W kwestii zdjęć

Coś nie działa tak jak trzeba ? Czegoś brakuje ? Planowane przerwy w działaniu forum.

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Alex976 » niedziela, 14 grudnia 2014, 20:52

waran napisał(a):Widzisz Piotrze jaką wielką krzywdę wyrządziłeś bytowi cichociemny, teraz będzie odszkodowania żądał, przeprosin w Wybiórczej, a niektóre bezmózgi z oszczanego esquadu w czambuł będą potępiać Twoje zachowanie i wykorzystywanie dobra prywatnego. :roll:

waran napisał(a):Uderz w stół......hk do sądu mnie podaj.

Obrazek
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Reklama

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez HK1885 » niedziela, 14 grudnia 2014, 21:02

waran napisał(a):hk do sądu mnie podaj.

W głowie ci się popsuło.
Pasowało by ci portki spuścić i parę pachów na gołą dupę wlepić bo to jest poziom na jakim mogę prowadzić dyskusje z gówniarzami.
A nie po sądach się ciągać.

A swoją drogą już wiem skąd się wzięło powiedzenie chamski jak kelner... :lol:
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez rotpol13 » niedziela, 14 grudnia 2014, 21:15

Czuć w tym wątku miłą, świąteczną atmosferę :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez RAV » niedziela, 14 grudnia 2014, 22:28

Miałem kiedyś konto na "Naszej Klasie", jak to był fajny portal łączący dawnych znajomych. Potem zaczęła się wciskać komercja, wodotryski i inne pierdoły, jakieś gąbki zaczęli sprzedawać, a na koniec w regulaminie zapisali, że mogą sobie rozporządzać moimi materiałami jak chcą, a jak się komuś nie podoba, to "wyp...lać". No i jak kiedyś Holoubek po tekście Himilsbacha, zabrałem się stamtąd. Z tego samego powodu nigdy nie założyłem konta na Facebooku i nie zamierzam się tam produkować. I proszę, żeby nikt tego nie robił w moim imieniu.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Drunkmaster » niedziela, 14 grudnia 2014, 22:48

waran napisał(a):Widzisz Piotrze jaką wielką krzywdę wyrządziłeś bytowi cichociemny, teraz będzie odszkodowania żądał, przeprosin w Wybiórczej, a ... będą potępiać Twoje zachowanie i wykorzystywanie dobra prywatnego. :roll:


No właśnie !

Oficjalnie składam prośbe o docenienie też prac kolegi waran i wrzucenie jego modela na fejsbuka, żeby mu lubić i żeby też mógł napisać że sie nie zgadza.

Z poważaniem

związek niedocenionych celebrytów.
Avatar użytkownika
Drunkmaster
 
Posty: 269
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 00:37

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Cichociemny » niedziela, 14 grudnia 2014, 22:54

RAV napisał(a):Z tego samego powodu nigdy nie założyłem konta na Facebooku i nie zamierzam się tam produkować. I proszę, żeby nikt tego nie robił w moim imieniu.

Jak by Ci to powiedzieć... za późno.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez ewpiga » niedziela, 14 grudnia 2014, 23:12

...a ja poproszę o wklejenie kilku moich fotek modeli, na fanp...bez różnicy jakich
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 14 grudnia 2014, 23:55

Cichociemny napisał(a):Brawo!

piotr dmitruk napisał(a):Jak zapewne przeczytałeś, jest to fanpage naszego forum, utworzony przez nas, administratorów, tylko celem jego rozpropagowania, bez czerpania z tego korzyści.
Dlatego traktujemy to wraz z (co tu ukrywać- trudnym w obsłudze, a więc słabo funkcjonującym) portalem, jako jedną całość, wyłącznie celem promocji forum.

Kompletnie mnie to nie interesuje jak sobie ten fanpage traktujecie. Interesuje mnie natomiast fakt, że bez żadnego pytania ani informacji, wrzucacie sobie zdjęcia użytkowników. Jak widać nie macie sobie też nic do zarzucenia w związku z tym.

piotr dmitruk napisał(a):W tym przypadku użyłem Twojego zdjęcia i poświęciłem swój czas, aby rozpropagować Twój wątek, a pośrednio i Twój blog.

To może mam Ci jeszcze podziękować za ten "poświęcony czas"?! Kpina. A tekst o rozpropagowaniu bloga w kontekście ruchu na wspomnianym fanpage'u jest doprawdy paradny. Jakby moje zdjęcie nie miało paska z podpisem (który jest tam właśnie na przypadek takich wybryków) to dalej by było propagowanie mojego bloga czy nie?

piotr dmitruk napisał(a):Ty nie miałeś dyskomfortu zamieszczając swoją reklamę na forum?

Reklamę, znaczy galerię ze zdjęciami gotowego modelu? Modelu którego nawet nie ma jeszcze na tym "reklamowanym blogu"? Galerię gdzie wrzuciłem kilkanaście zdjęć w wysokiej rozdzielczości, a nie trzy na krzyż z dopiskiem "zapraszam na bloga"? To jest wg. Ciebie reklama?

piotr dmitruk napisał(a):Jeżeli nie odpowiada Ci to, mogę wycofać Twoje zdjęcie, zamienić je na inne, lub całkiem skasować ten wpis. Wyraź swoją wolę.
Podobnie każda inna osoba, której to nie odpowiada, może nas o tym poinformować.

O łaskawcy! Naprawdę można? Robicie sobie co chcecie, a ja jak to nie daj boże zauważę (bo przecież wiadomości żadnej o wykorzystaniu zdjęcia nie dostałem, a nawet informacji o samym fanpage'u nie uświadczysz na forum) mogę się nie zgodzić? Poważne?!

piotr dmitruk napisał(a):Jednak zamiast wywoływania burzy w szklance wody, wolę informację skierowaną bezpośrednio do mnie.
Bo co do lekceważenia rozmówcy mam diametralnie odmienne od Twojego zdanie.

Oczywiście. Najlepszą obroną jest atak. Nic się nie stało, to tylko kolejny podżegacz. Rozejść się.


Miałem coś napisać, ale zrezygnowałem, nie wyszło by to na zdrowie nam obu.
Krótka piłka: mam skasować, czy nie?
Rozumiem, że z tym to już nie masz żadnego problemu?
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 367&type=1
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez ewpiga » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 01:30

:mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 01:41

piotr dmitruk napisał(a):Miałem coś napisać, ale zrezygnowałem, nie wyszło by to na zdrowie nam obu.
Krótka piłka: mam skasować, czy nie?
Rozumiem, że z tym to już nie masz żadnego problemu?
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 367&type=1


Serdecznie dziękuję za czas poświęcony na napisanie tej jakże dogłębnej i zapewne zupełnie nie lekceważącej odpowiedzi.

Rozszyfrowałeś mnie- kwestia skasowania zdjęcia to dokładnie to o co mi chodziło. Z czystej złośliwości zapewne pisałem o czym innym. Faktycznie, samo sedno tego wątku.

Jak tak się napracowałeś nad wrzuceniem tej foty, to jednak nie miał bym serca wymagać jej skasowania. Szkoda też trochę tego splendoru i sławy jaki mi to zdjęcie na fanpage'u przyniosło (w końcu 3 lajki to nie w kij dmuchał).

Czemu natomiast miałbym mieć problem z MiP, które najpierw uzyskało moją zgodę na umieszczenie zdjęć- nie wiem. Całkiem inna sytuacja.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 02:46

Składam stokrotne dzięki Szanownemu Panu za odpowiedź i decyzję w sprawie pozostawienia przedmiotowego wpisu. Będziemy się więc mogli w wielu miejscach cieszyć widokiem tego wspaniałego modelu i liczę na to, że ilość polubień zwiększy się wybitnie. Myślę, że bez niego nasze forum nie byłoby pełne. Liczę więc na przyszłą owocną współpracę.
Pozostaję z uszanowaniem.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Rafal » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 03:22

Ale generalnie warto zrobić ując takie sprawy w regulaminie. Przy okazji - regulamin FB daje temu FB jakaś dziwnie szeroką licencję na wykorzystanie naszych obrazków. W chwili wstawiania obrazków z forum, co do których nie mamy pewności może się zdarzyć, że "damy" FB prawo do dysponowania czymś, do czego praw nie mamy. Dlatego w kwestia ta powinna być jasno ujęta i to najlepiej w żargonie prawniczym dotyczącym praw autorskich.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 03:32

Art. 33 p. 2 może być?
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez ewpiga » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 10:49

W żadnym innym wątku o fotografii nie ubawiłem się jak w tym.
Piotrze, bez pytania twórcy o zgodę, w głównej mierze śmiało można zastosować tu tzw. prawo cytatu (art. 29 ust. 1 uopaipp), pozwalające przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym wyjaśnianiem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości. Jest to część tzw. dozwolonego użytku (art. 23 - art. 35). Sam dozwolony użytek nie może naruszać normalnego korzystania z utworu lub godzić w słuszne interesy twórcy. Ale, to jest bardzo płynna kwestia i należałoby ja rozpatrywać na konkretnych przypadkach /nie ma jednej, jednoznacznej odpowiedzi/. Podanie imienia i nazwiska twórcy/pseudonimu oraz źródła, uwzględniając istniejące możliwości jest obowiązkiem, który należy spełnić, aby móc skorzystać z prawa dozwolonego użytku (art. 34). Dodam jeszcze..zdjęcia- jeżeli spełniają cechy utworu – tj. są indywidualne, oryginalne i twórcze – będą chronione na zasadach ogólnych. Oczywistym jest fakt, iż nie każde zdjęcie będzie utworem – niemniej jednak nie ma „odgórnych” reguł służących w sposób jednoznaczny do sprawdzenia czy fotografia jest twórcza czy też nie. Taką regułą, pomagającą w ustaleniu tego faktu, jest zasada sprawdzania czy każda inna osoba wykonałaby taką fotografię w identyczny sposób. Jeśli tak – mamy do czynienia z sytuacją czynności odtwórczych a nie twórczych.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez RAV » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 11:43

ewpiga napisał(a):Piotrze, bez pytania twórcy o zgodę, w głównej mierze śmiało można zastosować tu tzw. prawo cytatu (art. 29 ust. 1 uopaipp), pozwalające przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym wyjaśnianiem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości.

Publikowanie zdjęcia z uzasadnieniem w rodzaju "patrzcie, jakie fajne zdjęcie znalazłem!" (a tak jest w tym przypadku) i podpieranie się przy tym powyższym punktem uważam za nadużycie.

ewpiga napisał(a):Sam dozwolony użytek nie może naruszać normalnego korzystania z utworu lub godzić w słuszne interesy twórcy.

Otóż to. Facebook rości sobie prawa do utworów w zakresie, który autor może uznać za godzący w jego interesy. Publikując cudze zdjęcie na FB osoba nie mająca na to zgody autora daje FBowi prawo do komercyjnego wykorzystania zdjęcia, chociaż sama takiego prawa nie ma. Tym samym ściąga na siebie potencjalne kłopoty prawne.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy pwm.org.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości