewne rzeczy ściąga do wysyłki po zamówieniu przez klienta. :)

Ale nie wiem czy zauważyłeś, że Amazon w tym przypadku przy produkcie informuje – czas realizacji zamówienia 5-10 dni. A nie "in stock". Rozumiesz różnicę?
Poprostu niektóre sklepy potrafią rozgraniczyć towar na dostępny, dostępny za kilka dni i niedostępny. Inne nie. Ja wybieram te które potrafią.
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 15:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: WARSZAWA - lista

Postprzez Dorotka » poniedziałek, 20 maja 2013, 13:54

Jiloo napisał(a):
Solo napisał(a): Ja wybieram te które potrafią.


I ja także :D
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 10:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do mazowieckie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość