Zaginiony temat

Coś nie działa tak jak trzeba ? Czegoś brakuje ? Planowane przerwy w działaniu forum.

Re: Zaginiony temat

Postprzez malinowski » poniedziałek, 27 maja 2013, 09:04

Początkujący zawsze pytają się o to samo. Nigdy (na ogół) nie chce im sie przeglądać innych działów dlatego włączona została opcja czyszczenia i wprowadzona zasada "pytaj o co chcesz".
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Zaginiony temat

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 27 maja 2013, 09:18

Wątek "Chwalmy się!" został usunięty całkowicie nieumyślnie, zwykły ludzki błąd, który jest wpisany w życie każdego z nas. Próbowaliśmy, konkretnie to Łukasz próbował, odratować z niego co się da, ale niestety bez powodzenia. Mogę jedynie przeprosić Was w imieniu wszystkich moderatorów i administratorów za wszelkie niedogodności wynikające z tego niefortunnego kroku i zaprosić Was do nowego wątku, który stworzyłem w miejsce poprzedniego: "Chwalmy się! 2"
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Zaginiony temat

Postprzez Solo » poniedziałek, 27 maja 2013, 09:20

malinowski napisał(a):Początkujący zawsze pytają się o to samo. Nigdy (na ogół) nie chce im sie przeglądać innych działów dlatego włączona została opcja czyszczenia i wprowadzona zasada "pytaj o co chcesz".


Ok, niniejszym czuję się zwolniony z wszelkich ograniczeń dotyczących zadawania pytań, w końcu jestem początkujący, a oni pytają ciągle o to samo.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Zaginiony temat

Postprzez malinowski » poniedziałek, 27 maja 2013, 09:21

Oczywiście dotyczy to tylko tego działu;)
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Re: Zaginiony temat

Postprzez Solo » poniedziałek, 27 maja 2013, 09:30

Tak na serio (bo wyżej to naturalnie żartowałem) to nie mogę przeboleć straty tego tematu, bo sami pisaliście wiele razy, że to interesujący temat dla początkujących, sam tam miałem kupę informacji, z których czasami korzystałem.
Mnóstwo porad, mnóstwo czasu poświęconego dla mnie przez użytkowników forum i trach - trochę bezmyślnie to wszystko zaprzepaściliście.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Zaginiony temat

Postprzez malinowski » poniedziałek, 27 maja 2013, 09:32

Osobiście uważam że przeciętnemu początkującemu i tak nie chciałoby się tego czytać;)
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Re: Zaginiony temat

Postprzez mnak24 » poniedziałek, 27 maja 2013, 12:31

Mecenas napisał(a):Wątek "Chwalmy się!" został usunięty całkowicie nieumyślnie, zwykły ludzki błąd, który jest wpisany w życie każdego z nas. Próbowaliśmy, konkretnie to Łukasz próbował, odratować z niego co się da, ale niestety bez powodzenia. Mogę jedynie przeprosić Was w imieniu wszystkich moderatorów i administratorów za wszelkie niedogodności wynikające z tego niefortunnego kroku i zaprosić Was do nowego wątku, który stworzyłem w miejsce poprzedniego: "Chwalmy się! 2"


Spostrzegawczy uesteś! spójż do warsztatu
"Nie ten jest mądry, kto nie popełnia błędów. Takich ludzi nie ma i być nie może. Mądry jest ten, kto popełnia błędy nie bardzo istotne i kto potrafi je łatwo i szybko naprawiać."

KW-1 zimowy HOBBYBOSS 1:48 Galeria
Tarpon mk. 1 Italeri + Eduard 1:48 Galeria
Avatar użytkownika
mnak24
 
Posty: 1918
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 22:30
Lokalizacja: Прип'ять/ Brodnica k. Torunia

Re: Zaginiony temat

Postprzez Michał Janik » poniedziałek, 27 maja 2013, 15:03

Solo napisał(a):
malinowski napisał(a):Początkujący zawsze pytają się o to samo. Nigdy (na ogół) nie chce im sie przeglądać innych działów dlatego włączona została opcja czyszczenia i wprowadzona zasada "pytaj o co chcesz".


Ok, niniejszym czuję się zwolniony z wszelkich ograniczeń dotyczących zadawania pytań, w końcu jestem początkujący, a oni pytają ciągle o to samo.

Człowiek bez litości...

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Zaginiony temat

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 27 maja 2013, 18:22

malinowski napisał(a):
Cichociemny napisał(a):I.
- Otwieramy któryś z poniższych linków:
viewforum.php?f=277
viewforum.php?f=281
viewforum.php?f=273
viewforum.php?f=289
viewforum.php?f=267
- Teraz wchodzimy na stronę główną forum i próbujemy znaleźć wcześniej otwarty dział "ręcznie" albo w wyszukiwarce.
- Tadam! Nie ma tych wątków, zostały posprzątane. Ale tak profesjonalnie, że i tak można w nie wejść. Są, ale ich nie ma.



Wątki konkursowe zostały przeniesione do odpowiednich warsztattów. I tak po wejści tutaj:
viewforum.php?f=278
i kliknięcie dowolnego warsztatu przenosi nas do odpowiedniego wątku

A co to ma do rzeczy? Zupełnie nic. Ale widzę że ktoś pozmieniał wymienionym wyżej działom uprawnienia i już "nie ma ich" i nie da się do nich wejść... ale już ich podfora dalej funkcjonują tak jak wcześniej np
viewforum.php?f=278
viewforum.php?f=279
viewforum.php?f=280
viewforum.php?f=282
itd. :lol:

malinowski napisał(a):
Cichociemny napisał(a):II.
- Otwieramy aktualny, podwieszony wątek z cyklu "Foto tygodnia": viewtopic.php?f=310&t=36070
- Wybieramy dowolnego użytkownika, który się tam wypowiedział i klikamy jego nick
- w "profilu użytkownika" wybieramy "Znajdź posty użytkownika"
- na liście wszystkich postów znajdujemy wypowiedź z wcześniej odwiedzonego ankietowego wątku i próbujemy do niej przejść (poprzez np: "Skocz do postu"), czyli faktycznie otworzyć wątek od którego zaczęliśmy.
- Tadam! "Nie masz wystarczających uprawnień, aby przeglądać ten dział."


Nie wiem, mnie się nie udało powtórzyć tego błędu.

Żartujesz, tak? Bo chyba nie spodziewałeś się że Ci się uda? Jako admin masz "trochę" inne uprawnienia, więc trudno żeby Ci wyskoczył wspomniany wyżej komunikat.

malinowski napisał(a):Wątek usunął moderator będacy na forum od baaaardzo dawna;)

Tym gorzej.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Zaginiony temat

Postprzez merlin_PL » poniedziałek, 27 maja 2013, 22:16

Solo napisał(a):A można wiedzieć, dlaczego w dziale dla początkujących tematy nieaktywne przez 45 dni są automatycznie kasowane??
Przecież to absurd!
Temat stworzony po to, aby znaleźć w nim podstawową wiedzę sam się kasuje? Chyba tylko po to, żeby od nowa zakładać te same tematy i poruszać te same problemy początkujących? Jaki to ma sens?


Mniej więcej dlatego , że :

Są działy " modelarstwo redukcyjne - dyskusje i modelarstwo redukcyjne FAQ . Podana tam wiedza jest wiedzą z grubsza uporządkowaną.

Niestety w wątku , który założył Solo faktycznie było trochę dobrych rad , ale biorąc pod uwagę chaos informacyjny , oraz to , że niekiedy opinie i niektóre rady były wzajemne sprzeczne to pożytek dla początkującego z tego wątku jest niewielki i tylko kisiel z mózgu początkującemu robi. Inna sprawa , że infantylność i sposób zadawania pytań dobrym przykładem dla nowych forumowiczów jak zacząć przygodę z modelarstwem i uczestnictwo na forum tez nie był. Były tam też moje rady , ale fakt ich zniknięcia przeżyję. Najwyżej je napisze jeszcze raz temu , kto tych rad naprawdę potrzebuję. Dlatego nie płaczę po tym wątku.

Kwestia kasowania po 45 dniach. Dla mnie ma to o tyle sens, ze czyści się forum z setek wątków , które tak naprawdę są o tym samym " Jak zacząć " i każdy początkujący liczy na to, że JEMU należy się oddzielna odpowiedź na jego nurtujące pytania , a to co szuka może bez trudu znaleźć na forum w dziale "modelarstwo redukcyjne" .
Nie kasowanie wątków w tym dziale wg mnie miałoby jedynie sens o ile do tego działu trafiałyby także relacje z budowy początkujących niezależnie od tego , czy pancerne, czy lotnicze, czy jeszcze inne ( swego rodzaju "modelarska wylęgarnia talentów". Normalne działy miały by modelarstwo na swoim poziomie ( trochę wyższym ) , a początkujący relacje w swoim dziale. Inna sprawa , że pewna cześć relacji początkujących zwyczajnie nie będzie kończona i co pewien czas trzeba by i tak czyścić tyle, ze nie automatem.


Solo napisał(a):Tak na serio (bo wyżej to naturalnie żartowałem) to nie mogę przeboleć straty tego tematu, bo sami pisaliście wiele razy, że to interesujący temat dla początkujących, sam tam miałem kupę informacji, z których czasami korzystałem.
Mnóstwo porad, mnóstwo czasu poświęconego dla mnie przez użytkowników forum i trach - trochę bezmyślnie to wszystko zaprzepaściliście.


Patrz uwagi wyżej.
Nie dla Ciebie. Dla wszystkich to są rady . Wszystkie wątki są dla wszystkich na tym forum. Już Ci to kiedyś pisałem napiszę po raz kolejny. Świat się nie kręci wyłącznie wokół Twojej wspaniałej osoby i nie jesteś na Ziemi i na tym forum mimo, że Ci się tak wydaje sam.
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: Zaginiony temat

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 10 czerwca 2013, 01:31

Cóż, fajnie że administracji tak leży na sercu sprawne działanie forum, że na zagadnienie I odpowiedzią jest "naprawienie" działów wskazanych palcem (które były tylko przykładami- nadal można zwiedzić sobie niejeden pokonkursowy dział widmo), a na zagadnienie II ripostą jest SOA1.

Fajnie też, że pokonkursowe działy-widma teraz wyświetlają się w forumowej wyszukiwarce, w polu wyboru obszaru wyszukiwania, jako znajdujące się w pralni.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Zaginiony temat

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 10 czerwca 2013, 08:32

SOA#4 + 32
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy pwm.org.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 228 gości