Pierwszy temat

Coś nie działa tak jak trzeba ? Czegoś brakuje ? Planowane przerwy w działaniu forum.

Re: Pierwszy temat

Postprzez Piotr Dmitruk » środa, 19 września 2007, 00:50

i to dobre
Piotr Dmitruk
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Pierwszy temat

Postprzez Przemek - MaXus » środa, 19 września 2007, 03:07

Witam i melduję się z niemniejszym entuzjazmem.

Podzielam wcześniejszą wypowiedź o braku informacji na starej PWM; może by tak założyć w każdym dziale "krzykliwy" temat o istnieniu nowego PWM, lub coś podobnego, aby jak najwięcej osób było zorientowanych w temacie.

Pozdrawiam
Przemek Stelmach
Przemek - MaXus
 

Re: Pierwszy temat

Postprzez Payo » środa, 19 września 2007, 04:26

Bercik napisał(a):Piotra Wyobraźnia Miażdzy :mrgreen:


albo Podziwiam Wasze Modele :)

Paweł
Payo
 

Re: Pierwszy temat

Postprzez Deco » środa, 19 września 2007, 07:08

Draz pisałeś że stary PWM zostanie zamknięty czyli nici z przeniesienia bazy! A wiesz może kiedy się to stanie żeby mieć trochę czasu na poprzerzucanie tematów. Michał dało by się włączyć taką opcję aby fotki po wrzuceniu na forum zmniejszały sie do 800 pikseli?
Deco
 

Re: Pierwszy temat

Postprzez MarcinKK » środa, 19 września 2007, 07:16

Zauważyłem że większość już przeniosła się na nową stronę mimo że jeszcze nie jest otwarta :lol: Próżno Was szukać na starym PWM-ie a przecież jeszcze działa ;) Co do przenosin to w moim przypadku nie ma co przenosić, wole potraktować to jako "nową szansę" pokazania się :D Czy na pewno stare będzie zamknięte? Co jak co ale szkoda bo jak ktoś cierpliwy to znajdzie ciekawe posty sprzed 2-3 lat użytkowników którzy już dawno wywędrowali :(
MarcinKK
 

Re: Pierwszy temat

Postprzez mr.jaro » środa, 19 września 2007, 08:10

Glowy na chwile nie mozna odwrocic, bo trudno z czytaniem nadazyc - tak szybko przybywa postow. W tym swietle odnosze wrazenie, ze nowa PWM szybciutko urosnie do przyzwoitych rozmiarow, bez wzgledu na to, czy baze danych da sie przeniesc, czy tez nie. Jesli przeniesc sie nie da, pamietajmy tylko, by kazdy zarejestrowal sie pod starym, wszystkim znanym nickiem. Jesli chodzi o sama zawartosc - co sie da, skopiujemy, co sie nie da - stworzymy od nowa. Nie ma co zalamywac rak.

Obecna szata graficzna jest jak najbardziej w porzadku, poniewaz jest przejrzysta.
mr.jaro
 

Re: Pierwszy temat

Postprzez mr.jaro » środa, 19 września 2007, 09:33

OK. Skopiowalem co istotniejsze tematy, natomiast z pozostalych dobrowolnie zrezygnuje. Nie widze potrzeby, by od samego poczatku balaganic na nowym forum nadmierna iloscia tematow, ktore i tak po krotkim czasie beda sie powtarzac.

Pozdrawiam
Jarek Meissner
mr.jaro
 

Re: Pierwszy temat

Postprzez Jarek Gurgul » środa, 19 września 2007, 09:42

Witam i pozdrawiam wszystkich starych/nowych forumowiczów.

Chciałem dorzucić swoje trzy grosze do rozważań nad nazwą nowego forum.
Całkowicie pewien nie jestem, ale z tego, co pamiętam, nazwa "starego" PWM'u (s'PWM) nie została zastrzeżona prawnie, a skoro tak, to nie ma żadnych przeciwskazań, by wykorzystać ją na nowym forum, pozostawiając tak drogą każdemu sercu ;-) "Polską Witrynę Modelarską".

Otwórzcie Google i wpiszcie na przykład "computex", "drewpol" itd. z wybranym polskim językiem strony. Pojawi się przynajmniej kilka różnych instytucji/firm o takiej samej nazwie.
Oznacza to, że dopóki nazwa nie zostanie zaopatrzona w "trade mark", zastrzeżona - inni również mogą z niej korzystać (z pewnością każdy z nas byłby w stanie w ciągu paru chwil znaleźć kolejne przykłady takich nazw).

Nie wydaje mi się, żeby ci trudno uchwytni właściciele s'PWM mieli formalne prawa - jeśli sobie tego nie zagwarantowali prawnie - do nazwy (co innego baza), a już niekoniecznie wyłączność, bo to nie tylko oni (oczywiście chwała im za postawienie Witryny), ale również użytkownicy stworzyli s'PWM, taki jaki był.
Nie wydaje mi się również, że będzie im jakoś szczególnie zależało na zatrzymaniu nazwy (niezależnie od tego, czy mają lub nie do tego prawo), skoro s'PWM ma być, jak pisał Draz zamknięty.

Gdyby jednak był problem z nazwą "Polska Witryna Modelarska" dodajmy po prostu do niej (niekoniecznie w adresie, bo z pewnością byłby to dla nowych adminów kłopot) "nowa" Polska Witryna Modelarska - w skrócie n'PWM, co już wcześniej proponowano. I to by było na tyle.


Jarek Gurgul

P.S.
Dawno, dawno temu...
...na początku lat 90-tych wydawane było pismo "Technika Wojskowa".
Kiedy padło, pojawił się miesięcznik "nowa Technika Wojskowa" z wyrazem "nowa" na okładce pisanym bardzo malutkimi literkami...
Jarek Gurgul
 

Re: Pierwszy temat

Postprzez mr.jaro » środa, 19 września 2007, 10:15

To brzmi calkiem rozsadnie.

Jarek Meissner
mr.jaro
 

Re: Pierwszy temat

Postprzez draz » środa, 19 września 2007, 10:19

Ustosunkuję się troche do wypowiedzi poprzednika:

1. Sprawdzaliśmy wczoraj czy PWM jest zarejestrowane - nie jest, PWM to skrót kilku firm, np. Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Polska w Monitorze itp. Ale wg. nowych uregulowań prawnych o których poinformował mnie Michał, musimy za jakiś czas zarejestrowac forum.
Z tego co czytałem wczoraj na forum redakcyjnym starego PWM'u, to chciano zarejestrować PWM w rejstrze wydawnict (chyba). Ale czy zarejestrowano - nie wiem.
Więc musimy też rozgraniczyć rejestrowanie a zastrzeganie. A z tego co się orientuję, PWM znakiem towarowym zastrzeżonym nie jest. Możmy to zrobić, ale to są jak mniemam spore koszty.

2. Z ciekawostek, to nazwa nPWM pojawiła się w czerwcu 2004 roku i oznaczała nic innego, jak nasze stare PWM. PWM jakie znamy zastąpiło wtedy inna witrynę, dokładnie nie wiem jaką. Ale fakt faktem, że już wtedy używano nPWM. Ale tylko nieformalnie.

3. Również wtedy poruszany był problem rejestracji PWM jako stowarzyszenia, wprowadzania opłat członkowskich, nawet SMS, gdyż wtedy koszt utrzymania miesięczny był kilka razy wyższy, niż teraz roczny serwera z obsługą. Przynajmniej tak wynika z kalkulacji tam przedstawionych. No i jeszcze inna kwestia finansowa, związana ze stowarzyszniem, audyt co kilka lat dosyć sporo kosztujący. Znalazłem tez wielkie plany, dosyć dokładnie rozpisane stratego co i jak ma być robione. Nawet właściciel Radek był wtedy bardzo aktywnym użytkownikiem. I gdyby ich plany wypaliły, dziś milibyśmy w pełni profesjonalne forum, z prawdziwą stroną, której poziom technologiczny byłby naprawdę bardzo wysoki. Ale niestety, drogi ojców się rozeszły, ich wizje nieco się różniły, a nawet osoby z otoczenia PWM stawały w poprzek rozwojowi, gdyż rozbijało się właśnie o konkurencję. A gyby plany wypaliły PWM byłoby czymś znacznie więcej niż tylko forum i witryną. Ale było, minęło. Lektura archiwum tamtego czasu przpomina mi nieco dzisiejszą sytuację.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Pierwszy temat

Postprzez Rafal » środa, 19 września 2007, 10:56

Piotr Dmitruk napisał(a)::mrgreen:

Sądząc z poprzednich postów z bazy raczej będą nici.
Najbardziej mi byłoby żal projektów grupowych. Może jest sposób żeby je skopiować?


Swego czasu robiłem mirrory PWM - nie są kompletne ale tak z około 1.5 GB (!) mam.

Rafal
Rafal
 

Re: Pierwszy temat

Postprzez Rafal » środa, 19 września 2007, 10:58

michal.s napisał(a):Da się ale w sposób statyczny, czyli bez możliwości wrzucenia ich w forum jako kolejne posty.


Jeśli nawet statycznie, to jest możliwość przerobienia tego z powrotem na posty. Tylko zorganizujcie te dane. Koniecznie !!
Rafal
 

Re: Pierwszy temat

Postprzez fragles » środa, 19 września 2007, 11:52

Jeszcze parę słów co do propozycji nazwy:

- wydaje się dla wszystkich oczywiste, że skót powinien być "PWM". Nawet w pozaforumowych rozmowach z kolegami jest dość powszechnie używany,

- PWM ma już swoją historię, której twórcami byli (są!) wszyscy jego użytkownicy. Ci sami stwórcy pojawili się i tu, na nowym forum, wyraźnie mając nadzieję na kontynuację s'PWM-u

zatem czy nie byłoby uzasadnionym uszanowanie tej wspólnej historii i wspólnych korzeni przez rozwinięcie skrótu PWM w sposób sugerujący, że początek był już dużo wcześniej?
Może nazwa Przeniesiona Witryna Modelarska byłaby tu najlepsza? (Wiem, wiem... jeszcze "precel" mógłby tu się gdzieś przewijać:) )

Być może pamięć o przyczynach powstania tego forum kiedyś zaniknie, ale sama nazwa kazałaby nowym użytkownikom choć przez chwilę zastanowić się "skąd przychodzimy" ;)

PS. 1. Kurcze, taka refleksja: ze s'PWM-em stało się podobnie jak z wieżą Babel. Tylko tam Bozia jeszcze języki gościom poplątała. A my mamy szansę zleźć się znów do kupy. :)
PS. 2. Szkoda by było całego szeregu fajnych prezentacji tych kolegów, którzy już są nieaktywni na s'PWM, np. Lestat, z Jego lestatyzmem... Może są jakieś metody aby, za ich zgodą, "zaocznie" przenieść posty?
fragles
 

Re: Pierwszy temat

Postprzez Bercik » środa, 19 września 2007, 12:22

No ja też skopiowałem to co swoje, więc jakby co, będzie to można odtworzyć. Całość będize wprawdzie trochę skompresowana, ale sedno zostanie ;)
Bercik
 

Re: Pierwszy temat

Postprzez michal.s » środa, 19 września 2007, 12:41

Co do rozdzielczości zdjęć.

Ustaliliśmy że może zostać maksymalna szerokość 800 pikseli.
Poza tym jak wstawicie większą to silnik forum zmniejszy ją automatycznie do 800 robiąc "miniaturkę" zdjęcie będzie niewyraźne ale po kliknięciu będzie w pełnym wymiarze.
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy pwm.org.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości