Konkurs na logo forum.

Coś nie działa tak jak trzeba ? Czegoś brakuje ? Planowane przerwy w działaniu forum.

Re: Konkurs na logo forum.

Postprzez Rafhart » niedziela, 23 września 2007, 23:24

Obrazek


Witaj Rafhart!

Mam gorącą prośbę do Ciebie, abyś zdjęcia, które umieszczasz na forum umieszczał jako linki do obrazków (jpg, gif) w znacznikach lub jako miniaturki, które prowadzą do plików graficznych, a nie stron html.
Chodzi o to aby nie zmuszać użutkowników forum do niepotrzebnago klikania i żeby nie musieli oglądać reklam firm hostujących zdjęcia.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 24 września 2007, 15:36 przez Rafhart, łącznie edytowano 2 razy
Rafhart
 

Reklama

Re: Konkurs na logo forum.

Postprzez reggy » poniedziałek, 24 września 2007, 15:32

5 i 11 są idealne na koszulki.
reggy
 

Re: Konkurs na logo forum.

Postprzez robmario » wtorek, 25 września 2007, 13:11

Moja nieśmiała propozycja:
Obrazek
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Avatar użytkownika
robmario
 
Posty: 270
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Konkurs na logo forum.

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 25 września 2007, 13:21

moze ja się nie znam, w końcu prosty chłopak jestem, ale zawsze wydawało mi się ze logo powinno być rozpoznawalne, czytelne i równie wyrazne zarówno w wersji kolorowej, jak i monochromatycznej

no chyba, że idziemy w kierunku szyldu na bazarowej budce z garmażerką, lub metki na kurtce uszytej przez pphu europolexiport lub adamexpol..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Konkurs na logo forum.

Postprzez robmario » wtorek, 25 września 2007, 14:20

lekko zmieniona:
Obrazek


i w wersji czarno-białej:
Obrazek
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Avatar użytkownika
robmario
 
Posty: 270
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Konkurs na logo forum.

Postprzez Juli(an) » wtorek, 25 września 2007, 14:37

auć.. te ostatnie logosy 'zaleciały' mi opakowaniem zapałek z prl'u.. :?
pozdrawiam- Juli(an) Ludwicki
Obrazek
Avatar użytkownika
Juli(an)
 
Posty: 415
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:38
Lokalizacja: 0 61

Re: Konkurs na logo forum.

Postprzez robmario » wtorek, 25 września 2007, 14:49

Nowe propozycje:
kolor i szara wersja 1
Obrazek Obrazek

kolor i szara wersja 2
Obrazek Obrazek
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Avatar użytkownika
robmario
 
Posty: 270
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Konkurs na logo forum.

Postprzez AdamKwiatkowski » wtorek, 25 września 2007, 22:54

No to i ja się podłączę z moim projektem.
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
AdamKwiatkowski
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Konkurs na logo forum.

Postprzez Modelarz » środa, 26 września 2007, 12:45

Powszechne Wszechpolskie Modelarstwo... (taki żart) :D

Mi się najbardziej ze wszystkich projektów podoba najnowszy pomysł robmaria. Tylko w wersji pierwszej, szaroburej. Bardzo czytelne PWM i ogólnie całość idealna w prostocie kompozycji i wpadająca w oko. Zestawienie oraz dobór stylu czcionek jak i kolorystyka (szczególnie szarobura) to kontrast wręcz znakomity.

Moje propozycje: można by było to logo jednak rozszerzyć żeby napis u góry było lepiej widać. Albo ułożyć ten napis "Profesjonalna Witryna Modelarska" na łuku, taki jakby półokrągły daszek nad PWM. Tylko wtedy kompozycja uległaby zmianie... Z czegoś co z daleka przypomina kadr filmowy zrobiłby się niby-domek... i logo straciło by swój obecny urok i czytelną "prostotę".

Projekt AdamaKwiatkowskiego jest oldschoolowy, ale nowe forum powinno mieć raczej nowocześniejsze logo.
Poprzedni projekt robmaria też jest za bardzo klasyczny i wygląda jak szyld hurtowni ...
Pomysły które wrzucił portalus za bardzo kojarzą mi się z muzyką i odtwarzaczami mp-trójek, są mało modelarskie.
A projekt Rafharta jest zanadto prymitywny.

Takie są moje osobiste i subiektywne wrażenia (nie bić!). Uważam że nowe logo robmaria jest obecnie najlepsze.
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Konkurs na logo forum.

Postprzez fumfol » środa, 26 września 2007, 14:01

Modelarz napisał(a):Pomysły które wrzucił portalus za bardzo kojarzą mi się z muzyką i odtwarzaczami mp-trójek, są mało modelarskie.


Idąc tym tokiem myślenia, mp3 może trochę kojarzy się z czymś aktualnym, współczesnym, żeby nie powiedzieć nowoczesnym - czyli mamy wspólczesny branding :) Być może nie jestem obiektywny, bo projekty które pokazał Portalus są wykonane przeze mnie.
Przy ich projektowaniu raczej zastanawiałem się nad charakterystycznym liternictwem, nad wyróżnieniem "marki" tego forum spośród innych, co z resztą nie jest trudne bo większość forów nie dba o wizerunek wcale. Nie starałem się umieszczać w logotypie samolocików i autek. Ktoś by się obraził, bo robi s-f albo domki z zapałek. Z podobnych powodów projektując logo dla agencji reklamowej nie umieszcza się na nim kreatywnego kolesia siędzącego przy kompie :)

Przykładem forum z ciekawym brandem jest www.myapple.pl. Mają nie tylko logo ale i całe forum wygląda jak system makowy.

Nie chcę nikogo obrażać, ale "trochę" zgadzam się z Kamilem, że niektóre projekty trącą garmażerką, europolexiportem lub adamexpolem. Lepiej już byłoby zostawić to "phpbb..."
fumfol
 
Posty: 27
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 16:45
Lokalizacja: Zakrzewo/Poznań

Re: Konkurs na logo forum.

Postprzez Jakub W. » środa, 26 września 2007, 14:57

no to ulepszona wersja moich poprzednich wersji, które wyszły...a raczej nie wyszły, te są dużo ładniejsze :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

-DO WYBORU DO KOLORU

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze wersja "bez szycia"

Obrazek
Jakub W.
 

Re: Konkurs na logo forum.

Postprzez Cichociemny » środa, 26 września 2007, 20:05

Takie małe spostrzeżenie.

Jak tak się rozglądnąć, to najbardziej znane i charakterystyczne loga są proste w formie. Takiego podejścia mi trochę tutaj brakuje.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Konkurs na logo forum.

Postprzez Pit » środa, 26 września 2007, 21:00

Ja jestem za projektem idącym w kierunku pierwszej propozycji Jarka Meissnera oraz projekt Adama Kwiatkowskiego.

Albo najlepiej dorobić tułów do facjaty Jarka z avataru i na tymże tułowiu dać napis PWM :mrgreen:

pozdro
Piotrek Suska (kolejny nawrót choroby modelarskiej...)
http://www.ciap-trek.pl
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 180
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Konkurs na logo forum.

Postprzez PiotrekM » środa, 26 września 2007, 21:17

Wybaczcie ale moim skromnym zdaniem konkurs chyba trzeba będzie przedłużyć bo jak narazie nie ma w czym wybierać.
PiotrekM
 

Re: Konkurs na logo forum.

Postprzez Biesiadnik » środa, 26 września 2007, 21:51

To co ostatnio udało mi się wyskrobać , mam nadzieję że się podoba :twisted:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolorystyka może być dowolna , chodzi tutaj raczej o pomysł .
Obrazek
Avatar użytkownika
Biesiadnik
 
Posty: 90
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:49
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy pwm.org.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 179 gości